ג'סטין ביבר במשקפי שמש (צילום: Nicky Loh, GettyImages IL)
וחשבנו שריהאנה עושה בעיות | צילום: Nicky Loh, GettyImages IL

כשג'סטין ביבר החליט להוציא בטווח של שבועות ספורים את שני הסינגלים "Bad Day" ו-"All Bad", הוא לא שיער לעצמו עד כמה הבחירה הזו תתברר כאירונית.

הלג הדרום אמריקני בסיבוב ההופעות הארוך של הזמר הצעיר (19) היה משופע בשערוריות, הסתבכויות ובעיות לוגיסטיקה ובריאות, ולמקרה שפספסתם משהו – אנחנו כאן כדי לעשות סדר בבלגן.

יוצא מבית בושת בריו דה ז'נרו

ההתחלה לא היתה מבטיחה. כבר בסוף השבוע הראשון שלו בברזיל, ביבר תועד כשיצא מבית זונות פופולארי בריו דה ז'נרו בשם "סנטאורוס", אחרי שבילה שם כשלוש שעות – על פי הדיווחים. שומרי ראשו של ג'סטין ניסו אמנם להחביא אותו מתחת לסדין עם לוגו המקום (איו!) אבל לרוע מזלם ומזלו, אפשר היה לזהות אותו בקלות לפי הקעקוע על פרק היד שלו. ביבר יצא מהמועדון ונכנס למכוניתו, שם חיכו לו שתי נשים נוספות.

עם קשר או בלי, התקרית הזו אירעה ימים ספורים אחרי שנערת ליווי מפנמה טענה שביבר שילם לה 500 דולר כדי לקיים איתו יחסי מין ב"כמה תנוחות", וחשפנית מטקסס צייצה בטוויטר וחשפה כיצד מישש לה את הישבן בזמן הופעה.

מישהו מוכן להסביר לנו למה אחד הזמרים הפופולאריים בעולם צריך לשלם לבחורות כדי לגעת בהן?

הצד שלו: בתגובה לטענות נערת הליווי צייץ ביבר בטוויטרו "בבקשה תפסיקו להאמין לשמועות, כי זה כל מה שהן. בולשיט, נמאס לי מזה. אין בהן אמת. עברתי הלאה, ברצינות". לגבי בית הבושת, נציגיו טענו כי הוא בילה שם עם חברים וכי בכלל מדובר ב"מועדון ג'נטלמנים", שילוב של בר ומועדון בו חלק מהמלצריות עובדות, ובכן, בלי בגדים. מצד שני, גם ביבר לא ממש אוהב ללבוש חולצות, אז לא פלא שחשב שיכור שם את נערת חלומותיו.

ג'סטין ביבר
אנחנו רואים אותך

חוטף בקבוק ביד בהופעה בסאו פאולו

יום אחרי התקרית בבית הבושת התקיימה הופעתו של ביבר בסאו פאולו. בזמן ביצוע השיר "Boyfriend", נזרק פתאום לעברו בקבוק מים שכמעט העיף לג'סטין את המיקרופון מהיד. ביבר, שכבר חטף לא פעם בקבוקים לראש בהופעות, הביט לעבר הקהל בזעם ואז ירד מהבמה – ולא חזר.

"המעריצים לא הבינו מה קורה ונשארו במקומם במשך חצי שעה, בתקווה שהוא יחזור ויסיים את המופע", אמר מבקר ברזילאי. הקהל הסכים להתפנות רק כאשר האורות נדלקו ואנשיו של ביבר החלו לפרק את הציוד. "שוב האגו דחק את המוזיקה הצידה, הדם שלו רתח והנער המורד ניצח את הזמר המוכשר. כמה שניות של כעס וחוסר בגרות האפילו על לילה שלם של הנאה", הוסיף המבקר.

אגב, בהופעה שלו בריו דה ז'נרו אירעה תקרית לא פחות מבהילה, במהלכה זינק מעריץ חצי עירום לבמה וחיבק את ביבר. ההופעה לא נפסקה, וביבר הנרעש אמר לקהל "חשבתי שזה היה אחד מרקדני הליווי שלי".

הצד שלו: ביבר אמנם לא הגיב רשמית לתקרית הבקבוק, אבל הבקבוק עצמו – שזכה לחשבון טוויטר פארודי – צייץ בתגובה: "תפסיקו לשפוט אותי, אני פשוט רוצה לגעת בג'סטין ביבר כמו כל אחד מכם".

מצולם לסרטון על ידי מאהבת ברזילאית

כנראה שההתהוללות עם נערות הליווי בברזיל, פנמה וטקסס לא הספיקה לביבר השובב. זמן קצר אחרי שעזב את ברזיל עלה לרשת סרטון אינסטגרם בו הוא נראה ישן במיטה, ולצידו בחורה מבסוטית במיוחד.

בדיעבד הסתבר שמדובר בטטיאנה נאבס ברבוסה, בודי-בילדרית/דוגמנית/שחקנית בת 26, שבילתה עם ביבר את הלילה בבית ששכר מחוץ לעיר. לטענתה, ברבוסה לא התכוונה שהסרטון ידלוף לרשת אלא בסך הכל ניסתה להשוויץ בפני חברה על הסטוץ השווה. הוידאו, אגב, זכה לכ-35 מיליון צפיות.

