אין תמונה
הפיר עצמו מרשים. המעלית בטיוואן

ספרו החדש של מיקי וייס "לסחור ברוח" נחת בחנויות ומאיים להיות לרב מכר מדובר. בספרו החדש מעניק וייס לקורא הצצה מדהימה לחייהם של ההולנדים מאז הכיבוש הספרדי בסוף המאה ה-16 ועד למחצית המאה ה-17.

זאת, תוך שהוא משקף רבים מסממני התקופה, מיצירותיו של רמברנדט אשר ציורו המפורסם "משמר הלילה" מתנוסס על גבי כריכת הספר, ועד לצלצול הפעמונים שהכריזו על פתיחה וסגירה של יום המסחר בבורסה.

הספר מגולל את סיפורו של היהודי דניאל קסטרו, סוחר בבורסה של אמסטרדם, שנוסדה ב-1608. קסטרו, סוחר מפולפל אשר איבד את כל הונו בשל תקלה, אינו מוצא את דרכו בחזרה אל ההצלחה וחיי הרווחה, אליהם התרגל.

הבישוף של אמסטרדם, יוהאן דה מול, מזמן את דניאל קסטרו לפגישה סודית. במהלך הפגישה חושף הבישוף בפני קסטרו כי כל מבוקשו הוא חיי נצח. לצורך עניין זה מבקש הבישוף להזמין שני דיוקנים שלו, פרי ידיו של הצייר רמברנדט ואן ריין, אך כדי לממן את שכרו הגבוה של הצייר המפורסם, רוקם הבישוף בעזרת קסטרו מזימה מתוחכמת שמטרתה להשפיע על מחיריהם של בצלי-צבעונים ולגרוף את רווחי העתק להם הוא זקוק.

בסיפור רווי יצרים, תככים ואהבה, מגולל מיקי וייס עוד עלילת מתח מרתקת, שתחילתה באונס אכזרי שבוצע בעבר הרחוק, וסופה המפתיע – בימינו אנו.

זהו ספרו הרביעי של מיקי וייס. ספריו הקודמים: "בעבור מיליארד דולר", "סוס טרויאני" ו - "להתעשר עד מוות". וייס, כלכלן ומוסמך במנהל עסקים, מתמחה זה שנים רבות בשוק ההון. בספריו ניתן למצוא אלמנטים בולטים מתוך עיסוקיו הרבגוניים.