ספרים חדשים:

אין תמונה
מובי דיק. הרמן מלוויל
158 שנים אחרי שראה אור, יוצא שוב לאור הרומן האמריקאי הגדול שהודפס לראשונה בלונדון.
ברובד האחד, מובי דיק מציג את הרפתקאותיו של ישמעאל, צעיר צמא הרפתקאות, המצטרף לצוות ספינה שצדה לוויתנים. אך במהרה מתברר לו כי מפקד הספינה, הקפטם אחאב, יוצא למסע נקמה: לצוד את מובי דיק, הליוויתן הענק שקרע את רגליו של הקפטן מעליו. הספר עשיר בצורות לשון, סמלים ומטאפורות, מפרודיה כנסייתית ועד לדרמה בנוסח שייקספיר. הוא מעלה שאלות בנוגע למהות הטוב והרע, האמונה באל אחד, היחס לשונה ולחריג בחברה וקשת רחבה של תגובות רגשיות.
הוצאת ידיעות ספרים. 745 עמ'.

אין תמונה
הדוח של ברודק. פיליפ קלודל
מלחמת העולם השניה הסתיימה וברודק, שנחשב למת, חוזר לחיק אהובתו ואל כפרו הקטן והנידח שבגבול הצפון מזרחי של צרפת. שמו שנחקק על מצבת אבן לציון שמות הנופלים במלחמה נמחק, והוא שב לעבודתו – חיבור דוחות על מצב הצמחייה וחיות הבר באזור. את הדוחות הוא שולח להנהלה שלו, שספק אם בכלל מחייסת חשיבות כלשהי לעבודתו. לאותו הכפר מגיע אדם זר בעל גינונים, מלווה בסוסה אדמדמה, המכונה העלמה יוליה וחמור העונה לשם סוקרטס. נוכחותו של הזר מערערת את איזון הכפר ומובילה למעשי זוועה, עד שברודק המלומד נאלץ לכתוב דוח שינקה את בני כפרו מאשמה כלפי הזר המסתורי. אותו דוח הוא למעשה, סיפור הטרגדיה האישית של חייו.
הוצאת מודן. 276 עמ'.

אין תמונה
קריסטל בגדד. אלי אילון
דרומית לבגדד, המאה ה- 13, על רקע כיבושיו האכזריים של החאן המונגולי, נושא דייג על גבו את אשתו השקועה בשינה עמוקה ומסתורית. לפניו מתגלה הר מרקד. תושבי ההר מתעוררים כשהם קשורים זה לזה בגפיהם, ומצטווים לחקור ולחקור. באותם ימים, פטימה, נערה בדואית נוטלת את רסן השלטון על שבטה. היא מאבדת את היכולת לישון, עד שמגיע אליה פלא הזכוכית, מידי האיש האחד שאהבה, חיתאי. רצף פגישות גורליות בין שניהם מביא למערכה מכריעה כנגד ברית השטנים שנרקמה בין החאן המונגולי לבין מפעל זכוכית חסר רחמים. כך נפרשת מול הקורא מאה עקובה מדם, כאשר היסטוריה ופנטזיה נארגים יחד כקריסטל.
הוצאת כרמל. 194 עמ'.

אין תמונה
ספר חמש הטבעות. מיטמוטו מוסאשי
ספר העוסק באסטרטגיה, בטקטיקה ובפילוסופיה של הבושי - לוחם וסמוראי ביפן. הספר נכתב בשנת 1644 והכותב היה בחייו לוחם אגדי שניצח בכל דו קרב בו לקח חלק. את סוף ימיו הקדיש ללימוד תורת הזן בודהיזם היפני. ספר חמש הטבעות הוא מדריך שהשפיעה רבות על התרבות וההיסטוריה של יפן, והינו הספר המפורסם ביותר שנכתב ביפנית.
הוצאת ידיעות ספרים. 160 עמ'.

