הישרדות 5 פרק 1 - אירית רחמים (צילום: גיא קרן,  יחסי ציבור )
אירית רחמים. אדריכלית? | צילום: גיא קרן, יחסי ציבור

עם כל הכבוד לתוכניות הטלוויזיה שכובשות את טבלאות הרייטינג, תוכנית המציאות החביבה עליי, על כל המעלות והמגרעות שבה, הייתה ותמיד תהיה "הישרדות". אז מה היה לנו בפרק הבכורה?

שבט מריקודו

אירית: בדיוק כמו שנפוליאון לא הסתפק בלהיות סתם שליט והחליט להכריז על עצמו כקיסר, כך גם אירית רחמים לא מסתפקת בלהיות סתם מפיקת אירועים ומעניקה לעצמה את הטייטל אדריכל. טרם נתקלתי במתמודדת שהפכה לכל כך שנואה בשלב הפרומואים טרם עליית העונה, ואם עוד הייתה תקווה שתזכה לאהדה כלשהי, היא נמוגה עם משפטים נרקיסיסטיים כמו: "איך רואים שהם לא מקשיבים לי, או שהם לא יודעים מה זה האירועים של אירית רחמים". רק שכל זה הופך את אירית למתמודדת שחובה להגיע איתה עד לקו הגמר, מהסיבה הפשוטה שקלושים סיכוייה לשרוד את הצבעת הקהל.

יניב: מאז העונה הראשונה לא נתקלנו בליהוק של הדביל והנה כאילו לקחו את המלצר מחולון, רק באיזה 15 שנה יותר מבוגר. עכשיו יש לו כרס, הוא עובד בזבל, מחזיק אשה רשומה בטאבו ונהנה מאד לשבת על משבצת המסכן. רק שאף אחד לא שם לב שיניב פשוט משתמש בטמטום, בצחוק המפגר ובמסכנות שלו רק כדי שלא יחשדו בו בזמן שהוא מסכסך בין אנשים. הוא עשה את זה אתמול ליגאל כשרץ לדווח לגב על המזימה. כולם כרגע צוחקים מהטמטום שלו, מבלי שהם מבינים שעל כל צחוק הם עוד עלולים להזיל דמעה. ולמעריצים מביניכם, האם יניב נכנס לנעליו הגדולות של השורד האגדי ראסל שלוקח חלק ב"הישרדות" בארה"ב כבר שלוש עונות?

אין תמונה
יניב וראסל האגדי. ילך באותה הדרך?

יגאל: דודו ארז לא יכל להמתין לגרסת הסלבס של "הישרדות" אז הוא המציא שקוראים לו יגאל והוא בכלל עורך דין. יגאל כנראה לא הפנים את אחד החוקים החשובים ב"הישרדות" וזה שמעולם, גם בארה"ב וגם בארץ, לא זכה עורך דין בתוכנית. אני עוד זוכר שבעונה הראשונה רציתי לספר למתמודדים שאני עובד במפעל מתכות, אבל עוד לפני שהספקתי לעשות זאת נחשפתי על ידי אחת השורדת שדודה שלה עבדה במקרה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה. וכאילו לא מספיק שיגאל לא המציא להם שהוא עובד בדואר, אז במקום לספר להם שהוא עורך דין לענייני מיסים או נדל"ן, הוא גם מגלה שהוא פליליסט, שמיד משבץ אותו בעיניהם במשבצת החכם המסוכן. דווקא מקולגה למקצוע הייתי מצפה לתחכום ברמה יותר גבוהה.

יגאל בן בנימין (יח``צ: עדי אורני,  יחסי ציבור )
יגאל. בכיף | יח``צ: עדי אורני, יחסי ציבור

נטלי: עד שכבר חשבתי שיש ב"הישרדות" מתמודדת אתיופית, גיליתי שכבסה זה בכלל שם של עולה מצרפת. מושב בית ינאי הפך בעל כורחו לבית גידול לשורדים, אחרי שהביא לנו את נועם טור ואת לידר. עכשיו תורה של נטלי כבסה לשים את בית ינאי על המפה. היא סוג של פריקית, מה שכנראה עזר לה לבסס עם גב ברית רוחניקים מהירה.

