השיחה המלאה בין אבירם לליהיא
אבירם וליהיא. הפסדנו זוכה

הוא אמנם כבר לא יזכה להיכנס לתוך בית "האח הגדול", את המיליון שלו הוא ימשיך להרוויח רק בעבודה קשה ואמנם העונה הזו עדיין לא נגמרה, אבל בשבילי יש לעונה השלישית רק מנצח אחד וקוראים לו אבירם בן שושן.

בדרך כלל כשמתמודד חדש נכנס באמצע העונה ומודח כל כך במהרה אני מרגיש שהוא יצא ממש מגוחך (ע"ע תמרה חיימוב ודנה רחמימוב). אבל לא זה המקרה של אבירם בן שושן. אבירם היה איתנו מתחילת העונה.

הוא ישב שם בקהל כשליהיא נכנסה לבית, ליבו נקרע כשהסירה את הטבעת והוזכר בכאב על ידי יגאל למחרת הנשיקה הראשונה. אבירם הוא למעשה המודח השביעי מהבית. הוא כל הזמן היה שם עם הדיירים בבית וגם איתנו הצופים מאחורי המקלדת או המסך. לכן היה זה כל כך מוצדק בעיניי שהוא יכנס ויהפוך לחלק מהמשחק.

בדרך כלל אם הייתי שומע על ארוס שבגדו בו בתוכנית טלוויזיה שחוצה בתגובה את האוקיאנוס כדי להופיע גם הוא מול המצלמה, הייתי בטוח שמדובר ברודף פרסום אבל לא זה הסיפור כאן. ההופעה שלו אמש הוכיחה לי שמדובר בבחור אמיץ שלא חושש לעשות הפוך בדיוק מכל המנטרות שמדקלמים לו "אל תתייחס", "תמשיך הלאה" ו-"מה שקרה אמור היה לקרות", ויצא להתמודד עם הפגיעה דווקא במקום בו זה הכי כאב.

בדרך כלל אם הייתי שומע על ענק בגובה שני מטר שפוגש את הבחור שחטף ממנו את ארוסתו, הייתי בטוח שלמחרת ישמעו בחדשות על רצח בשידור חי. אבל לא זה המקרה של אבירם. הרבה זמן לא צפיתי בכזו אצילות וגדולת נפש מגבר, שכל עולמו קרס כשהלב שלו נקרע מול עיניו. הרגע בו אבירם הזיל את דמעותיו כשראה את ליהיא, הרגע שבו הוא חיבק את המאהב של ארוסתו ושבר את חוסר האונים של עתי, שלא ידע מה להגיד, התאפיין בכל כך הרבה כנות ונחרט בעיניי כאחד הרגעים המרגשים והכואבים של "האח הגדול" לדורותיו.

בדרך כלל אם מישהו נכנס באמצע העונה, אין לו כמעט סיכוי לזכות ואפילו להגיע לגמר, אבל אם אבירם היה נכנס, סיכוי גבוה שבפעם הראשונה היינו זוכים לראות דייר חדש שלוקח את כל הקופה ומהבחינה הזאת, רוב הדיירים הוותיקים עשו, מבלי להתכוון, בשכל רב.

אני יכול לשבת כאן ולהמשיך לשבח את אבירם בעוד עשרות משפטים, אבל אני רוצה לאחל לאבירם, שימצא את האחת שבאמת תהיה ראויה לו ולומר לליהיא שחבל שלא השכלת להבין שהדבר הכי חכם עבורך יהיה דווקא להכניס את אבירם כדי לשמר את העניין שאת יצרת.

גם עתי עושה חשבון נפש
הילה ועתי. בלי אבירם היא הייתה בחוץ

האנשים החדשים

אם עד עכשיו הם רק היו השוליות בצל הגדול של אבירם, אז מעכשיו הם עומדים בזכות עצמם. או בקיצור, אמרתם דיירים חדשים- אמרתם ריבים חדשים:

גזרת עמיר-הילה: אני לא יודע אם זה במקרה בגלל הבלונד או בכוונה בזכות האופי, אבל הבחורה לא ממש מומחית בטאקט ואם הדיירים לא היו מגובשים בהחלטה להעיף את אבירם, סביר להניח שהיא זו שהייתה נשארת על הספסל. מפגש ה-"שים את הטוב מול הרע שלך על המאזניים", ערער לגמרי את עתי אחרי שגרם לו להבין איך הוא נראה מחוץ למשחק, והתדמית שלו הרי הרבה יותר חשובה מכל השתעשעות זמנית עם מתמודדת שחושבת שמדובר באהבה. העיקר שלעמיר יש אופציה נוספת עכשיו חוץ מסיון.

גזרת נופר-תומר-ג'קי: תומר מספק לנו את ההוכחה של מה שטענתי לפני 30 טורים, שנופר שומרת על איפוק יותר בגלל העדר משיכה לג'קי מאשר בזכות נימוסי שולחן. תומר הוא הפיצה Take away שנופר אוהבת, בדיוק הפוך מג'קי שרצה בכלל לבטל את ההזמנה. הוא 12 שנה מבוגר יותר, מקריח, קצת חריף וסימן לעצמו את נופר כמטרה, מתכון לפיצה של כל אם פרסיה. הבעיה שבלי הסכמה של המלצר שצריך לערוך את השולחן, הצופים עשויים לסיים לה מהר את הארוחה.

גזרת האו"ם-מרב: תמיד צריכים דיירת אחת שאפשר יהיה להכניס ולהדיח מבלי שהרגשנו בקיומה וזו להרגשתי תפקידה של מרב במשחק. היא רוצה לפגוש את דנה ולשמוע ממנה על פרידה "אני מתה שהיא תעוף כבר", אבל רוצה גם לפגוש את פרידה ולשאול אותה על דנה ובטח תזכה ממנה לאותה תשובה.

גזרת אנגלה מרקל-רם: לא ברור מאיפה נחת עלינו הדבר הזה, אבל עכשיו אני מבין למה הירוקים אף פעם לא עוברים את אחוז החסימה.

רם מדבר אל הדיירים
רם. גוטן מורגן

>> פפראצי: ליטל מ"היפה והחנון" מבלה בתל אביב