ספרים חדשים:

אין תמונה
גם הוא נחשף לסוד: מעולם לא שלטנו באמת במזרח ירושלים. ניר ברקת
אחרי החשכה. הרוקי מורקמי
רומן הנקרא כמו חלום. בטוקיו הלילית פועלים חוקים אחרים; במסעדת דניס סמוך לחלון, יושבת נערה בת תשע עשרה וקוראת בבדידות. בעוד רגע היא עומדת להיקלע אל תוך עולם הלילה, ולהיסחף למפגשים לא צפויים. בחלק אחר של העיר, אחותה הדוגמנית שרויה זה חודשים בשינה עמוקה. כמו היפיפייה הנרדמת גם היא אינה מתעוררת, ורק מקלט טלוויזיה מארח לה חברה. בין העולמות המקבילים של שתי האחיות, מורקמי יוצר סיפור רב קסם, המתרחש בין ערות לשינה ומתחקה אחרי נפתולי נפש האדם.
הוצאה משותפת של כנרת זמורה ביתן וכתר. 192 עמ'.

אין תמונה
גם הוא נחשף לסוד: מעולם לא שלטנו באמת במזרח ירושלים. ניר ברקת
ימי הפופ. עמיחי שלו
הוצאה מחודשת של רומן הביכורים של עמיחי שלו. עלילת הרומן מתרחשת בשנות השמונים, והוא מורכב מארבע נובלות עצמאיות שמצטרפות יחד כמו חלקים בפאזל. בכל אחת מן הנובלות מתוארת תחנה אחרת בתהליך ההתבגרות של גיבור הספר: נער צעיר שאיבד את אימו בתאונה טרגית ומנסה לאחות מחדש את קרעי עולמו ולמצוא את עצמו במציאות הקשה שאליה נזרק לפתע. הסיפור מתרחש בראשון לציון, עיר פרבר דחוסה ואפרורית, שהאטרקציות היחידות שלה הן פלאפל כדורגל, בית קברות, וחנות תקליטים. בין ארבעת הצירים האלה מנסה הנער להתגבר על הבדידות וכך נמלט אל תוך עולם פנימי עשיר, וגם חווה אהבה ראשונה.
הוצאת ידיעות ספרים. 191 עמ'.

אין תמונה
גם הוא נחשף לסוד: מעולם לא שלטנו באמת במזרח ירושלים. ניר ברקת
ביקור בית. אגי משעול
מסע שירה המביא אל תחנה חדשה ביצירתה של המשוררת. השירים משלבים בתוכם חיבור בין הומור לרצינות, וגישור בין העולם המוכר לבין מה שמרחף מעליו. אך מעל לכל אלו מוסיפים את ביקור הבית שעורכת המשוררת לא רק בבית ילדותה, בית הוריה ניצולי השואה בגדרה של שנות החמישים, אלא גם בבית המטפורי. ביתו של אדם שהוא הפנימיות הנסתרת והגלויה שלו. כך נעשה "ביקור הבית" הזדמנות לחשבון נוקב עם העצמי ועם הזולת, ולחישוף מקורות עצב, בדידות, ופחד שלא נחשפו עד כה.
הוצאת הקיבוץ המאוחד. 110 עמ'.

אין תמונה
גם הוא נחשף לסוד: מעולם לא שלטנו באמת במזרח ירושלים. ניר ברקת
המפלצות - עולמן של חיות הפרא המופלאות
אלבום מרהיב, צבעוני ושובה לב החושף את סודן של המפלצות הרבות ששוכנות ברחבי העולם. הספר מזמין את הקוראים הצעירים להתלוות לד"ר ארנסט דרייק, המדען הויקטוריאני המסתורי, במסעו לחקר "מדע המפלצות": מפלצות האוויר הים והיבשה, כולל ספרוני מידע מאוירים, ונוסחה סודית לזימון חיות פלאיות, שאותה יש לפענח.
הוצאת שוקן. 30 עמ'.

אין תמונה
גם הוא נחשף לסוד: מעולם לא שלטנו באמת במזרח ירושלים. ניר ברקת
פרשת המכשף הסוציאליסט. האמה טומה
בלשון בהירה וקולחת, במילים פשוטות, מתאר הסופר האמה טומה את הבלתי נתפס. סיפוריהם של מעונים ומענים, של לוחמי חירות ושל ממלאי פקודות דרקוניות, של אכזרים ושל קורבנות ומי שמנסים לשרוד בשגרה של פחד מתמיד. הרומן מביא את סיפורה של אתיופיה בימים חשוכים וחסרי חמלה. אבל זהו לא רק ספר על תקופה היסטורית, אלא גם ספר המתאר את התהומות הקודרות שאליהן יכול להגיע המין האנושי. האמה טומה היה סטודנט שהצטרף לשורות מפלגת המהפכה של העם האתיופי. הוא נאלץ להימלט ממולדתו, ומאז ועד היום לא הורשה לשוב אליה.
הוצאת אחוזת בית. 88 עמ'.

נדלקתם? רוצים לרכוש את הספרים בזה הרגע? חנות הספרים של "צומת ספרים" פתוחה

טבלת רבי מכר

ספר החודש בחצי מחיר:

רוצים את הספר "סחיטה" של ג'ון גרישם בחצי מחיר? כל שעליכם לעשות הוא לשלוח הודעת טקסט עם המילה צומת למספר 6070. קבלו הצצה לפרק הראשון של הספר.

ומה עם קצת ביקורת:

סיגל ריבה אהבה את "אלגנטיות של קיפוד" מאת מוריאל ברברי ו"ימי הפופ" גרם לה לחזור לשנות השמונים. 

המלצת השבוע:

גדי סוקניק ממליץ על "מלכוד 22" מאת גו'זף הלר.

אין תמונה
גם הוא נחשף לסוד: מעולם לא שלטנו באמת במזרח ירושלים. ניר ברקת
"על החדשים והלוהטים ימליצו לכם אחרים. אני אמליץ לקרוא – לחזור ולקרוא, כי כצפוי כבר קראתם, את מלכוד 22 של ג'וזף הלר. את רוב הספרים בעולם לא קראתי, אבל מכל מקום לא נתקלתי ברומן אנטי מלחמתי נפלא כזה, שגורם גם לאידיאולוגיים הקיצוניים ביותר להפנים שמלחמה, כל מלחמה, היא בלתי שפויה."
מלכוד-22 הוא רומן אנטי-מלחמתי משנת 1961. עלילתו הדמיונית מתרחשת בזמן מלחמת העולם השנייה ועוסקת בשאלת אי-שפיותה הגלובלית של המלחמה.
הוצאת ידיעות ספרים. 566 עמ'.

המלצת הספרן:

אין תמונה
גם הוא נחשף לסוד: מעולם לא שלטנו באמת במזרח ירושלים. ניר ברקת
גיא מוגילבסקי מחנות צומת ספרים בקניון הנגב ממליץ על "חייו הקצרים והמופלאים של אוסקר ואוו" מאת ג'ונוט דיאס.
"הספר מספר על נער אמריקאי ממוצא פורטוריקני שסובל מעודף משקל כבד ומבעיות חברתיות רבות. הוא מלווה את אוסקר הגיבור בשנות ההתבגרות שלו ומספר את מסע הגעתה של המשפחה שלו לארה"ב. הספר כתוב בצורה משעשעת ושנונה ומלווה בהערות מחבר יוצאות דופן ומצחיקות. אין ספק שהוא אחד מהספרים המיוחדים שיצא לי לקרוא השנה."
הוצאת זמורה ביתן. 303 עמ'.