דנה פונה לקהל
דנה. הכל מאחוריה

דנה רון סיימה אמש חודשיים וחצי בבית "האח הגדול" ויצאה אל החיים האמיתיים. הדחתה של רון, כמו הדחתו של עתי שולברג בשבוע שעבר, הייתה מפתיעה. גם מכיוון שלא ציפו שהיא זו שתלך וגם בגלל הדרמה הגדולה שסבבה סביבה בשעות שלפני ההדחה.

"אני מתייחסת לזה ממש במלוא הקלות", מספרת רון על התייחסותה לפליטת הפה, "נכון שמצפים ממני כאישה פמיניסטית וחזקה לקחת את זה קשה ואני אכן מגנה את זה, זה משפט אומלל. אבל אסור לשכוח שזה נאמר בחדרי חדרים, בין עמיתים לעבודה שמכירים כבר שנים. גם לנו הבנות יש את המשפטים הסקסיסטיים שלנו, שאנחנו אומרות בפינה הפרטית שלנו. ההבדל הוא שבמקרה זה לחצו על הכפתור לא נכון. צריך לזכור שהבנאדם עייף ועמוס, הוא זרק את המילה הלא נכונה, אבל לא הייתה כאן כוונה לפגוע. כל העליהום הזה אבסורד בעייני".

ואיך תתמודדי אם יבקרו אותך על הסלחנות?
"אני מוכנה לעמוד לצידו ולהילחם. אני לא מוכנה לשמוע יותר שום התנצלות ממנו. זה מאחוריי לגמרי. יכולים להעביר ביקורת, אבל אני שלמה עם עצמי. אני בעד נשים ואני הראשונה לצאת לדגל, אבל אם הסיבה מצדיקה את זה".

נראה שאת רגועה מאד. לא הופתעת שהודחת?
"יש לי קצת רגשות מעורבים. מצד אחד, הופתעתי בענק, אבל מצד שני, משהו באינטואיציה הפנימית שלי אותת לי שאני עוזבת. זה משהו מבפנים, קשה לי להסביר. כל פעם שהעלו את עניין ההדחות במהלך השבוע בבית, אמרתי אי אפשר לדעת מה יהיה. אולי זה גם רחשי הלב, יצאתי משם בשלה לגמרי".

רצית כבר ללכת הביתה?
"עברתי חוויה טובה מאוד, אבל היא הספיקה לי".

גם אם זה אומר לוותר על המיליון?
"לא באתי להתחרות. הרי סביר להניח שאחת כמוני לא הייתה לוקחת את הפרס. בואי נודה, האשכנזייה מצפון תל אביב זה לא הטייפ קאסט לזכייה. באתי מראש לחוות חוויה ואחרי חודשיים וחצי, מיציתי. היו רגעים קשים, היו רגעים טובים, הגיע הזמן והקהל אמר את דברו. אני מקבלת את זה בהמון אהבה".

את יכולה להגיד שעברת שינוי במהלך החוויה הזו?
"כשנכנסתי לבית עברתי שינוי מקצה לקצה. מה שעניין אותי, ומעניין את כולם, זה להיות פופולארית בקרב בני הבית כדי שלא ישימו אותי להדחה והעניין הזה פגע באותנטיות שלי ומבחינתי זה שינוי לרעה שעברתי. אלא שבשלב מסוים התחברתי לעצמי, והמריבה הראשונה עם פרידה פתחה את כל השערים. ברגע שזה קרה הפכתי להיות שלמה והייתי בדיוק כמו שאני בחוץ. אז זה הפוך על הפוך מבחינתי, דווקא זה שלא עברתי שינוי, וחזרתי לאותנטיות שלי, הוא המקום הכי שלם ואני מברכת עליו".

כשאומרים את השם דנה רון, אי אפשר שלא להיזכר ישר באויבת מספר אחת שלה בבית, פרידה הכט. השתיים סיפקו לנו המון רגעי כעס, ריבים, צרחות הדדיות ואפילו בשלב ההדחה עמדו ראש בראש כשבסופו של עניין, הייתה זו רון שעזבה את הבית.

