ירון לונדון ומוטי קירשנבאום מדבר למיקרופון עומדים (צילום: mako)
ירון לונדון ומוטי קירשנבאום מדבר למיקרופון עומדים על במה | צילום: mako

אגודת העיתונאים בתל אביב תעניק לעיתונאים ירון לונדון, מוטי קירשנבאום וסבר פלוצקר פרס מפעל חיים על תרומתם לתקשורת הישראלית. הפרסים יוענקו בטקס הפתיחה של כינוס העיתונות, שייערך באילת ב-29 בנובמבר, בנוכחות ראש הממשלה, בנימין נתניהו ובהשתתפות כ-1,400 עיתונאים ואנשי תקשורת.

הבחירה בעיתונאים הוותיקים התקבלה על ידי הנהלת אגודת העיתונאים בתל אביב ונשיאת אוניברסיטת בן-גוריון שבנגב, פרופסור רבקה כרמי, שראתה בהחלטה בחירה ראויה. יוסי בר מוחא, מנכ"ל אגודת העיתונאים בתל אביב ויו"ר הכינוס, אמר כי הנהלת אגודת העיתונאים סבורה שמדובר במועמדים ראויים, אשר כל אחד מהם תרם תרומה אדירה לתחום.

"זה מחמיא לנו מאוד והערכת הקולגות חשובה לנו", אומר קירשנבאום, "זו הרגשה טובה לקבל פרס על מפעל חיים כשאנחנו עוד באמצע של המפעל".

לונדון, כהרגלו, הואיל להרחיב: "הפרס הזה משמח ומטריד. הוא משמח מפני שעונג הוא לקבל פרס מעמיתך שבדרך כלל ששים למשבתך ולא להצלחותיך ואם יש אחדות דעים אפילו בקבוצה קטנה של עיתונאים הקוראים את זהותם של מקבלי הפרס הרי שזה מאוד נעים. וזה מטריד מפני שאני חש שככל שאוזל הטסטוסטרון מאשכיי כך מתרבים המחמאות ומתרבים הפרסים שאני מקבל".

מאחורי ירון לונדון קריירה עיתונאית עשירה אותה החל כשדר רדיו ב"קול ישראל", אחר כך היה שליח רשות השידור בפריז. במשך השנים הנחה בערוץ הראשון תוכניות אירוח ותעודה רבות, ביניהן: "עלי כותרת", "טנדו", "דילמה", "מצב הרוח", "סופשבוע", "ככה וככה", "מסיבת גן", "בסלון של ירון". בערוץ השני הוא יצר את "הפואטיקה של ההמונים" ואת "השמן עם הסוני". בשנים האחרונות הוא מגיש לצד מוטי קירשנבאום את תוכנית האקטואליה של ערוץ 10 "לונדון את קירשנבאום". לונדון היה גם חבר מערכת העיתון "ידיעות אחרונות" בשנים 2007-1988 ועד היום כותב טורי דעות בעיתון.

מוטי קירשנבאום הוא ממייסדי הטלוויזיה הישראלית. בראשית דרכו בשידור הציבורי שימש כעורך "מבט" ומפיק תוכנית הטלוויזיה הסאטירית "ניקוי ראש". קירשנבאום מגיש כאמור לצד לונדון את תוכנית האקטואליה "לונדון את קירשנבאום" וכן יצר מספר תוכניות דוקומנטריות באפריקה עבור הערוץ.

סבר פלוצקר, כלכלן, עיתונאי, פרשן והעורך הכלכלי הראשי של העיתון ידיעות אחרונות נחשב מבכירי העיתונאים הכלכליים בישראל. פלוצקר החל את דרכו בעיתון "על המשמר". ב-1987 מונה לעורך הכלכלי של ידיעות אחרונות, הפרשן הכלכלי, ומרכז מאמרי המערכת. הוא היה ממקימי המוסף הכלכלי היומי של העיתון, "ממון". בשנים האחרונות הוא כותב מאמרי דעה גם לאתר Ynet.

עוד ב-mako בידור: מי מציק לשפרה קורנפלד בטלפון; בחורות עירומות, נערים חרמנים וג'וליה לוי בוקן; אחת אפס לקייטי: סורי קרוז תלמד בגן קתולי; ליידי גאגא נלחמת בהומופוביה.