אין תמונה
איווט ליברמן ואורן זריף. סוג של מו"מ קואליציוני

לא המלחמה בדרום, לא המשבר הכלכלי ולא קמפיין בחירות מושחז - כוחותיו העל טבעיים של אמן החושים אורן זריף, הם אלו שהעניקו לאביגדור ליברמן 15 מנדטים במערכת הבחירות הנוכחית. או כך לפחות טוען זריף במכתב ששלח לאחרונה ליו"ר מפלגת "ישראל ביתנו" אביגדור ליברמן.

"הבטחתי כי אעשה כל שביכולתי לעזור בכך שאכוון את כוחותיי לתדר החשיבה של תושבי המדינה כך שיבחרו ויצביעו בעדך. וכך עשיתי!!!", כותב זריף במכתבו. "לאחרונה, בטרם הבחירות, ש"ס ואף מפלגות אחרות פנו אליי בבקשה כי אעזור להם להגדיל את מספר הבוחרים למפלגתם אך אני דחיתי אותם על הסף כי החלטתי להירתם לעזרת מפלגתך, 'ישראל ביתנו'". 

לטענתו של זריף, מפלגות אשר נעזרו בכישוריו בעבר ונמנעו מלשבח ולהוקיר את כישוריו "התמוססו ונעלמו לתהום הנשייה". 

בסוף מכתבו מבקש זריף מליברמן להיות חלק מדיוני ישראל ביתנו במשא ומתן הקואלציוני המתקים בימים אלו: "בהתחשב בכך כי בזכות יכולותיי וכישוריי הייחודיים קיבלת 15 מנדטים, הנני דורש כי כעת ובמיוחד עכשיו תיעזר בשירותיי ושאהיה נוכח בכל הישיבות והדיונים שתקיים במפלגתך ואל מול מפלגות השלטון להקמת קואליציה".

תגובתו של ליברמן, שיום אחרי הבחירות טס לחופשה, טרם התקבלה. כעת ממתין זריף לתשובה האם יצליח לפלס את דרכו עד לדרגים הגבוהים של מקבלי ההחלטות במדינה.