ספרים חדשים:

אין תמונה
אי סדר מוסרי. מרגרט אטווד
קובץ סיפורים מופלא המכיל אחד עשר סיפורים קצרים המסודרים בתבנית של מחזור חיים. "אטווד מזמינה אותנו לעלעל באלבום התמונות של אישה קנדית שדומה לה מאוד. 'בואו שבו לידי', היא כאילו אומרת, ולוקחת אותנו למסע מרגש במרחבי הבדידות, האהבה, האובדן, והזיקנה." – טיימס.
הוצאת כנרת זמורה ביתן. 219 עמ'.

אין תמונה
אדיוס המינגווי. ליאונרדו פדורה
קונדה הוא בלש משטרה קובני שפרש מהשירות ונהנה מחיי בטלה עגומים בהוואנה. הוא חובב כלבים, משוגעים ושיכורים כמוהו, נוטה למלנכוליה קלה ונמשך כבחבלי קסם לדמותו של הסופר האמריקאי המינגווי. יום אחד מתגלים באחוזה הקובנית של הסופר שרידי שלד של גבר אלמוני, שנורה שם למוות ארבעים שנה קודם לכן, בשנים האחרונות לחייו של המינגווי. בזמן שהעובדות של פרשת הרצח הולכות ונחשפות, מיטלטל קונדה בין רגשות מעורבים, בלשות, וזכרונות ילדותו.
הוצאת עליית הגג וידיעות ספרים. 181 עמ'.

אין תמונה
מספר הסיפורים. רביע עלם א-דין
בשנת 2003 חוזר אוסאמה אל ח'ראט לביירות אחרי שנים רבות באמריקה כדי לשהות עם אביו השוכב על ערש דווי. העיר היא קליפתה של ביירות שאוסאמה זוכר, אך הוא וחבריו ושני משפחתו מתנחמים בדברים שתמיד החזירו אותם: רכילות, צחוק, ומעל לכל – סיפורים כפי שסביו היה מספר. האפוס הוא "אלף לילה ולילה" של המאה החדשה והסוערת, שמסחרר מן המשפט הראשון: "הקשיבו. הרשו לי להיות אלוהיכם. הרשו לי לקחת אתכם למסע אל מעבר לדמיון. הרשו לי לספר לכם סיפור."
הוצאת זמורה ביתן. 588 עמ'.

אין תמונה
הדוד מלניץ'. צ'רלס לווינסקי
קורותיה ותהפוכות חייה של משפחה יהודית בשוויץ, המנהלת במשך ארבעה דורות מאבק בלתי פוסק להצלחה ולהכרה בחברה השוויצרית: סלומון, סוחר הבהמות הכפרי המשתמש במטרייה שלו כסמל להגינותו, פנחס הקצב, פרנסוואה שמול הגנדרן, ארתור הרופא המנהל חיים כפולים. והלל, נער המבקש לעזוב את מולדתו כדי להגשים את החלום הציוני. לצד אלה נשות המשפחה: גולדה הדאגנית, מימי המפונקת ועוד. הקורא נשאב אל תוך העלילה ומלווה את בני המשפחה באורח אינטימי מלידתם ועד מותם. כאשר מעל לכול מרחפת רוחו הנעלמת של הדוד מלניץ'. הדוד מלניץ.
הוצאת שוקן. 614 עמ'.

אין תמונה
ואז האיר השחר. אנה איסאקובה
כשהירח הופך לשחור, זה סימן שהכל יכול לקרות. העולם מתהפך. ההיגיון מסתתר. אהבות מסתכסכות, ברכה הופכת לקללה, הלב קופא כקרח או בוער כאש. ואז פרצה המלחמה והם (מאלי, יוקר, סופיה וגם גץ ואחיותיו, כולם צעירים יהודים) עלו על מיניבוס וברחו אל מעבר לגבול. משאירים מאחוריהם את הנשפים של ליטא ומוצאים מקלט בכפר נידח באסיה התיכונה. ואז נודלה לביוב. תינוקת שקוראים לה אהבה. כבר אז היה מי שניחש שהיא תגדל ותשנה לכולם את החיים.
הוצאת אחוזת בית. 368 עמ'.

נדלקתם? רוצים לרכוש את הספרים בזה הרגע? חנות הספרים של "צומת ספרים" פתוחה

אין תמונה

ומה עם קצת ביקורת:

"אחרי החשכה" של הרוקי מורקמי לא יוצא לסיגל ריבה מהראש, "פעם בחיים" מאת מירי רוזובסקי לקח אותה למקומות אחרים ו"חי פה 2007" של מקס ילינסון הוא ספר מקסים ומרגש לדעתה

המלצת השבוע:

מיקי חיימוביץ', חתונה אלון בן דוד (צילום: אלעד דיין)
מיקי חיימוביץ', חתונה אלון בן דוד | צילום: אלעד דיין
מיקי חיימוביץ' ממליצה על "אומנות נהיגת מרוצים בגשם" מאת גארת' שטיין
"זה הספר האחרון הטוב שקראתי. הסיפור כולו מסופר מנקודת מבט של כתב משפחתי, שדרך העיניים שלו חושף סיפור קורע לב של משפחה. הבעלים של הכלב הוא נהג מרוצים, ויש משהו מיוחד בנקודת מבט של כלב שמספר על התהליכים של האנשים שסביבו. בתור מי שתמיד יש לה חיות מחמד, הרבה פעמים אני חושבת מה הם מבינים. מה הם חושבים עלינו. הספר הזה הצליח להעביר בצורה אותנטית את נקודת המבט של הכלב, ולהעביר סיפור מקסים."
הוצאת כתר. 284 עמ'.

המלצת הספרן:

אין תמונה
הילה שמולביץ' מצומת ספרים שבבת ים ממליצה על הספר "משחק השעות" מאת דיוויד באלדאצ´י. "בתור מי שאוהבת מאוד ספרי מתח, הספר הוא קודם כל קולח וזורם. מה שיפה בו שהסופר כל כמה פרקים עושה טוויסט מדהים בעלילה. ככל שהסיפור מתקדם נראה לנו שאנחנו יודעים בדיוק את הפתרון לחידה, אבל עד שאנחנו מגיעים לסוף הכל מתהפך באופן מאוד מפתיע. כל הספרים של באלדאצ´י הם כאלה, והספר הזה אהוב עלי במיוחד." גופת אישה נמצאת ביער, שעון מיוחד ענוד על פרק ידה. מה שנראה לכאורה כמקרה פשוט לפענוח, צובר תאוצה והופך לסיוט. שיטות הפעולה של הפושעים הנודעים לשמצה בעולם מועתקות על ידי רוצח אכזרי במיוחד. כחיית טרף הוא עוקב אחר קורבנותיו ומכה בהם באופן מבריק וערמומי כאחד. איש אינו מסוגל להבין את מניעיו של הרוצח. איש אינו יודע מי יהיה הקורבן הבא. ספר נוסף מאת דיוויד באלדאצ´י. הוצאת מודן.