אין תמונה
התפוררות. נאטסואו קירינו
שתי נשים נמצאות מתות בדירות שונות בטוקיו. קזואה סאטו הייתה אישה אפרורית שעבדה בחברה מכובדת. יוריקו היראטה הייתה אישה יפה שיופייה היה כאומנותה. שתיהן היו בוגרות בית ספר תיכון יוקרתי, שתיהן עבדו בלילות כזונות ושתיהן נרצחו בידי אותו גבר. מי הן היו, מדוע בחרו לחיות כך את חייהן ומה הוביל אל מותן? אחותה הבכורה של יוריקו אורגת סיפור שתחילתו במלחמת המעמדות האכזרית של בית הספר התיכון וסופו מוביל עמוק אל פינות אפלות בנפש האדם. הרומן נקרא בנשימה אחת ומציג דיוקן חושפני של יפן המודרנית ושל הערכים השולטים בה.
הוצאת מודן. 479 עמ'.

נדלקתם? רוצים לרכוש את הספרים בזה הרגע? חנות הספרים של "צומת ספרים" פתוחה

אין תמונה

ספר החודש בחצי מחיר:

רוצים את הספר "משחק הראיות" של ליעד שהם בחצי מחיר? כל שעליכם לעשות הוא לשלוח הודעת טקסט עם המילה צומת למספר 6070. קבלו הצצה לפרק הראשון של הספר.

ומה עם קצת ביקורת: 

סיגל ריבה מסתתרת מאחורי תיאורי האלימות והפורנוגרפיה של גדי טאוב בספרו החדש "אלנבי", גילתה כי בספרו החדש של הרלן קובן "דם חם" כי מככבים שם סוכני מוסד ישראלים ושמחה לחזור ולקרוא על ליזי בדיחי ב"מקומון" של שולמית לפיד.

המלצת השבוע:

אין תמונה
צופית גרנט ממליצה על "הזייפנים-סדנת השטן" מאת אדואלף בורגר
"
ספרו של בורגר שימש בסיס לסרט האוסטרי "הזייפנים", זוכה פרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר, 2007. "הזייפנים" הוא דיווח מפורט ומדויק אודות הסיפור של ייאמן - סדנת הזיוף הגדולה ביותר שפעלה אי פעם. בפקודה ישירה של המנהיגות הנאצית הבכירה ותחת איומי מוות מתמידים, זויפו שטרות בנק אנגליים ודולרים של ארה"ב בהיקפים עצומים, כשמטרת המבצע החשאי הייתה הפלת הכלכלה של ארצות הברית ואנגליה. זה ספר עמוק ומעניין הוא לא יותר טוב מהסרט, אבל הוא נכנס עמוק אל תוך הדבר עצמו, לסיפור האמיתי, למה שהיה שם אתה קורא ומרגיש שאני נמצא בתוך המקום עצמו, ספר שבשורה התחתונה, חושף את הסיפור הלא יאמן. מומלץ לחובבי היסטורית השואה".

המלצת הספרן:

אין תמונה
דורית לבון מסניף הדר תלפיות של צומת ספרים, ממליצה על ספר "חרפה" מאת ג.צ קוטזי
עלילתו של הספר מתרחשת בקייפטאון שאחרי ביטול האפרטהייד ובחווה מרוחקת בחוף המזרחי. הסיפור אישי ושובר לב על יחסי אב ובתו, ובו-בזמן גם דיוקן מזעזע של דרום-אפריקה לקראת סוף המילניום - חברה מסוכסכת המגששת את דרכה בין מורכבויות גזעיות חדשות. פרופסור דיוויד לורי, גרוש בן 52, מאבד את משרתו באוניברסיטה בשל פרשיית אהבים עם סטודנטית. הוא מבקש לו מפלט מפני השערורייה אצל בתו, לוסי, שחיה לבדה בחווה הנידחת שלה ומעבדת אותה בעזרת שכנה, פטרוס, איכר שחור שמניעיו מעורפלים וחשודים. לורי מנסה למצוא את מקומו בסביבה החדשה, אבל אחר צהריים אחד של אלימות משנה את חייו וחיי בתו בדרכים מפתיעות ומחרידות. "חרפה הוא רומן קצר אבל גם רחב יריעה", מסבירה לבון, "על אבא ובת בדרום אפריקה הגזענית. אחד הסיפורים הקשים והטובים שקראתי בחיי. מומלץ".