גל גדות ברייטינג (צילום: mako)
גדות. נאנחת או לא? | צילום: mako

מאז חרם צלמי הפפראצי על בר רפאלי לא שמענו על התארגנות כזו בביצת התעשייה; מרב מיכאלי, שחר סגל ואתי אנטה שגב פנו לסוכנויות המייצגות דוגמניות וטאלנטיות בבקשה להחרים את מגזין "רייטינג". לטענתן, העיתון נותן ביטוי לאמירות סקסיסטיות והמאבק שלהן הוא "עבור ובשביל אלה שמתפרנסות מלהצטלם בביקיני ולא מגיע להן שיכתבו עליהן אמירות סקסיסטיות ומעליבות".

מירב מיכאלי בשימלה אדומה מדברת בפלאפון (צילום: יוני טובלי)
מיכאלי. גירל פאוור | צילום: יוני טובלי

במייל שנשלח השבוע לסוכנויות השונות, קוראות מיכאלי וחברותיה לדוגמניות ולסוכנויות להחרים את המגזין, כלומר להפסיק לעבוד איתו, לקנות אותו ולקרוא אותו. בהמשך המייל הן מביאות דוגמה שפורסמה בעיתון, במדור הרכילות "עיקר החדשות", ובה נראית גל גדות בביקיני עם הכיתובים "נאנחת" ו"מי שלא מרימה 20 שקל... לא מקבלת בתחת מזרים".

 השלוש מדגישות כי לא מדובר רק בגדות, וכותבות: "בכל שבוע מעטרות תמונות פפראצי שלנו את עיתון רייטינג תחת כותרות משפילות, גסות ושוביניסטיות. אנחנו קוראות גם לכן להחרים את העיתון הזה- כמונו! נכון, אנחנו יפות והתמונות שלנו 'מוכרות' עיתונים, ונכון שגם אנחנו נהנות מזה ואפילו מתפרנסות מזה, אבל גם כשאנחנו לובשות ביקיני - אי אפשר לעשות בנו מה שרוצים".

בפנייתן לסוכנויות נכתב כי ליוזמה כבר הצטרפו הסוכן רוברטו בן שושן, סוכנות ייצוג 1 (של בועז בן ציון) וסוכנות לוק, וכי בכוונתן לגייס לצידן גם את הסוכנויות של זהר יעקובסון, פרי כפרי, יואב גרוס ואחרים.

תגובת מרב מיכאלי: "אין לי שום דבר לומר על זה".

מורן שריר, עורך המדור "עיקר החדשות": "אני לא מוכן להתדיין עם אנשים חסרי הומור".

עורך "רייטינג" ירון טן ברינק : "רייטינג הוא העיתון היחיד בארץ שלא מעסיק רכילאים, אין לו כתב רכילות ולא מדור רכילות. יש לנו מדור פפראצי שהוא פארודי וכמעט סאטירי, וככזה התפקיד שלו הוא בהחלט, בין היתר, לעצבן אנשים. הייתי אומר שזה גם לא מקרה ראשון שמי שמייצר את הסאטירה חוטף את החיצים שמיועדים למי שהמציא את התופעה, וצר לי על היעדר חוש ההומור של שלוש הנשים האלה שאני מעריך, אבל זה קצת מטופש בעיניי". 

"אם מחפשים הערות מעליבות, אפשר למצוא הערות מעליבות ב'רייטינג' גם על גברים, אבל אף אחד לא יעלב מזה, כי אף אחד לא מספיק דביל כדי לחשוב שמישהו מתכוון לזה ברצינות. ברור שבסוגיות הקשורות בפמיניזם יש רגישויות ואני מכבד את זה, עם זאת, עיקר החדשות הוא פשוט מדור כזה וזה הכל. אני קצת בהלם שהן מגיבות בצורה כזו אבל בסדר גמור, שיהיו בריאות ושיהיה להן בכיף".

גל גדות ברייטינג (צילום: mako)
דווקא די מצחיק | צילום: mako

רוצים כרטיסים לסרט "חיבוקים שבורים"? ענו על 2 שאלות ואולי תזכו בזוג כרטיסים לסרט החדש של פדרו אלמודובר בכיכובה של פנלופה קרוז.

עוד בmakoבידור: גיא גיאור וגיא לובלצ'יק ישחקו בסדרה חדשה, כל האמת על הכתמים המסתוריים על הכתפיים של דנה אינטרנשיונל, מסיבת ההפתעה של נינט ליהודה, בר רפאלי חוגגת עם אייל גולן בקיסריה, ג'ורג' קונסטנזה לוקח שיעורי גלישה מגל פרידמן ועידן חביב ישחק בדרמה קומית חדשה.