ג'י שמש (תמונת AVI: האח הגדול)
ג'י ברגע ההדחה. להתראות ג'ורג'ט | תמונת AVI: האח הגדול

אלוהים שבשמיים, אנרגיה קסומה, אהבה גדולה, איך לקחת מאיתנו את הדובה הגדולה והעגלה הקטנה מוטי שהיא גוררת עימה? הפרידה מהחודדים הביאה את מפיקי התוכנית לשלוף מהמגירה תוכנית חירום ששאובה מפורמט האח הגדול האמריקאי, שם נבחר מדי שבוע ראש בית שקובע בעצמו את המועמדים להדחה ובכך מכניס את המתמודדים תחילה לפאניקה היסטרית ובהמשך למחול של תקיעת סכינים. אם גם זה לא יעזור, תמיד ניתן להנפיק צו 8 ליוסי ועינב בובליל.

G Force

בדרך כלל כשמישהו מודח אני יכול להבין מה הוא עשה לא נכון ואיפה טעה. לא אתמול. הרי אביב לא באמת מפיל אותנו מצחוק לרצפה עם תעלולים שנראים מיושנים אפילו בשביל צ'רלי צ'פלין, וזה לא ששרה באמת קורעת אותנו עם ההערות היבשות תוצרת ורשה, וזה לא שאנחנו באמת חושבים שפותנה היא סוג של ציפי לבני גרסת טייבה. מי שבאמת עורר עניין אמש, יותר מכולם, זה יוסף. כי בכל זאת לא כל יום פוגשים צי'ף יהודי אינדיאני מתחסד, או בתרגום לשפת שרה: "יקה פוץ".

אבל אנשים זקנים מתקשים לשנות הרגלים ולכן קהל המסמסים בחר להדיח אתמול, בדיוק כמו בסדר ההדחות של העונה שעברה, את ג'י, שמזכירה במידה רבה את מיקי לוין, המודחת השנייה של העונה שעברה. שתיהן נשים שאוהבות את החיים הטובים, אמהות לילד אחד, נראות טוב וחושבות שהן יותר חכמות מכולם. חבל רק שכולנו יודעים שמתחת לכל נסיכה גרוזינית המתהדרת באות גדולה באנגלית מסתתרת ג'ילדה שמתה לפרוץ בצרחות.

12 מילימטר

בשביל כבוד צריך לעבוד. בשביל לאכול גרנולה בחלב סויה, צריך להיכנס לאח הגדול ולבכות. אז מה למדנו על הדיירים ממשימת התקציב?

אביב: שחבל שלא ליהקו במקומו את תמיר גל. הוא נראה לי הרבה יותר מצחיק וכשצופים בכישורי המשחק שלו, חשים בדיוק את אותה התחושה שמתקבלת מצפייה באביב - מבוכה.

אלין: שהיא עדיין חושבת שמרקו מחפש את אמא שלו. ומזל שחסכו ממנה את נעימת הפתיחה של נילס הולגרסון.

סער ואיילה: שלסער כדאי להזמין את איילה להופעה של שלמה ארצי ושלמרות השקרים שלו לדיירים, כל האסירים במעשיהו ראו אותו אתמול בוכה בגלל בחורה.

איילה רשף, סער שיינפיין (תמונת AVI: האח הגדול)
הנשיקה הגדולה. מה עם הבחורה שמחכה לך בבית? | תמונת AVI: האח הגדול

יוסף: למרות כל הקשקושים על אורגיה בין פרחים לאבנים, יוסף באמת הצליח לגעת אתמול בלב. רק חבל שאבא שלו נאלץ לשמוע אתמול בעודו בחיים את ההורוסקופ של יוסף לעתיד הקרוב "עוד מעט גם אבא שלי יהיה בקבר".

בנצי: פשוט מותק של בחור, כמו אבא שרוצים כל הזמן לחבק.

גואל: למרות החיבה לגברים, לגואל יש משיכה עזה גם לבחורה בשם זלדה. רק שהוגו לא יקנא. 

ארז: הדוקטור לפלספנות ממשיך להפגין מוסר כפול - מטיף למתמודדים שלא לבכות בשביל משימה, אבל בסוף ממלא את הכנרת בעצמו. סיפורו האישי של ארז היה נוגע ללב ונשען במידה רבה על סצינת הסיום ברוקי 1: "אדריאן, עשיתי את זה".

אלירז: ללא ספק השחקן האהוב עליי העונה, בזכות הפגמים האנושיים שבו. הוא לא הכי יפה, לא הכי מסוקס, לא הכי ערכי ולא הכי חכם, אבל הוא כן הכי גבר להודות בהמון טעויות שעשה בחיים ולהתמודד איתן. רק גבר אמיתי כמו אלירז יהיה מספיק חזק לבכות ולהודות על אהבה שהתפספסה, בניגוד לסער שיום אחרי שבכה על החברה שהותיר מאחור, רץ להדביק נשיקה בוגדנית על שפתיה של איילה.
והמסקנה שלי מכל הסיפור: הלוואי שאלירז או בנצי יזכו העונה.

אלירז שדה (תמונת AVI: האח הגדול)
אלירז. הכי אמיתי | תמונת AVI: האח הגדול

אמת או חובה

אלירז עשה אתמול מעשה יוסי בובליל והגדיר כל מתמודד ומתמודדת במשפט אחד סתום ולא ברור, בכל זאת שידור חי לאומה. אז תרגמתי לתוך הלילה את מה שהוא באמת התכוון לומר במילותיו:
על סער: "בחוץ כן, בפנים לא". תרגום: שקרן מניאק.
על אלין: "מנסה לתפוס בעיניים". תרגום: מתאים לי איזה קטע איתה.
על יוסף: "לפעמים אוהבים ולפעמים להעיף מהחומה". תרגום: היה מתאים לי להכניס לך איזה סטירה.
על פותנה: "כמו אמא". תרגום: כמו אמא טליבאן.
על ג'י: "לפעמים עפה מהר מדי". תרגום: את תהיי המודחת השנייה.
על איילה: "שחקנית". תרגום: יודעת שהיא כוסית.
על אביב: "איפשהו עמוק אפשר למצוא שוטף כלים". תרגום: תכלס, כולנו חושבים שאתה אידיוט.
על עצמו: "לפעמים אני אוהב בנים. לא זה רק בזיפים." תרגום: עזבו תרגום, את זה גם יוסי בובליל לא היה מצליח להבין.

יוסף נתן בכר אוכל
יוסף. יקה פוץ

דבר הדיירים

1. "אם אתה מוכן להריח את הריח החמוץ מתוק מהבית שחי של האישה שלך אז סימן שאתה מוכן לחיות איתה" (אלירז מעביר סדנת זוגיות).
2. "אלוהים שבשמיים, אימא לבנה, אנרגיה קסומה, אהבה גדולה" (בית השאנטי של יוסף).
3. "מעיר לי כל הזמן, אובר חוכם; אני אגמור לו את כל הגרנולה, יקה פוץ; כל הרוחניות שלו לא שווה שום דבר. הוא יכול לדחוף אותה לישבן" (כששרה מקבלת את הג'פילטע).