גב: ל"האח הגדול" יש את פרידה ול"הישרדות" יש את גב- שני מכורים לסמים לשעבר. בניגוד מוחלט לקורות החיים שלו עם הדוקטורט בהירואין שגרם לי לצפות ממנו להתקפות אלימות ואובדן שליטה, גב מוכיח את ההפך המוחלט. הוא סובלני, חד מחשבה, כריזמתי, אסטרטגי ושולט במשחק. יניב רץ לדווח לו, כבסה נאמנה לו והכל קורה כל כך במהרה. מי שיש לו קצת שכל בקודקוד צריך להעיף אותו כמה שיותר מהר מהמשחק.

הישרדות 5 פרק 1 - יאנה קלמן (צילום: גיא קרן,  יחסי ציבור )
יאנה קלמן. מתאים לך אדום | צילום: גיא קרן, יחסי ציבור

שבט באנאו

יאנה: לוהקה על תקן 'אנחנו לא באמת חושבים שאת מעניינת, אבל אנחנו צריכים לספר שמלכת יופי לשעבר משתתפת העונה'. נראית כמו שילוב בין אנסטסיה מהעונה השנייה לנטלי ניב מהעונה השלישית וכולי תקווה שלא תצא כמו האחרות. הצלחה במשימה אחת גורמת לה להשתגע לחלוטין כשמשפטים של פוטין בוקעים בפטריוטיות מגרונה: "אני גדלתי בחברה קומוניסטית, שם קודם כל החברה, אחרי זה הפרט". 

אביב: כנראה החמיץ את הפתיחה של העונה השלישית, במהלכן לירן גלעדי ניסה לסגור עשר בריתות בשתי דקות וסיבך את עצמו עמוק בבוץ. חוזר על אותה הטעות בדיוק כשלוקח לצד כמעט את כל אנשי השבט ובונה ברית של 8 בתוך שבט של 10 בשתי דקות. מהלך מטופש במיוחד שלא רק מסגיר אותו בעיניהם כתככן, אלא גם כשקרן.

גיורא: אחרי ששפקס הפך לאיש העסקים הראשון שהגיע לגמר, עכשיו הגיע תורו של גיורא לקבוע שיא חדש ובינתיים הוא בהחלט מפגין ניסיון וחוכמה. כיאה לאיש עסקים משופשף הוא מזהה שהיתרון של שבט באנאו זה בכלל חולשה, כי בדיוק כמו בעולם העסקים מי שישרוד זה אחד שבנה אימפריה במו ידיו ולא קיבל הכל בירושה. הוא גם הראשון לזהות שהמנהיגות של אביב היא בעוכריו, לא שזו בעיה גדולה. רק שיש לו מכשול גדול שנראה לעין וזה הקטע הפיזי.

רועי: נראה כאחד השורדים החביבים של העונה. גם חביב, גם בנוי לתלפיות, גם לא פראייר ותראו לי את השורדת שתעז לוותר על מעצב שיער צמוד לידה. פרט לעונה השנייה, תמיד היה לעיר חיפה נציג בגמר וכולי תקוה שרועי ימשיך את המסורת.

דברי האי

"האחרונה שהתעסקה איתי סיימה בתוך אגרטל באולמי רסיטל"- אירית רחמים ברגע של עדינות.

"כן, אני חכם"- יגאל ברגע של צניעות.

"אני לא סטייק. יש לי דרך"- יניב הולך לאיבוד.

"שרדתי את טבריה אני אשרוד גם את זה"- נטלי ראתה יותר מדי "אבא גנוב" בילדות.

"אצל הרוסים אין כזה דבר לא יכול. אם אתה לא רוצה, נכריח אותך"- יאנה משריינת מקום ב"ישראל ביתנו".

"אני וגב שפשפנו כמו שנראה לי שלא שפשנו בחיים"- אוהד חושף סודות מחדר המיטות.

הישרדות 5 פרק 1 - שבט באנאו (צילום: גיא קרן,  יחסי ציבור )
שבט באנאו. מכאן יבוא הזוכה? | צילום: גיא קרן, יחסי ציבור

>> עינב בובליל חוגגת עם גרושתו של פרץ