אין תמונה
תופעה? אופירה אסייג

ראש מנהלת ליגת העל בכדורסל, אבנר קופל, הגיש לבית משפט השלום בתל אביב תביעת לשון הרע על סך מיליון שקלים נגד אתר הספורט ONE ומנהלת התוכן שלו, אופירה אסייג.

בתביעה שהוגשה על ידי עורך הדין חגי אשלגי טוען קופל כי הוא נרדף עסקית ומקצועית על ידי מדור גליצ'ים של אסייג, אשר רודף אותו ואת משפחתו באופן קבוע בשל העובדה כי המנהלת עובדת עם ערוץ הספורט, המתחרה ב- ONE. קופל טוען כי ב- 27 במאי פורסמה ידיעת רכילות במדור גליצ'ים לפיה בת זוגו בהריון, זאת למרות שהידיעה כלל אינה נכונה. לטענת קופל, הוא הכחיש את הידיעה באוזני אסייג ודרש ממערכת האתר להסירה, אך שם סירבו לבקשתו.

קופל: "אני יודע שעד היום אף אחד לא העז לצאת נגד הגברת אסייג ושיטותיה. לאור הפגיעה הקשה בי והחובה שאני רואה להגן על ענייניי ועל משפחתי, וגם לאחר שנוכחתי לדעת שאינני לבד, לא נותרה לי ברירה אלא לפעול כדי לשים לתופעה הזו סוף. מדובר בתופעה חריגה, שיש להוקיע. שימוש של עיתונאי בכוחו וביכולת שלו לפרסם שקרים וכזבים ותמונות פפראצי ולפגוע בפרטיותו של אדם, לפגוע בקטינים ובבני משפחה, היא תופעה שיש לעקור מהשורש". 

רוחמה אברהם, אבנר קופל וראלב מג'אדלה (צילום: עודד קרני, 2תכניות Mako)
קופל. עצבני | צילום: עודד קרני, 2תכניות Mako

קופל הסביר כי הפרסומים פגעו בשמו הטוב ובמשפחתו: "הפרסומים הכוזבים עשו לי נזק אדיר, פגעו בי ובמשפחתי, בילדיי הגדולים והקטנים ופגעו בשמי הטוב ובתדמיתי כאיש ציבור שעושה רבות ובהתנדבות מלאה לטובת הכדורסל והספורט בישראל. החלטתי להגיש תביעה זו כנגד הגברת אסייג ואתר ONE עקב הפרסומים השקריים ואני מנצל הזדמנות זו, לפנות לכל מי שמרגיש מאוים בצורה כזו או אחרת להילחם כמוני בתופעה הזו".

ONE: עומדים מאחורי הפרסומים

מאתר ONE נמסר בתגובה: "ONE עומד מאחורי כל הפרסומים שנעשו באתר בנושא אבנר קופל ומצהיר שכל מה שנכתב נכון ומדויק ויש לו סימוכין. קופל, בעבודתו המשותפת והצמודה עם ערוץ הספורט, בעד זליגת התכנים בספורט בערוצים בתשלום, מנסה להשתמש בבית המשפט כדי לתקוף את אתר ONE המתנגד למהלכים אלו וכדי להרפות את ידינו מהמאבק החשוב למען צרכני הספורט בישראל.

"אנו בטוחים כי בית המשפט יחייב את מר קופל בהוצאות המשפט ואנו מבטיחים כי לא תביעות חסרות בסיס יגרמו לאתר ONE לנטוש את ציבור אוהדי הספורט ולהפסיק את מאבקו הצודק כנגד זליגת התכנים. אנו ממליצים למר אבנר קופל לעסוק בענייני מנהלת הכדורסל שם צפויה לו עבודה רבה, נוכח הכשלים הרבים, ורצונה של מכבי תל אביב לעזוב לאלתר את הליגה בעקבות התנהלותו של קופל. תמוה לנו שכאיש ציבור, מר קופל משקיע דווקא מאמצים גדולים במאבקו למען זליגת התכנים לערוצים בתשלום, במקום לעסוק בעניינים הנוגעים למנהלת".

רוצים 10 ספרים במתנה? בחרו את ספר השנה העברי שלכם ואולי תזכו במארז של עשרה מרבי המכר הגדולים של השנה.

עוד בmakoבידור: יודה לוי עושה שרירים, בריטני בעירום, צביקה הדר עדיין המום מפרשת טופז, מירי בוהדנה וגל גדות חוגגות, סוזן בויל השתחררה מבית החולים, דודי מליץ מדבר על הכל ומה עושה היום כברה קסאי מ"כוכב נולד".