ספרים חדשים:

אין תמונה
גם לאחר פרסום הדו"ח נשארו לא מעט שאלות פתוחת
פרספוליס 2. מרג'אן סטרפי
חלקה השני של היצירה האוטוביוגרפית מאוירת של הסופרת ילידת אירן. בדרכה הגלויה והמרגשת, העצובה והמצחיקה, היא מספרת על חייה של נערה שהופכת לאישה. על רקע מאורעות המשטר בארצה, ועם שק של געגועים וכמיהה, היא מנסה לנהל חיים נורמאלים ולפלס לה דרך משלה אל האושר.
הוצאת אחוזת בית. 198 עמ'.

נוכחות. ארתור מילר
לאורך כל חייו כתב ארתור מילר, מן המחזאים הבולטים של המאה העשרים, גם פרוזה מוערכת. בספר זה אשר ראה אור לאחר מותו, מקובצים שש יצירות של אמן בשיא שלוותו, ובה הוא מפגין יכולת התבוננות עמוקה, אנושיות, אמפתיה ותהומות של געגועים. מן הסיפורים: נער בן שלוש עשר שחייו משתנים כאשר הוא לוקח לביתו גור כלבים ועובר חניכה מינית אצל האישה שנתנה לו את הכלב. מנהל יהודי של הרכב סטפס אמריקאי בברלין, מוצא את עצמו מוזמן, רגע לפני מלחמת העולם השנייה, להופיע בפני היטלר.
הוצאת כנרת זמורה ביתן. 139 עמ'.

אין תמונה
גם לאחר פרסום הדו"ח נשארו לא מעט שאלות פתוחת
התופרת. פרנסס דה פונטס פיבלס
בצעירותן ידעו האחיות התופרות אמיליה ולוזיה דוס סנטוס לגזור, לתקן ולהסתיר – כישורים רבי תועלת באזור הסרטאו הנידח של ברזיל, שבו בעלי קרקעות חסרי מעצורים נאבקים בכנופיות של פורעי חוק ואזרחים תמימים נלכדים בקו האש. שתי האחיות כמהות להימלט מעיירת הולדתן, אולם אז מתרחשים אירועים הרי גורל שישנו את חייהן לנצח.
הוצאת כנרת ומטר. 688 עמ'.

אין תמונה
גם לאחר פרסום הדו"ח נשארו לא מעט שאלות פתוחת
השם של העולם. דניס ג'ונסון
גיבור הספר מאבד את אשתו ובתו היחידה בתאונת דרכים, מה שמוביל אותו להתכנס בעצמו ולעבור לעיירה שקטה ומנומנמת. מתחיל לנהל חיים שגרתיים ומלאי השלמה עם הבדידות שנכפתה עליו. בעקבות בחורה צעירה ויפה שצצה בחייו – מתחילה התעוררות ויציאה מקיפאון, המלווים בטוויסטים לא צפויים בעלילה. הספר כתוב מדויק וחזק.
הוצאת ידיעות ספרים. 171 עמ'.

אין תמונה
גם לאחר פרסום הדו"ח נשארו לא מעט שאלות פתוחת
פעם בחיים. מירי רוזובסקי
על פני השטח חייהם של תמר ואחיה ערן מתנהלים בשלווה ובשקט. היא נשואה לסופר מפורסם, והוא לסוכנת נסיעות יעילה. אף אחד מהם לא מתעסק בזכר ילדותם המסוכסכת ובאביהם שנטש ומת. אך בעוד תמר טרודה בתחזוק חייה המושלמים וערן מנסה לא להתאהב באישה אחרת, מתברר שאין באמת שקט ולא שלווה, וכשהאדמה רועדת מתפרצים כל השקרים, הסודות והאהבה שהוטמנו תחתיה.
הוצאת כנרת זמורה ביתן. 491 עמ'.

נדלקתם? רוצים לרכוש את הספרים בזה הרגע? חנות הספרים של "צומת ספרים" פתוחה

אין תמונה
גם לאחר פרסום הדו"ח נשארו לא מעט שאלות פתוחת

ספר החודש בחצי מחיר:

רוצים את הספר "משחק הראיות" של ליעד שהם בחצי מחיר? כל שעליכם לעשות הוא לשלוח הודעת טקסט עם המילה צומת למספר 6070. קבלו הצצה לפרק הראשון של הספר.

ומה עם קצת ביקורת:

סיגל ריבה שמחה שויקאס סווארופ לקח סיכון ב"תעלומה בשישה קולות" ואהבה את "הקסם של אביה ודריה".

המלצת השבוע:

מיכל דליות (תמונת AVI: סופר נני)
סופר נני מיכל דליות | תמונת AVI: סופר נני
מיכל דליות, סופר נני – ממליצה על "קפקא על החוף" מאת הרוקי מורקאמי
"ספר מרתק שרוצים להמשיך לקרוא בו עוד ועוד. ומדבר על פסיכולוגיה, על מימד של זמן, של נפש, ומערבב בתוכו כמה עלילות שכמובן משתלבות זו בזו בסוף. מה שיפה בספר, הוא שהוא לא מביא פתרון סופי, כי אין פתרון סופי. אין שחור או לבן, אין טוב או רע, ולא כל דבר זה סיפור סגור. מבחינה זו הוא מעניין ומגרה אינטלקטואלית, וכל פעם שהיה לי חלון של זמן חזרתי וקראתי בו."

המלצת הספרן:

אין תמונה
גם לאחר פרסום הדו"ח נשארו לא מעט שאלות פתוחת
צופית קסטל גרוב מסניף רמת החי"ל, ממליצה על הספר "כופרת" אייאן חירסי עלי.
"ספר כתוב מקסים שאי אפשר לעזוב אותו. הוא מספר על אישה שנולדה בסומליה, ועוברת תוך כדי בריחה מהמדינה הבעייתית דרך המון ארצות באפריקה. היא חווה את כל החוויות המזוויעות שחוות נשים מוסלמיות באפריקה כמו ברית מילה, נישואים כפויים ומלחמת אזרחים. בסופו של דבר היא בורחת כפליטה להולנד, שם היא לומדת ומגיעה רחוק עד שהיא נבחרת לקונגרס במדינה. מה שאהבתי בספר הוא שהסיפור אמיתי ואוטוביוגרפי. הכותבת חיה באיום תמידי על חייה ופועלת למען זכויות אדם".