ספר הזכרונות של ארנולד שוורצנגר, Total Recall: My Unbelievably True Life Story שיצא ביום שני האחרון לחנויות חושף פרטים נוספים על שערוריית הבן מחוץ לנישואים שנולד לו ולעוזרת הבית שלו ושהובילה לפרידתו מאשתו מרייה שרייבר.

שוורצנגר ספר חדש
ספרו החדש של שוורצנגר

עם זאת, שוורצנגר מדגיש בראיונות שנתן בעקבות פרסום הספר, כי "פחות מאחוז מהזכרונות (5 מתוך 646 דפי הספר) מדברים על הפאשלה שלי: האבהות לג'וזף הבן, עם עוזרת הבית". הסוד שהוא שמר מאשתו במשך 14 שנים. בתשובה לשאלת כתב ה-USA Today  האם שרייבר אישרה את הספר ענה: "זה הספר שלי, לא הספר שלנו. אבל ברגע שאוכל, אני אעביר לה עותק של הספר".

הספר, שנקרא על שם סרט הפעולה שלו "זכרון גורלי", הוא בעיקר סיפור כרונולוגי המתאר כיצד בן השוטר האוסטרי הפך לאלוף בפיתוח גוף משם לאחד מכוכבי הוליווד הגדולים ביותר ומרוויח 20 מיליון דולר לסרט ובהמשך למושל קליפורניה.

אבל ללא ספק הפרק שנקרא "הסוד" הוא הפרק שמעורר את מרבית העניין. בפרק הוא מספר על הרומן וכותב שזה "אחד מהדברים המטופשים האלה שהבטחתי לעצמי שאני לעולם לא אעשה. כל חיי מעולם לא היה לי שום דבר עם מישהי שעבדתי איתה". גם בריאיון לתכנית "60 דקות" של CBS ששודר ביום ראשון הוא קרא לרומן "הדבר הכי מטופש שעשיתי בכל מערכת היחסים שלנו. זה היה נורא. כאב נוראי למריה וכאב לא ייאמן לילדים".

למרות הפרידה הקשה משרייבר, בת אחיינית של הנשיא קנדי, הוא מביע בספר את תקוותו ש"אני ומרייה נוכל לחזור יחד ולחיות כבעל ואישה. אפשר לקרוא לזה הכחשה, אבל זאת הדרך בה המוח שלי עובד. אני עדיין מאוהב במריה ואני עדין אופטימי. כל חיי התמקדתי בחיובי, אני מאמין שנוכל לחזור לחיות יחד". 

>> שוורצנגר תומך בנישואים גאים