אין תמונה
הגברת הראשונה שהסעירה את העולם. עטיפת הביוגרפיה של אליזבת' טיילור
הם כוכבים, הם שווים, הם אוכלים את החיים בלי מלח והם לא יכולים להתחיל שנה חדשה בלי לעשות קצת רעש. עידן הפפארצי דורש מהכוכבים, הידוענים ואפילו מהפוליטיקאים ומאישים ציבוריים שונים לחשוף את הכל, ורצוי בכריכה עבה.

אז למי שמקפיד לקרוא ספרות רכילאית, או למי שאוהב לצלול אל סיפורים הוליוודים רחוקים, קבלו את רשימת הביוגרפיות השערורייתיות ביותר, שיוכיחו שלא רק קרלה ברוני יכולה, אלא גם יהפכו את תקופת החגים למתובלת בצרות של אחרים. אז לפחות עד שגם ליידי גאגא או לינדזי לוהן תוציא אחת, אלו הן ההמלצות שלנו.

Elizbeth / j.randy taraborreli

על אליזבת טיילור, הגברת הראשונה של הקולנוע האמריקאי, נכתבו אין ספור ביוגרפיות עבות ועמוסות בפרטים. לעומתן, הספר "אליזבת" נותן הצצה גלויה אל סיפור חייה, אך מוסיף לה שורת הסברים איכותיים שמסבירים מדוע לעולם ולנצח האישה הזו לא תעלם מדפי ההיסטוריה.

"אליזבת" מסביר למה טיילור הפכה לדיווה הוליוודית גדולה במיוחד, ומלווה את סיפור חייה האישי הרצוף במסעות בעולם, במפגשים עם פוליטיקאים ועם אילי תעשיית הקולנוע, בהתאהבויות וחתונות שאי אפשר לספור על עשר אצבעות וגם חושף סודות מחייה האישיים הפרטיים.בקיצור, אם חשבתם שפריס הילטון מתוסבכת, בהחלט יש לכם מה ללמוד.

טרבורלי, ביוגרף הוליוודי נודע, חודר בספר זה אל עומקי הפסיכולוגיה של השחקנית מספר אחת בעולם, ומסביר למה היא בחרה לחיות חיים שמלאים בסצנות דרמטיות הנראות לקוחות מאופרת סבון. הספר עוקב אחרי חוויותיה בזמן שצילמה את סרטיה הגדולים, התחתנה והתגרשה מאי אלו בעלים, ופעלה רבות למען חולי האיידס בעולם.

The Amy Winehouse story/ nick jhonstone

אין תמונה
אבודה ומבריקה, כמו הזמרת. עטיפת הביוגרפיה של אמי ווינהאוס

"הסיפור של איימי ווינהאוס" חושף את החיים של הבחורה הכי מתוסבכת, מבריקה, חצופה ואולי אבודה, בתעשיית המוזיקה הבריטית של השנים האחרונות. מי שנולדה בפרבר לונדוני למשפחה יהודית בשכונת שוליים הפכה בגיל צעיר לאחת הזמרות המובילות בעולם.ואת ההמשך אתם כבר מכירים.

עלילת הביוגרפיה עוקבת אחרי סיפור הצלחתה של ווינהאוס, ומתאר איך בגיל 19 פגשה במקרה במנכ"ל חברת איילנד רקורדס שהפך אותה לכוכבת שעלתה לשמי הפופ כמטאור מהיר. הביוגרפיה בוחנת איך אחרי שני אלבומים מהירים שכבשו את המצעדים התמכרה ווינהאוס לסמים ולאלכוהול, התאשפזה לסירוגין במוסדות שונים, ומנסה להסביר כיצד התמודדה (או, יותר נכון, לא התמודדה) עם הפלישה הבלתי נמנעת של התקשורת אל תוך חייה האישיים. הביוגרפיה, כמו אמי ווינהאוס עצמה, נעה על סקאלת הגאונות, האנורקסיה, ההתמכרות, הפסיכיאטריה, וכמובן: המוזיקה החד פעמית שהותירה את חותמה על העולם.

Wild Years: The Music and Myth of Tom Waits/ jay s. Jacobs

אין תמונה
מסתורי, בדיוק כמו הזמר. עטיפת הביוגרפיה של טום וויטס

טום וויטס, אחד האמנים המשפיעים והמסתוריים ביותר של זמננו, הוא זמר ג'אז בלוז ורוק אלטרנטיבי, אוונגרדיסט נצחי, טיפוס תיאטרלי, חית במה, שחקן, משורר, אינטלקטואל, מרדן, ואיש בעל אלפי סיפורים ומסקנות, שלעולם אין לדעת מה באמת נכון מכל מה שנכתב ונאמר עליו.

