לי עוז כהן (צילום: רועי ברקוביץ')
לי עוז. סטלה, אבל הכי שפוי בבית | צילום: רועי ברקוביץ'

אם בעונות הקודמות עברה שנה עד שצבר אחז בידה של שפרה וחצי שנה עד שסער נישק את איילה, הפעם קפצנו בזמן הישר לבית האח הכה מודע לעצמו. מצד אחד כל כך חם לי שבא לי להיכנס להוט-טאב, מצד שני בא לי להקיא, אבל פרידה תקועה בשירותים עם ספר תנ"ך.

בזירה הימנית, במשקל שנותר שמור במערכת, היישר מרחובות תל אביב המודרנית קבלו את פרידה, הלוחמת על זכותה לעשות ג'חנונים, בחורות וצרכים בעודה מתענגת על עלילות התנ"ך של שרה, רחל ולאה.

בזירה השמאלית, במשקל של תמהוני בקסקט, היישר מרחובות נינווה המקראית קבלו את יורם הנלחם על כך שהבית לא יהפוך לסדום ועמורה. אז קודם כל שאפו ליורם ופרידה שהשכילו להבין שמאבקי כוח זה הלחם של המשחק, אבל זירת ההתגוששות הזו בעיקר אפשרה לנו ללמוד על הדרך בה יתר הדיירים בוחרים לשחק העונה:

עמיר – האלפא מייל המרכזי של הבית ומאד אתפלא אם לא יגיע לגמר. לא נשאר אדיש, מכניס עצמו לעניינים, מספיק גבר כדי לתת ליורם כתף לבכות עליה ומספיק גבר כדי שסיון תרצה לשמש בתור הסמרטוט שלו כשירצה למחות מעצמו את הדמעות של יורם.

דנה – יש לי המון מה להגיד, אבל לעזאזל אני לא מוצאת מישהו שרוצה לשמוע. מחפשת לשתף את ליאם בדעותיה על פרידה, אבל ליאם חושבת שהיא נמצאת בארמון בקינגהאם ולא בבית "האח הגדול" ושם הרי לא מנומס לדבר על אנשים מאחורי גבם. כי כשליאם מתנשאת, האוורסט נראה פתאום כמו גבעה.

יואב – מרכז את עיקר מאמציו בללבוש חולצה סגולה, נעליים סגולות, תחתונים סגולים וכל מה שבעצם יכול לקדם את החברה שלו ושל שותפיו, פרפל. מקדיש לו במתנה קונדום סגול כשייצא מהמשחק.

ליהיא – מנסה רק לחייך ולרצות את כולם "אתה צודק, אבל אין מה להתווכח עם בנאדם שלא מאמין כמוך". שזה בתרגום, עזבו אתכם מויכוחים, בוא נכין פנקייקים.

אלעד – בוא נשים לזה סוף כבר מעכשיו. גמדים טובים זה פשוט לא הולך ביחד והקטע בו אלעד התייסר על כך שהעמיד את יגאל להדחה היה מלוקק מדי. תבדקו בכל הסרטים המצוירים ותמיד תגלו שהענקים הם טובי לב והגמדים הם חארות (להוציא שלגיה וטוב טוב הגמד). אלעד שולף את ספר התנ"ך, ממרה את פי עמיר המנהיג, קורא לכולם להתכנס, מנסה לפייס כאילו היה הרב ישראל לאו, יוצר פיצוץ גרעיני בתוך הבית ובורח להתחבא. תאמין לי, כגמד לגמד, אם היית גורם לפיצוץ הזה במכוון זה היה יושב עליך הרבה יותר מגניב, סמוך עליי.

נופר – לא משנה על מה הויכוח העיקר שזה נגד יורם ושאני יכולה לצרוח כמו פסיכית. "אם היה פה מוסלמי, הוא היה אומר לו לא להתפלל?". לא נופר, אם היה שם מוסלמי והיו קוראים את הקוראן שלו בשירותים, זה היה מגיע לסי.אן.אן והאו"ם היה מתערב, אבל כשזה תנ"ך לאף אחד לא איכפת.

אין תמונה
נופר. רגועה עד הקריזה הבאה

סיון – אני לומדת משהו בביולוגיה, לא תנ"ך, אז אני רק אחייך, אמצמץ ואלטף את עמיר.

עתי – אני ממתין פה בחיוך ונימוס, מתי תורי להתחלף עם עמיר?

לי עוז – באופן אבסורדי סטלה הפך לפייבוריט שלי במשחק. הוא לא מפחד לריב "את נעל, רואה נעללל!", זורם בכיף והוא יודע לדבר עם הדג. אין לו סיכוי לנצח, אבל דווקא האיש הכי הזוי עם המקצוע הכי מטורלל, הוא הכי שפוי בעיניי במשחק.

לא בבית ספרנו

טוב, אז במקום להצטרף לרשימת הוי.איי.פי במועדון של עמיר, סיון הצטרפה במהרה לרשימת הוי.איי.פי של מועדון המודחים הראשונים מבית "האח הגדול" בבעלות בוריס שניידרובסקי, היועץ של גאידמק ודלית לאומי בעונה השנייה. רק שבהתחשב בכמות הבושות שסיון עשתה בשעתיים, נראה לי שבמקרה שלה, ההדחה רק עשתה עימה חסד.

כיאה לאם צעירה, היא נכנסה לבית מבלי לטרוח להעיף מבט בחיים המעייפים שהיא השאירה מאחור בדמות הבת שלה שנופפה לה במסכים נואשות לשלום. כיאה לאשה מודרנית, יומיים בלבד הספיקו לה בשביל להשתכר ולהיות שותפה בשלשה שכמעט הבשילה לאורגיה. כיאה לבת זוג נאמנה, היא ויתרה בסוף על הבחור והסתפקה בנשיקה צרפתית לוהטת עם בחורה שנושאת אף היא את שמה. אח, איך היא פספסה את משימת המסע בזמן, היא פשוט הייתה משתלבת פרפקט עם הבחורות ההן עם הקוקו והסרפן.

סיוון דרור מודחת מהבית
סיון. עכשיו יהיה לה זמן לכל הפנטזיות

ואם כל זה לא מספיק, אז מיד עם כניסתה לבית גם התוודענו לכך שסיון עוד הספיקה לככב בסדרת המופת "מילון הסקס העברי" שזה כמו 'עמוד האש' של הנימפומניות. אז בתור אחת שהתפארה לתאר, לפאר ולברבר כמה היא חיה את החשק, אני רק מקווה בשבילה שיהיה לה די והותר חשק לצפות מבחוץ בחבריה שנותרו בבית.

מר מז'יק

ג'קי מסתמן כפייבוריט הגדול של העונה והוא בטוח גם יגיע לגמר. הוא חמוד ("האח הגדול, יש בי מז'יק?"), טוב לב ("אני רוצה איתך קשר רומנטי"), אופטימי ("אמא שלי אמרה לי לשמח אנשים"), מצחיק ("בחנות של מר קטשן") וגם נראה לגמרי לא רע, שזה כל מה שנדרש בערך בשביל למכור יומני שנה לכיתה ג'. אבל אם נסתכל על זוכי העבר (שפרה, דודי ואלירז) בכולם היה מז'יק, אבל גם נקיטת עמדה.

אין תמונה
ג'קי. הקסם עובד בינתיים

>> פפראצי: נינט טייב בלונדינית