אין תמונה
עם פרידה. אין לי מושג איך היא נשארת

את חושבת שאולי הריבים עם פרידה גרמו להדחתך?
"אני לא חושבת. הדבר היחיד שמפתיע אותי זה איך פרידה נשארת שבוע אחרי שבוע, ואני לא אומרת את זה בגלל שאני היריבה המוצהרת שלה. היא אישה מאוד בעייתית, ולא רק אני חושבת ככה. הלך הרוח לא בעדה בבית, לא קל איתה. פשוט אין לי מושג איך זה קורה".

חשבת שתצאי לפני פרידה?
"חד וחלק לא. אני אגיד לך יותר מזה, גם פרידה עצמה לא מאמינה שהיא שם. כשאמרו דנה ופרידה - היא ישר נפרדה, היה לה ברור שהיא הולכת. כל שבוע היא בשוק שהיא נשארת, ואנחנו בבית בשוק שהיא נשארת והקהל בחוץ בשוק שהיא נשארת. אבל איכשהו זה קורה".

אם היית יכולה לשנות משהו בדיעבד, מה היית עושה?
"כלום. אני לא מצטערת על כלום, כולל ההדחה שלי".

והתגובות ברחוב מחזקות את העובדה הזו?
"לא הייתי הרבה ברחוב, אבל האנשים שכן הצלחתי לראות הציפו אותי בתגובות חמות ומחבקות. ואת יודעת מה, מובילי הסלבס בגוורדיה הגבוהה התקשרו אליי והביעו תמיכה, אמרו לי שאני נפלאה, ומיוזמתם. זה פשוט לא יאמן".

למה לא יאמן?
"כי כשאתה בבית אתה לא יודע איך אתה נתפס בחוץ. יכול להיות שיצאתי קלפטה, פולניה חסרת רגישות. או שאולי יצאתי אימהית, או אולי סמרטוט רצפה. אז דווקא לשמוע את הדברים החיוביים מאותה גוורדיה שאני מכבדת ומעריצה באופן אישי, זה פשוט מחמם את הלב. בכלל, עד כה קיבלתי  רק תגובות מפרגנות. גם אלה שלא התחברו אליי פרגנו ואמרו שאני אצילה".

ראית את החיקוי שעשו לך בארץ נהדרת?
"אני חושבת שהחיקוי מהמם. הקול הוא מדויק. שמעתי את עצמי בטלוויזיה, זה הרס אותי מצחוק. שאפו".

 איך היה לראות את יריב ואת הילדים?
"את לא מבינה כמה חיכיתי לזה, אני מטורפת עליהם. הם היו חסרים לי. הייתי בתהומות לא קלים ועכשיו אני מאושרת. כיף לחזור לטריטוריה הטבעית ולחיים האמיתיים. הם גם מאוד תומכים בי ואומרים לי שהייתי נהדרת. אין להם אפילו ביקורת אחת, גם כשאני מנסה ומתעקשת שיגידו משהו אחד קטן שאולי היה פחות טוב, הם רק מחמיאים וזה מחמם לי את הלב".

את הולכת להמשיך לעקוב אחרי החברים בבית?
"האמת, ראיתי קצת הבוקר בזמן שהתארגנתי והבנתי שלא בא לי לראות כרגע".

למה?
"כי אני בטוחה שאני אראה דברים שאני לא אוהבת ברמת החברים הקרובים שלי. יש כמה דיירים בבית שהייתי עוגן עבורם ועכשיו כשאני לא שם, אני בטוחה שהם יחפשו עוגן אחר".

סיון ועמיר?
"אני לא רוצה להגיד שמות, אבל מהאנשים האלה הייתי מצפה שיהיו הם עצמם ולא יחפשו עוגן אחר. יהיה לי קשה לראות אותם מתכופפים".

מה התוכניות עכשיו, יש מצב לראות אותך באיזו תוכנית טלוויזיה?
"אין לי מושג. אני לא אקפוץ על כל דבר, כל עניין הסלבריטאות לא עומד מנגד עייני, כך שאם יהיה משהו שיעניין אותי וידבר אליי, אני אשקול".

>> פפראצי: עתי פותח שולחן