יניב רוחן ואתי חליווה (יח``צ: גיא קרן,  יחסי ציבור )
יניב ואתי. אחד שנשאר ואחת שכנראה הולכת | יח``צ: גיא קרן, יחסי ציבור

אחרי שירדתי וקטלתי לו את הגזרה במשך קרוב לעונה שלמה, אז בדיוק כמו חיים יבין, גם אני רוצה להכריז עכשיו מהפך ולהצביע על השחקן הכי נבון ואסטרטגי כעת על המגרש.

סליחה גב, אבל ימי הזוהר של סוף העונה שייכים ללא כל צל של ספק ליניב רוחן, השחקן הכי טוב כרגע על המסך! בשבוע שעבר הוא הבריק במשימת החסינות, השבוע הוא הגדיל לעשות באיתור מהיר של פסלון החסינות שמצד אחד השתמש בו בתבונה רבה על מנת להדק את הקשר עם אירית ומצד שני שלף אותו כדי להציל את חברו הטוב גב.

בכך הוא קבע שיא כשורד הישראלי הראשון שהצליח להשתמש בפסלון עבור אחר מבלי שהודח (עידן חביב ויאנה קלמן שילמו על כך בהדחה). תוסיפו לכל זה שיניב פשוט מתחיל להתייחס לכל אחד מהמודחים העתידיים בכבוד, הקשבה וחברות כדי לקנות את קולם במעמד הגמר. איזה שיפור, איזה שיחוק. עופר לוי בגרסת הישרדות סלבס לא היה עושה את זה טוב יותר.

ולעומת זאת, דווקא גב, השחקן המבריק לאורך כל העונה מדרדר יותר ויותר מרגע לרגע ככל שדמותו מופיעה על המסך. הלחץ גורם לכל התכונות השליליות שבו לצוף על פני השטח. הוא נעשה חסר סבלנות, אגרסיבי, לחוץ ובוטה, תוך שכנראה שוכח שהגמר מושתת גם על הצבעת הקהל.

ומי שמרוויחה בעל כורחה מהתנהגותו של גב זו נטלי כבסה, שבדיוק כמו שרון רפאלי המקסימה בעונה הקודמת, נהנית מהאמפתיה של הקהל לבדידותה.

עקדת שונית

ההפתעה הכי גדולה בהדחה של שונית היא שבפרק אחד זכינו לקבל יותר שונית מבכל העונה גם יחד. אם עד עכשיו כל מה שידעתי על שונית זה שהיא חברה נאה של שחקן כדורגל, אחרי הפרק של אתמול אני חייב להוריד בפניה את הבאפ על כך, שביחד עם אתי, הן היו השורדות הנבונות היחידות והכי קרובות להגשים את המהלך הכי חכם מתחילת העונה ולהדיח את גב.

שונית פרג' ואירית רחמים (יח``צ: גיא קרן,  יחסי ציבור )
אירית ושונית. איפה הסכין? | יח``צ: גיא קרן, יחסי ציבור

והשאלה המתבקשת היא האם אירית באמת הצביעה נגד גב מתוך נאמנות לשונית, או שמא ידעה שיניב יגן עליו באמצעות הפסלון ולכן תפסה שלושה קוקוסים במכה אחת- גם שרפה ליניב את הפסלון, גם הסירה את האיום של שונית בגמר וגם נותרה כביכול נאמנה למושבעת החדשה על הספסל. ההימור שלי שאירית מכרה את שונית, בדיוק כמו שמכרה את יגאל בזמנו כאילו טעתה.

רק שהבעיה המרכזית של אירית היא שבפורמט הישראלי ההצבעה לא נעשית על האי, אלא בארץ ושונית צפתה עכשיו יחד עם כל המשפחה בכל ההודאות המוצדקות על כך שהביזנס וומן שבך לא רוצה את שונית לידה בגמר.

רק שכמו במקרה של מירית וקנין בעונה הקודמת, די בהתנצלות, חיוך והזמנה לאירוע כדי ששונית תסלח לאירית ותצביע לה בגמר, על אף שייתכן מאד שמכרה אותה.