ברבוסה, שבהתחלה היתה "נסערת מאוד" מהפרסום הבלתי צפוי, התעשתה די מהר והספיקה להתראיין בינתיים לתוכנית מקומית וגם ל"סאן", שם חשפה את כל הפרטים מהלילה המדובר. "תשמעו לי, הוא מצויד היטב וטוב מאוד במיטה", היא אמרה. "גבר צריך לדעת איך לעשות אותי מאושרת – וג'סטין עשה את כל זה ואפילו יותר. יש לו גוף חטוב למדי והוא נראה מעולה בעירום".

הצד שלו: ביבר ואנשיו כמובן לא התייחסו לעניין עדיין ונראה שהם פשוט מקווים שברבוסה תחזור לתהום הנשייה בקרוב. בינתיים, האקסית סלינה גומז לא ממש מתגעגעת לגופו העירום והמצויד – בראיונות לאחרונה היא אמרה שהיא מאושרת להיות רווקה, וכי השנה האחרונה היתה הטובה בחייה. אאוץ'.

מואשם בוונדליזם בריו דה ז'נרו

חיבתו של ביבר לציור גרפיטי סיבכה אותו בצרות בברזיל, אחרי שתועד כשהוא מצייר בספריי על קיר של מלון לשעבר בעיר. הקיר עצמו היה מכוסה בכתובות גרפיטי אחרות, אבל מאוחר יותר הסתבר כי מדובר בעבירה על החוק שדינה מאסר.

רשויות ברזיל פתחו בחקירה נגד הזמר הפעוט, אך על פי דיווחים הוא לא צפוי להישלח לקלבוש אלא פשוט לשלם קנס, שייקבע על ידי שופט תוך שלושים ימים.

הצד שלו: אנשיו של ביבר הסבירו שעיריית ריו העניקו לו אישור לצייר על קיר אחר, אבל הוא חשש שהאזור מסוכן מדי ולכן עבר למיקום אחר, תוך הנחה שמדובר בבניין נטוש. יש לנו תחושה שהוא לא יחזור לתחביב הזה בקרוב.

ג'סטין ביבר עושה גרפיטי (צילום: מתוך האינסטגרם של ג'סטין ביבר)
היית חייב לעשות את זה? | צילום: מתוך האינסטגרם של ג'סטין ביבר

נזרק ממלון בבואנוס איירס

גם כשביבר עזב סוף סוף את ברזיל המקוללת, מצבו לא השתפר. מאות ממעריציו צבאו על דלתות מלון "Faena" בו התגורר בעיר ופרצו את מחסומי המשטרה. הנהלת המלון ביקשה מביבר ומאנשיו לעזוב, אבל דיווחים גרסו שהצוות לא הצליח למצוא לו מלון אחר – הכל בגלל הביליברים הארגנטינאים המטורפים.

הצד שלו: נציגיו של ביבר מסרו שהוא זה שביקש לעזוב את המלון מיוזמתו, בניגוד לשמועות לפיהן הוא נזרק משם. בניסיון להרגיע את המעריצים, ג'סטין צייץ בטוויטר: "לכל מעריציי במלון. תודה לכם, אני אוהב אתכם. בבקשה הירגעו וכבדו את המשטרה. אנחנו לא רוצים שאף אחד ייפגע. אני באצטדיון עכשיו, בואו לכאן. ארגנטינה, זה עומד להיות לילה נהדר",

מחלל את דגל ארגנטינה

בזמן ההופעה שלו בעיר, נזרק לעברו של ביבר סמרטוט תכול לבן. בסרטון שעלה לרשת נראה ביבר כשהוא "גורף" את הבד מהבמה בעזרת הסטנד של המיקרופון שלו, בתנועות שמדמות ספונג'ה.

אלא שבדיעבד הסתבר שהסמרטוט לא היה סמרטוט כלל. עורך דין ארגנטינאי הגיש נגד ביבר תלונה על כך שחילל את הדגל שלכאורה הושלך אל הבמה. בארגנטינה, חילול הדגל הוא פשע שהעונש עליו הוא ארבע שנות מאסר.

הצד שלו: נציגיו של ג'סטין טענו שה"דגל" שהושלך היה בכלל חולצת טריקו של מעריץ עם הדפס של דגל ארגנטינה, וכי ביבר לעולם לא יחלל דגל של מדינה כלשהי. האמת? הכי נראה לנו כמו היטפלות קטנונית לילד האומלל הזה.

חוטף קלקול קיבה רגע לפני הופעה

וכאילו כדי לסיים את סיבוב ההופעות הדרום-אמריקני המופלא שלו, ביבר לקה בהרעלת מזון חמורה רגע לפני ההופעה האחרונה שלו בבואנוס איירס. הוא צייץ תמונות שלו עם אינפוזיה וכתב "קשה בארגנטינה, אבל ההצגה חייבת להימשך. אני בא".

הצד שלו: למרות האופטימיות, ג'סטין לא שרד יותר מדי זמן על הבמה ובמהלך ההופעה קטע את העסק וביקש סליחה ממעריצותיו המאוכזבות: "אני שונא לעשות את זה, כי אני שונא לאכזב את המעריצים שלי. אבל אני אוהב אתכם בכל לבי. טה אמו". הוא ירד להתאושש בחדרו ולמחרת המריא במטוסו הפרטי חזרה הביתה לארה"ב, שם – יש לקוות – יפסיקו סוף סוף הצרות.

ג'סטין ביבר חוטף קלקול קיבה (צילום: מתוך האינסטגרם של ג'סטין ביבר)
אין לו מזל | צילום: מתוך האינסטגרם של ג'סטין ביבר