פלפלים צהובים (תמונת AVI: mako)
"פלפלים צהובים". פורצת את גבולות ישראל | תמונת AVI: mako
השבוע יציין האו"ם את יום המודעות הבינלאומי לאוטיזם, זאת בעקבות החלטה שקיבלה העצרת הכללית ב-2007. במסגרת האירועים, יזמה משלחת ישראל לאו"ם, זו השנה השלישית ברציפות, ערב מיוחד שיוקדש לנושא. האירוע יתקיים ביום חמישי, ה-7 באפריל, ובמהלכו יוצגו בהקרנת בכורה מחוץ לישראל שני פרקים של הסדרה הישראלית "פלפלים צהובים" של קשת, העוסקת בהתמודדות של זוג הורים המגלים שבנם הצעיר בן החמש לוקה באוטיזם.

באירוע צפויים להשתתף עשרות שגרירים ודיפלומטים מרחבי העולם, המזכירות הבכירה של האו"ם ונציגי ארגונים בינלאומיים מובילים בתחום הטיפול באוטיזם. בערב יישאו דברים, שגריר ישראל לאו"ם, מירון ראובן, נציג מזכ"ל האו"ם ותתקיים שיחה עם יוצרת ובימאית הסדרה קרן מרגלית, אם לילד אוטיסט. "אני גאה להיות נציג של מדינת ישראל, המובילה את אירועי יום האוטיזם באו"ם" אומר מירון ראובן, שגריר ישראל לאו"ם. "משלחת ישראל לאו"ם לוקחת חלק פעיל בנושאים שעל סדר היום העולמי באו"ם, בהם נושאי פיתוח, איכות סביבה, כוחות שמירת שלום ונושאים חברתיים כגון חינוך וטיפול באנשים בעלי צרכים מיוחדים". 

בחירת המשלחת הישראלית לאו"ם להקרין את הסדרה "פלפלים צהובים" במסגרת האירוע באו"ם נבעה מכך שהסדרה הצליחה תוך זמן קצר להגדיל את המודעות לאוטיזם בישראל ולעורר דיון ציבורי על הקושי והתמודדות המשפחות. הסדרה אף הכפילה את מספר הפונים לאלו"ט ולארגונים דומים, כולל צמיחה משמעותית של פונים מקרב בני משפחה מהמעגל השני, סבים וסבתות לילדים, המבקשים הדרכה בנקיטת מעורבות.

מנכ"ל קשת, אבי ניר:
"פלפלים צהובים מעידה על כוחה של הטלוויזיה להעלות נושאים חשובים על סדר היום הציבורי, להציג מציאות מורכבת של אוכלוסיות ייחודיות ולעשות זאת ברגישות ובאופן שיהיה נגיש לכלל הצופים. אני גאה שיצירה, שקשת העניקה לה בית חם, מייצגת את ישראל בעולם ובטוח כי קרן מרגלית הינה הבחירה הטובה ביותר לעיסוק בנושא חשוב זה".

>> אבי נשר על רצח ג'וליאנו מר: "אני מרגיש כאילו בן משפחה נפטר"