הצלע הרביעית

קצת מצחיק היה אתמול לשמוע את גב אומר "אני רוצה לשמוע את גיא מכריז 'גב, יניב ונטלי' אתם שלישיית הגמר של הישרדות קמרינס" בהתחשב בזה שאם שלושתם בגמר, אז החברים הטובים מהאי הם עכשיו היריבים הכי גדולים שלו. וזה חלק מהיופי במשחק הזה. אז מכיוון שאין להם שום כוונה להדיח אחד את השני, את מי כדאי להם לקחת כצלע רביעית איתם לגמר?

הישרדות 5 פרק 24 מועצת שבט (יח``צ: גיא קרן,  יחסי ציבור )
מי יקבל הכי הרבה סמסים? | יח``צ: גיא קרן, יחסי ציבור

אתי - אחרי שדילגו עליה פעמיים ברשימת ההדחה והעדיפו להדיח קודם את גיורא ואוהד, פתאום אתי הופכת ממודחת בטוחה לעצם של תרנגולת שתקועה לשלשה של יניב, גב ונטלי בגרון של הגמר. הבחורה המאד חביבה קבעה אתמול שיא כשחקנית הראשונה שזכתה בדו-קרב, וטו וחסינות במחזור משחק אחד. עכשיו השורדים נמצאים בלחץ ענק שאתי תיקח בטעות עוד חסינות אחת, או תצלח איזו משימה מיוחדת אחרונה ותהווה איום מאד גדול בגמר בזכות יאנה, יונתן ורועי לולו, החברים מהספסל.

אירית – בטור הראשון החזקתי בדעה שאירית היא הדמות האידיאלית לקחת איתך לגמר, מכיוון שהיא תהיה כל כך שנואה על הקהל שהיא תתקשה לצלוח את השלב האחרון במשחק שהוא הצבעת הסמסים. במחשבה שנייה לשבת לצידה בגמר עשויה להתגלות כטעות הכי גדולה של שלשת גב, יניב ונטלי במשחק. כי בניגוד לריחוף שלה על האי, במגרש הביתי כאן בארץ אירית היא שליטה יחידה.

אדריכלית האירועים מכירה מספיק ארגונים, חברות ובכירים במשק שישמחו להתגייס לעזרתה במשלוח חבילות סמסים כאילו מדובר בהצנחת מזון לפליטים באפריקה ולאחר מכן היא כבר תדאג לפטם את גיורא וחבריו במספיק שוסי ושרימפסים באירועים לעשירון העליון עד שהם ישתכנעו שאירית זה השם היחידי שניתן לרשום על הקלף בהצבעה האחרונה.

בכלל, שימו לב שיש לאירית שיטה לתת לאחרים לעשות את העבודה המלוכלכת כשהיא עצמה נזהרת מלהצביע נגד המודחים, כמו במקרה של גיורא בשבוע שעבר. זה יכול לעבוד מאד לטובתה בגמר.

אירית רחמים השרדות 5 פרק 20 (צילום: גיא קרן,  יחסי ציבור )
כנראה שהיא | צילום: גיא קרן, יחסי ציבור

שונית – אז אולי בכלל היה כדאי לקחת את שונית לגמר? לדעתי, זו אכן הייתה האופציה הכי הגיונית מבין השלושה. היא אולי לא שיקרה, אבל פרט לניסיון אחד להדיח את גב שלא צלח, היא גם לא עשתה כלום במשחק וספק אם הייתה זוכה להערכה על תרומתה.

דברי השורדים

"פתאום היא נהייתה לי עכשיו סגנית של אלוהים"- גב לא אוהב שממנים לו סגן.

"כל מה שהן אומרות זה קו קו קו קו קו קו קו"- יניב מסכם את תרומת הנשים בהישרדות לדורותיה.

"כל אחד מגיע למשחק עם תאריך תפוגה"- גב קונה את הקופאיות בסופר.

"כשהייתי צעירה הייתי שחקנית כדורסל"- מאז ומתמיד אירית הקפיצה כדורים.

"יניב הוא חתול שחור"- יניב מביא לאירית מזל.

>> פפראצי: החבר החדש של סנדי בר