אסתי גינזבורג בקמפיין סילבסטר של טאג וומן (צילום: עודד קרני)
גינזבורג. חבר חדש? | צילום: עודד קרני

אסתי גינזבורג, על פי הידוע האקסית של נייט מ"אחת שיודעת" ואורי גוטליב, יוצאת כבר שבועיים עם אסף אבידן. כך על פי מספר טוויטים חמים שפורסמו אתמול בערב. השמועה הגיעה מכמה כיוונים במקביל. העניין הוא שבטוויטר אסף אבידן נחשב לעיתים לאיכותי יותר וגינזבורג פחות, לכן המידע הכה רבים במדיה הזו בתדהמה. נוי אלוש, יוצר "רוצה בנות", כתב שאסף אבידן ואסתי גינזבורג ביחד זה יותר מוזר מהיידי קלום וסיל. חוקר הטוויטר ארד אקיקוס ציין שהוא מקווה שאבידן לא יכתוב על גינזבורג שירים. המידע התווסף גם לערך על גינזבורג בויקיפדיה: "ב-22 ביולי 2009 התגייסה לצה"ל. באותה שנה החלה לצאת עם המוסיקאי אסף אבידן".

אסף אבידן ערד (צילום: סיון פרג')
אבידן. האם מדובר בחבר החדש של אסתי גינזצבורג? | צילום: סיון פרג'

ארז דה דרזנר מ"האח הגדול" קיבל אמש ביקור מחברתו מיכל, ושרה, איילה, גואל ואלירז לא ראו זאת בעין יפה, שלא לדבר על רוב אנשי הטוויטר. מעטים התרגשו מגעגועיו של ארז לעוגיות שיבולת השועל של חברתו. כל זאת בזמן שזהותה של "האלירזית", ה-חברה של אלירז, אם היא בכלל קיימת, שמורה בסוד. אף אחד לא מדבר על ביקור אפשרי שלה בבית. בתוך כך הבלוגר עומרי חיון חושף חומרים מיומנה של סתיו וקנין וטוען שהיא כתבה את היומן במטרה לפרסמו. כך או אחרת, מקריאה בטקסט לא נמצאו חומרים מסעירים יותר מהעובדה השחוקה שסתיו הייתה בזמנו גבר. כוכבן הטוויטר רובי-זובי מציין את האדישות ההולכת וגוברת כלפי הדיירים בקרב ציבור.

 בינתיים, פטיט מלר מלהקת הבנות "טרי פויזן" טובעת מושגים גלובלים חדשים: Wikitup ו- Wikmeup. במהלך סיבוב ההופעות האחרון של הלהקה בניו יורק וLA רבים שאלו איך אפשר לדעת עוד על הלהקה. במקום לומר "חפשו אותי בויקיפדיה" פטיט אמרה בקצרה "ויק-מי-אפ". המילה הלכה ונהייתה למטבע לשון בכל מקום בו הן התראיינו. פטיט פרסמה את המונח בעמוד המעריצים של הלהקה בפייסבוק ובטוויטר. המילה מוצלחת יותר מ-"Google It" מכיוון שמדובר דה פקטו במילה משולבת אחת ולא שתיים. בקרוב ערך על המונח החדש בויקיפדיה.

סקציית מבקרי הקולנוע בטוויטר מתחממת. עורך מדור הקולנוע של פנאי פלוס יאיר רוה מספר על החרם שהוטל עליו מצד מפיצי הסרט אווטאר, מה שמנע ממנו לדבר בתקשורת על הסרט טרם יציאתו לאקרנים. שי רינגל, מבקר הקולנוע הראשון שפתח טוויטר ביידיש, מתייסר על ההייפ סביב אווטאר ולא קונה את הבטחתו למהפכה קולנועית. 

ואגב, טוויטים רבים מעידים על בדיחה פנימית ב'אווטאר' שרק ישראלים יבינו וקשורה בנינט. טוויטים אחרים חושפים את בחירתה המביכה של נינט באלבום של ג'ף באקלי מ-1994 כאלבום העשור שלה, במצעד המפוקפק של עכבר און ליין, שלא שם לב ואף פרסם את השנה בפונט מודגש.

דניאלה ספקטור מתגלה כזמרת מעולה לשטוף איתה את הבית, על פי כתבת מגזין רייטינג נטע חוטר. גם שדר 88 אף אם בועז כהן ממשיך לחמם את נוכחותה של ספקטור בטוויטר, אבל הבלבול עם דנה ספקטור בלתי נמנע.

עורך נענע 10 גיא אליאב מפנה את 1,360 עוקביו לפונקציה החדשה; שליחת SMS מג'ימייל לטלפונים של אורנג' ופלאפון בחינם. הרעיון הוא מכסה כללית של 50 SMS בדומה לפונקציה הקיימת ב-ICQ. ה-SMS מגיע ממספר לא ברור בצירוף כתובת הג'ימייל של השולח.

הטוויטר החריף של העין השביעית מפרסם מספר מאמרים נגד החוק למניעת בעלות זרה על עיתונים ישראלים או בשמו השני - החוק לסגירת ישראל היום, ומפנה למאמר של עורך "ישראל היום" עמוס רגב נגד החוק.

מתוך קירות (יח``צ:  יחסי ציבור )
נינט ב"קירות". טעתה בעשור | יח``צ: יחסי ציבור

 מורן שריר, עורך מדור הפפראצי של "רייטינג", בהלם מזה שכתב "עובדה" רוני קובן רק בן 30. קודם לכן הוא מפרסם קישור למצעד העשור בבלוג שלו, עם טייגר וודס כאיש המשעמם של העשור ואווה הרציגובה כנערת הפלייבוי של העשור.

טוויט השבוע שלי, עם אזכור למפיקת ערוץ 24 הדר אלייקים, עוסק בטלפון שהורם למסעדת רפאל לצורך הזמנת מקום לשם שמירת קולבים במלתחה.

פינת הדילמה והפתרון:

רבים תוהים איך אפשר לדעת אם עמוד מסוים בטוויטר מנוהל על ידי אדם זה או אחר. הפתרון הראשון: בקשו מאותו אדם בטלפון לכתוב טוויט בזה הרגע ולקרוא לכם אותו, אם הטוויט מופיע בעמוד כלשונו אזי זה לבטח הוא, אפילו אם שמו "ביבי המזוייף" או "גיא פינס האמיתי". הפתרון השני: חפשו את תו התקן של טוויטר במעלה העמוד, כמו אצל שאקיל אוניל, או טום קרוז.

** הבהרה: הדברים שפורסמו בנוגע לדני לרנר, בעקבות טוויטר של אבנר שביט, נעשו ברוח הומוריסטית,
ואנו מתנצלים אם היה בהם בכדי לפגוע ברגשותיו של מאן דהוא.

עמוד הטוויטר של נמרוד קמר.