הישרדות 5 פרק 8 - בן מלכא (צילום: גיא קרן)
בן. ד"ש לאביב | צילום: גיא קרן

סוף כל סוף, אחרי אינספור התעסקויות תפלות בעיצוב אירועים בפיליפינים, גמילה מסמים בקמרינס והשפלה מוגזמת של מאמני כדורסל, העונה החמישית התחילה לעלות על המסלול ומישהו שם למעלה נזכר שמדובר במשחק של טקטיקות ואסטרטגיה ולא בטראש

עד שלטבריינים הייתה נציגות ב"הישרדות", קיבלנו טברייני לשעבר שחושב שהוא יכול לדוג דגים כמו אנפה מעל למים, ובשבועיים שהוא השתתף במשחק הוא הספיק לעשות לא פחות רעש ממנוע של סירת דייגים מקרטעת בכנרת. לא להאמין כמה רעש בן מלכא עשה על שום כלום ושום דבר. לא כל בן זה גבר ואת זה אני אומר לך לפי הוראות כל דין אחרת אתבע אותך על הוצאת דיבה.

מילא להשתלח בכולם אם אתה מנצח את המשחק, מילא להשתלח בכולם אם אתה מגיע לגמר, מילא להשתלח בכולם אם אתה לפחות מגיע למושבעים, אבל לרסק את יאנה ולהשפיל בהנאה מרובה את אביב רק כדי להיות מודח שלושה ימים בלבד אחריו (וגם זה רק בגלל טעות טכנית) - זה כבר לא נעים.

בדרך כלל אני נוהג להתייחס לשגיאתו הגדולה של השחקן במשחק, אבל במקרה של בן הרבה יותר פשוט להתייחס למהלך היחידי שהוא עשה חכם וזה החיבור הנבון שלו עם גיורא.

אולי החיבור ביניהם בכלל נבע מהזדהותו של בן מ"הישרדות" עם דמותו של הילד בן הטברייני מהסרט "אבא גנוב", שנקרע בין אימו הנהנתנית לבין אביו העממי שסוכך אליו. רק שבניגוד לבן הגנוב, במקרה של בן מ"הישרדות", האבא היה היחידי שלא רצה לוותר עליו.

אז בן אולי יזכה עכשיו לאינספור השתלחויות טוקבקיסטיות על התנהגותו במשחק, אבל לזכותו הרבה ייאמר שאני אישית מעדיף לצפות באלף בן מלכה על פני שונית פרג' אחת, שהיא למעשה הגרסה ההישרדותית של שימי הדג.

שלום דוקטור

כמה אירוני שבשבוע אחד בו מתרחשות שתי הדחות, ההדחה האחת היא של סטודנט למשפטים והשניה של עורך דין, רק בסדר הפוך. רק שלגבי יגאל יש לציין שברחובות הוא אולי עורך דין, אבל על האי הוא בכלל דוקטור.

הישרדות 5 פרק 4 (יח``צ: גיא קרן,  יחסי ציבור )
כבר לא רוקד | יח``צ: גיא קרן, יחסי ציבור

הבחור התחיל את המשחק מאד רע, עד כדי כך רע שכבר במועצת השבט הראשונה הוא ספג ארבעה קולות למקרה שמישהו ישלוף פסלון חסינות ומישהו יהיה צריך לעוף במקומו. אבל במקום לאמץ את אמות המוסר ונימוסי השולחן המלבבים של הסטודנט למשפטים, הבחור התחיל לענטז כמו אירית, לצחוק כמו יניב ולשחק טניס בחוג של לירון, או בסיכום להפוך לדביל מושלם עד שתגיע ההזדמנות שתציל אותו.

וזה כמעט קרה. ברגע שהתערבבו להם השבטים גב וכבסה נשלחו להקים הוסטל בחוף של השכנים, ורגע לפני שיגאל קיבל אזרחות והפסיק להיות פליט, הוא הודח מהמשחק בגלל טעות בספירת הקולות של הימאים.

רק שעד עכשיו לא ברור לי אם זה פשוט היה תירוץ מחושב שהומצא על ידי אירית כדי לא להרגיז את לירון, או שהיא באמת לא מסוגלת לספור שאם רק גיורא ויולה רוצים משהו זה עדיין לא מהווה רוב.

שטראוס עילית

עד עכשיו לא ברור לי למי לירון דומה ואולי אתם יכולים לעזור לפתור את החידה. הוא אמנם די שקוף, המהלכים שלו לא מתוחכמים, אבל המשחק שהוא משחק מאד כריזמטי.

לירון שטראוס (צילום: גיא קרן,  יחסי ציבור )
לירון. שקוף מדי | צילום: גיא קרן, יחסי ציבור

בניגוד לאביב, שהסתבך עם שרשרת המנהיגות שלו כאילו שמו לו משקולת 10 קילו על הצוואר, לירון נהנה ממנה כאילו מדובר בשרשרת המגן דויד של בשבקין.

רק פגם אחד מעיב עד כה על סגנון המשחק שלו וזה העימות הגלוי מדי בינו לבין גב ומניסיון כבר ידוע שמקרבות גלויים בין שני נמרים יכול לצאת רק מנצח אחד.

דברי השורדים:

"אם זה מתנהג כמו בת ונראה כמו בת, זו כנראה בת"- אם זה מתנהג כמו מעצבן ונראה כמו מעצבן, זה כנראה בן.

"היום זה משב האמת בעיניי"- אירית חייבת לסגור את החלון.

בן: "המוטו שלי בחיים זה באתי, ראיתי, ניצחתי"- שכחת "הודחתי".

"משפחת רוחן לא פראיירים"- יניב גונב ציוד בשביל המסורת.

בן: "כי בתחבולות תעשה לך מלחמה"- עוד מלחמה כזאת ואבדנו.

הישרדות 5 פרק 8 - אירית רחמים (צילום: גיא קרן)
אירית. האמת של מי? | צילום: גיא קרן

>> פפראצי: אסתי גינזבורג אמא