יעקב אילון צילום עודד קרני (צילום: עודד קרני)
שיהיה בהצלחה | צילום: עודד קרני

העיתונאי ואיש הטלוויזיה יעקב אילון מצטרף ל-mako לתפקיד מנהל מחלקת האקטואליה. במסגרת תפקידו יערוך, יכתוב ויגיש כתבות ותכניות עבור mako ועבור זכיינית ערוץ 2 קשת.

 "מצאתי בית חדש וחם ואני מתכוון לעבוד במרץ כדי שאהיה ראוי לקחת חלק במקצוענות ובהצלחה של קשת ו-mako". בישר איילון על תפקידו החדש.

 יובל נתן, המנהל והעורך הראשי של mako הוסיף: "אנחנו שמחים על הצטרפותו של יעקב אילון לשורותינו, ומאמינים כי ניסיונו העיתונאי והטלוויזיוני העשיר, יכולותיו המקצועיות המעולות ואופיו היזמי, יהפכו לנכס אמיתי עבור mako וקשת"

מחר (ראשון 28/10) אחרי מהדורת חדשות ערוץ 2 ולרגל ציון 17 לרצח רה"מ המנוח יצחק רבין, קשת תשדר ראיון מיוחד שקיים יעקב אילון עם נשיא המדינה שמעון פרס.

17 שנה אחרי רצח רבין, חוזר אילון עם הנשיא פרס לכיכר רבין בתל-אביב. בראיון הנשיא פרס מתאר את הרגעים הדרמטיים שקדמו לרצח בכיכר, המפגש על הבמה, ההתרגשות, הירידה במדרגות, שלוש היריות, הפרידה מיצחק רבין בביה"ח איכילוב ומה שקרה בימי האבל והתדהמה שלאחר הרצח.

פרס: "הוא שכב על המיטה, הוא כבר לא היה בין החיים. על פניו הייתה שלווה וחיוך שלא מן העולם הזה. ניגשתי ונשקתי לו על המצח".

בנוסף התייחס הנשיא גם למורשתו של יצחק רבין ולסכסוך הישראלי-פלסטיני בראי הימים הללו.

הריאיון המלא ישודר בקשת מחר, מיד אחרי מהדורת החדשות.

יעקב אילון היה שותף  דומיננטי להקמת כל חברות החדשות המשמעותיות שפעלו בארץ, כולל כמובן חדשות 2 וחדשות 10, והגיש אלפי מהדורות ושידורים מיוחדים מהארץ ומהעולם, בהם גם השידור בארבעה בנובמבר 1995 – רצח רה"מ יצחק רבין. במשך השנים אילון ריאיין שורה ארוכה של מנהיגים ברחבי העולם.