משלל הביוגרפיות של טום וויטס, זו נחשבת לביוגרפיה המעניינת במיוחד, מכיוון שהיא סוקרת את האלמנטים והדמויות שהשפיעו על המוזיקה של וויטס, במיוחד בשנותיו היצירתיות, כאשר חי בדרום קליפורניה. הספר מנתח את מקורות שיריו ואלבומיו של האמן הרב גוני, את מערכת היחסים עם אשתו קתרין ברנן, שהשפיעה רבות על המוזיקה שלו, את העבודה המשותפת עם אמנית הג'אז ריקי לי ג'ונס ועדיין משאיר חורים מסתוריים הנוגעים לילדותו ולבחירתו במוזיקה כדרך חיים, כיאה להילתו המסתורית של הזמר.

Carla, The Secret Life/ Basama louri

תחזור לשיר? קרלה ברוני (צילום: רויטרס)
מסעירה את צרפת. קרלה ברוני | צילום: רויטרס

אז נכון, הביוגרפיה הזו עוד לא ממש שוחררה לאוויר העולם (בינתיים רק הצרפתים נהנים ממנה), אבל היא כבר עושה מספיק רעש כדי לככב ברשימה. הביוגרפיה החדשה והשערורייתית במיוחד יצאה החודש על קרלה ברוני, הגברת הראשונה של סרקוזי, נשיא צרפת.

הביוגרפיה, שכתיבתה נשמרה בסודי סודות, "שמה רגל" לביוגרפיה רשמית אחרת שנכתבה בשיתוף עם ברוני, והפכה לביוגרפיה השערורייתית של השנה. העיתונאית בסמה לאורי מנסה לחשוף את האמת שמאחורי הפנים היפות, ובעצם מציגה את הדוגמנית האיטלקייה לשעבר באור שונה לגמרי של סלב פוליטי.

הביוגרפיה טוענת שברוני מרבה בניתוחים פלסטיים, מחזיקה מספר מאהבים במקביל, מקיימת קרנות צדקה שלמעשה הן ריקות מתוכן, שומרת על קשר עם בני זוגה הקודמים (בניהם מיק ג'אגר ואריק קלפטון) וגם מסתכסכת עם בר רפאלי. על פי הביוגרפיה, מיד עם נישואיה לסרקוזי, הוצמד לברוני יועץ אישי שהיה אמור לשנות את תדמיתה מדוגמנית נהנתנית שמחליפה גברים כגרביים לאישה צנועה ופעילה חברתית. הספר מציג ברוני שקרית ולא תמימה בכלל, ובימים אלו מתנהל מאבק משפטי על המשך הפצתו בעולם.

Tom Cruise: An Unauthorized Biography/ Andrew morton

אין תמונה
הביוגרפיה השערורייתית מכולן. עטיפת הביוגרפיה של טום קרוז

אחד מספרי הביוגרפיה המרתקים והיסודיים שנכתבו בשנים האחרונות בכתיבה קולחת ומשכנעת, והביוגרפיה שללא ספק עשתה הכי הרבה רעש בעשור האחרון, היא הביוגרפיה הבלתי רשמית על השחקן והאושייה ההוליוודית טום קרוז.

הספר פותח בסיפור חייו של השחקן, ומביא את דעותיו של חבריו לבית הספר, שכניו, וכל מי שהכיר אותו קצת לפני שהפך למפורסם באדם. הספר מנסה לעקוב אחרי בחירותיו של קרוז מגיל צעיר, החלטות הנוגעות לקריירה שלו, לחיי האהבה שלו, להשפעה שלו על האנשים שסביבו, וכמובן על הקשר הבלתי אמצעי שלו לתורת הסיינטולוגיה. כשהספר יצא לאור בארה"ב סוללת עורכי דין מטעם קרוז תקפה את הסופר, אנדרו מוטרון,  והאשימה אותו בהוצאת דיבה ובפרסומים שקריים. אך את הקהל זה לא ממש עניין, והספר השערורייתי הפך לרב מכר בשניות, ושכנע את הקוראים שכל הפרטים הכתובים בו הם אמת צרופה.

הספר מתאר את התמכרותו של קרוז לכסף, לתחושה של שליטה וכוח, את מערכות היחסים הפתלתלות שלו עם נשים מפורסמות (גרושתו ניקול קידמן וגם פנלופה קרוז) וסוקר את נישואיו עם השחקנית קייטי הולמס. בנוסף, הביוגרפיה הבלתי רשמית מנסה לחשוף את האמת בינו לבין הולמס, ומתמודדת עם השמועות כי השניים נישאו בשידוך כלכלי ועל פי חוזה רק על מנת לסתור את השמועות על אהבתו של קרוז לגברים. שווה לקרוא.