דורוון גלעזר ורותי יובל (צילום: mako)
דורון גלעזר ורותי יובל. התפטרו אחרי שנה וחצי בתפקיד | צילום: mako

העורכים הראשיים של מעריב, דורון גלעזר ורותי יובל, הודיעו היום למנכ"ל מעריב החזקות עפר נמרודי על החלטתם להתפטר מתפקידם.
גלעזר ויובל נימקו את ההתפטרות ב"חילוקי דעות תקציביים עם דירקטוריון החברה, שאינם מאפשרים להם למלא את תפקידם בהתאם לתפיסותיהם המקצועיות ולאופן שבו הם רואים את פיתוחו של העיתון".

גלעזר ויובל ימשיכו בתפקידם עד למינוי של עורך ראשי חדש לעיתון.

עופר נמרודי מסר: "אני מצר על החלטתם. רותי ודורון עשו עבודה מעולה בעיתון. אני מאחל להם הצלחה בהמשך דרכם".

"חבל שהם עוזבים", אומר מנחם בן, בעל טור במוסף תרבות מעריב. "אני חושב שהם שיפרו את העיתון, הם נהגו איתי בידידות נפלאה ודורון גלעזר אמר שאני אחד הנכסים הגדולים של מעריב".

אין תמונה
נמרודי. דרוש עורך

"זה עצוב, כולם מבולבלים וחבל לנו מאוד", מוסיף עורך תרבות מעריב שי להב, "בשנה וחצי האחרונות העיתון השתפר בהרבה. הקשיים פה ידועים לכולם, הרצון הטוב ידוע לכולם וחבל מאוד שזה נגמר ככה. מעריב זה גוף שיש הרבה רגעים שאתה אומר לעצמך 'זהו, מחר לא יהיה עיתון' ולמחרת יוצא העיתון ואני מניח שזה מה שיקרה עכשיו. זו חוכמה קטנה לקבוע ביום כזה איך מעריב יראה ומה בדיוק צריך לעשות. ברור שמעריב חייב לעבור שינויים, כמו שכל העיתונים צריכים לעבור וגם כל אתרי האינטרנט, כולנו באותה בעיה". 

"הדירקטוריון רצה להדק עוד את המשכורות והם לא היו מוכנים לסבול יותר קיצוצים", מסביר כתב בכיר בעיתון, "זה מצער מאוד כי למדתי מהם המון, הדלת שלהם תמיד הייתה פתוחה, בלי פלצנות, והם איתגרו את האנשים. לא היה ידוע לנו על ההתפטרות, זה בא לכולנו בהפתעה וזה יום קשה".

"הם לא הצליחו לעשות את השינוי שציפו מהם לעשות", טוען עיתונאי בכיר ובעל טור בעיתון, "הבעיה הרצינית של העיתון זו לא המערכת אלא השיווק והפרסום, אבל במערכת דורון ורותי לקחו את המערכת 20 שנה אחורה מבחינת הפלורליזם והעניין והגיבוש. הם לא הביאו רוח חדשה, הם הביאו רוח של שמאלנים משנות ה-80, אלו אנשים של פעם והם נמצאים במקום אחר לגמרי. תיקח עיתון מלפני שנה ותגיד לי שזה לא בדיוק אותו דבר רק פחות סוער ופחות מעניין".

רותי יובל ודורון גלעזר החלו את דרכם המשותפת במקומון הירושלמי "כל העיר". לאחר מכן ערך גלעזר את מוסף "7 ימים" של ידיעות אחרונות ויובל היתה סגניתו עד שעזב והיא מונתה להחליפו. בהמשך ערך גלעזר את "עובדה" ואילו יובל את "אולפן שישי" של חדשות 2. השניים נכנסו לתפקיד עורכי מעריב בתחילת 2008 והחליפו את אמנון דנקנר.

ובינתיים ב- mako בידור: מייקל לואיס מתאושש מהאשפוז, עורכי עיתון מעריב התפטרו, מבקר הבית שלנו חושב שסטארטרק הוא הסרט האולטימטיבי של הקיץ ואסי מ"מה קשור" סגר על תאריך לחתונה.