אין תמונה
תענוג צרוף. "מכירת חיסול"

זה לא הוגן. זה פשוט לא הוגן שלאיש אחד יהיו כל כך הרבה כישרונות. אני מדברת כמובן על יו לורי, הרי הוא ד"ר גרגורי האוס מ"האוס", ברטי ווסטר מ"ג'יבס ווסטר" ומר פאלמר מ"על תבונה ורגישות" (ציינתי רק שלושה תפקידים מתוך עשרות תפקידים, שבהם אהבתי אותו באופן מיוחד).

יו לורי הוא שחקן, במאי, זמר, פסנתרן, ספורטאי מצטיין ואפילו שיאן גינס (כשחקן הדרמה המרוויח ביותר בעולם בסדרת טלוויזיה - סכום פעוט של 700 אלף דולר לפרק בעונה השמינית). כעת מתברר שהוא גם סופר, ונורא מכך - הוא גם סופר מצוין! בעצם, למה להיות מרושעים. איזה כיף שהוא סופר מצוין.

בשנת 1996 הוא הוציא את הספר The Gun Seller, ועכשיו סוף-סוף הוא תורגם לעברית (בתרגומה המצוין של יעל אכמון ובהוצאת "עם עובד") ובארץ הקודש הוא נקרא "מכירת חיסול".

תענוג צרוף

ספר מתח שזור בהומור עצמי משובח שהוא פשוט תענוג צרוף. הכי בנאלי היה להגיד שהוא מזכיר את ריימונד צ'נדלר ופיליפ מארלו שלו (והוא אכן מזכיר), אבל לתומאס לאנג של יו לורי מגיע שיתייחסו אליו כאילו הוא בן יחיד. ואחרי שני עמודים כבר התאהבתי בו מעל הראש.

לאנג, ששירת בצבא הוד מלכותה, מעביר את חייו בבטלה מתוקה. מדי פעם הוא לוקח עבודה כשומר ראש, מאבטח אישים או יועץ ביטחוני, אבל לרוב הוא מעביר את הזמן כדי לפנות מקום לעוד זמן. זאת עד שהוא מסרב לעבודת חיסול של תעשיין אמריקני ומוצא את עצמו בלב פרשיית ריגול סבוכה בשקרים ובסודות ובנוסף לכל גם מתאהב בבתו היפה של התעשיין.

אי אפשר לקרוא את הספר בלי לדמיין את יו לורי משחק את תומאס לאנג. אבל אם כבר לפנטז על דמות ספרותית, אין ספק שמעיל הבלשים מתלבש נהדר על לורי. הבאסה היא שעם כל התפקידים החדשים והישנים שלורי עושה בטלוויזיה ובקולנוע לא נשאר לו כנראה זמן לכתוב, כי מאז הספר הזה כבר עברו 16 שנים והוא לא הוציא עוד ספר.

ומה יותר כיף? לראות אותו או לקרוא אותו? דילמה קשה. הכי טוב גם וגם. אז קדימה מר לורי, אל תתעצל - שב לכתוב בפגרות הצילומים!

הערות ותגובות ניתן לשלוח ל - sigalr@news2.co.il