הישרדות 5 פרק 5 - אירית רחמים
רחמים. מושכת אש | צילום: גיא קרן

העונה הנוכחית של "הישרדות" היא הצגת יחיד של אירית רחמים. אתכם זה אולי משעשע ומבדר, אבל את המתמודדים בתוכנית זה ממש מעצבן. בראיון למגזין רייטינג שיוצא מחר מוחים חלק המתמודדים בתוכנית על התופעה שקרויה אירית רחמים.

"ברמה האישית אני מאוד אוהבת אותה", אומרת אחת המתמודדות. "היא דמות צבעונית ומעניינת, ולעומתה יש לך מישהי כמו עופרי, שאם היא לא הייתה מתעלפת לא היית שם לב שהיא בכלל במשחק. תדמיין מה היה קורה לרייטינג ולתוכנית אם מישהי כמו עופרי, שהיא פחות מעניינת, הייתה מקבלת זמן מסך כמו אירית. האמת היא שאירית בכלל חשבה שהיא תעוף ראשונה, אז היא אמרה 'יאללה, אני אזרוק את כל מה שיש לי מההתחלה - מהפרודוקטים ועד אולמי רסיטל'. למזלה הצליח לה הרבה יותר ממה שהיא ציפתה".

"כולם פה חושבים שמדובר ב'הישרדות אירית רחמים' ולא בהישרדות של כולם", מספרת מתמודדת שדווקא מקבלת זמן מסך לא רע יחסית לאחרים. "מאחורי הגב שלה כולם מלכלכים ומטנפים אותה שלא באשמתה, אבל בפניה כולם מתחנפים אליה ומלקקים לה. אפילו גיורא, שנחשב לאחד המתמודדים הכי אמיתיים וכנים בתוכנית, לא אוהב את זה שהיא מקבלת את הפוקוס, והוא גם דיבר על זה עם חלק מהמתמודדים - אבל כשהוא רואה אותה כאילו הכל בסדר".

זמן המסך הרב שרחמים מקבלת גורם למתמודדים גם להעלות סברות שונות, משונות וחסרות בסיס. "יש כבר ספקולציות והזיות על איך זה קרה", מספרת אחת המתמודדות. "אנשים אוכלים סרטים על זה שהיא שילמה כסף להפקה כדי שיקדמו אותה כל כך הרבה. אנשים לא מבינים מה עומד מאחורי זה. נכון, היא מצחיקה, ורבלית, דומיננטית - אבל ראבק, יש עוד 19 מתמודדים חוץ ממנה".

חלק מהמתמודדים סבורים שהמצב שנוצר על ידי ההפקה לא עושה עוול רק להם אלא גם לצופי התוכנית, שלא זוכים לתמונה מלאה ומהימנה של האירועים על האי. "יש לאירית נוכחות עצומה, ובאופן טבעי זה גורם לכך שחלק מהצופים מתחברים לזה, אבל חלק פחות", אומר אחד המתמודדים.

"אלה שמתחברים לאירית אומרים 'כל הכבוד לה שהיא דומיננטית ומעזה', אבל אחרים יכולים להגיד 'מי זאת הפרחה הזאת עם הסיליקון בציצי?'. מה שבטוח זה שאי אפשר לקחת לה את הנוכחות מול המצלמה, לטוב ולרע. בוא נגיד שאם היו נותנים לי פחות זמן מסך בגלל זה הייתי מתעצבן, אבל אני לא במצב הזה, ולכן בשלב הזה אין לי טענות. אני, באופן אישי, מבסוט, אבל אני יודע שאחרים פחות".

אין תמונה
היא בשער והם לא

"כל צופה ממוצע מבין מי הדמות הכי בולטת בתוכנית", מוסיפה עוד אחת מהמתמודדות. "גם אם עושים את זה כדי למשוך צופים, זה מוגזם. תמיד אפשר להבליט מתמודד מסוים, אבל כאן זה כבר טו מאץ' אירית רחמים, ומה שיוצא מהעונה הזאת זה טראש, וזה משליך על כולם".

בסדר, אבל אולי היא באמת היא מושכת צופים.
"אני מסכימה, היא כנראה מוכרת, אבל העניין הוא איך הציבור מקבל את זה. כשאתה שואל מישהו מה הוא חושב על העונה, הוא מדבר מיד על אירית, או, במקרה הפחות גרוע, על רוחן. בשני המקרים עדיף היה לי לא להיות מזוהה עם העונה הזאת. בדיוק פה עולה השאלה של איכות מול כמות. אני מעדיפה איכות, אבל העורכים כנראה מעדיפים כמות".

אולם לא כל המתמודדים מסכימים עם העובדה שהאיכות וההגינות חשובות מהניסיון להביא רייטינג גבוה. יש גם כאלה שבאופן מפתיע מיישרים קו עם ההפקה. "כמתמודד חשוב לי שיהיה רייטינג לתוכנית, כי המצב של הפורמט הזה בארץ הוא לא טוב", אומר אחד מהם. "כשפרק מצוין מביא 15 אחוז רייטינג זה מביך. אני לא יודע מה השיקולים של ההפקה, קטונתי, אבל צריך לעשות כל דבר בשביל רייטינג - ואם אירית רחמים מביאה רייטינג, אז אני בסדר עם זה".

הכתבה המלאה תפורסם במגזין רייטינג שיוצא מחר.

הישרדות 5 פרק 5 - יניב רוחן
רוחן. הכוכב השני | צילום: גיא קרן

>> יודה לוי הוריד את הזקן למען נינט