הלוויה מייקל ג'קסון (צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL)
ארבעה ילדים, כמה אמהות? | צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL

עומר באהטי בן ה-25, הרקדן הנורבגי שישב בשורה הראשונה בטקס האשכבה של הזמר מייקל ג'קסון, הוא אכן בנו הרביעי הסודי של מלך הפופ המנוח. כך אושר רשמית בסוף השבוע אחרי שבועות ארוכים של שמועות בנוגע לקשר האמיתי בין השניים.

הנסיבות בהן הכירו ג'קסון ופיה באהטי, אמו של עומר, עדיין חסויות. עם זאת חושף העיתון הבריטי הסאן כי פיה באהטי היא ככל הנראה גם אמו הביולוגית של פרינס מייקל השני (בלנקט), בנו הצעיר של ג'קסון. בסוף שנות ה-90' חיו עומר הצעיר ואמו באחוזת נוורלנד של ג'קסון. בעלה של פיה, ריץ, הועסק כנהגו האישי בעוד האם שמשה אומנת לילדיו פרינס מייקל ופריס שהיו אז תינוקות. בתקופה זו הרבה עומר הצעיר לבלות בחברת הזמר ואף הצטלם איתו פעמים רבות. תמונות אלה, שאף הן פורסמו בסאן, מוכיחות שוב את הדמיון המדהים בין השניים.

כמו כן נחשף סרט וידיאו משפחתי באורך ארבע דקות בהם נראים עומר באהטי ומייקל ג'קסון משתעשעים יחד. מתברר כי ג'קסון מצא דרך לשמור את בנו קרוב אליו בלי לחשוף את זהותו. עובד לשעבר באחוזת נוורלנד מסר בתגובה לסאן: "כולם הבחינו בדמיון הרב ביניהם. הם היו יחד כל הזמן, ולא היה קשה להבחין בקרבה הרבה ביניהם. לעומר אפילו הדביקו את הכינוי 'מייקל הקטן'. הם תמיד נראו כמו אב ובנו".

ג'ו ג'קסון בן ה-79, אביו של מייקל, הוא זה שאישר רשמית כי אכן מדובר בצאצא רשמי של המשפחה. "ידענו שיש למייקל עוד בן", הוא אומר, "הוא נראה כמו ג'קסון, מתנהג כמו ג'קסון ובהחלט רוקד כמו ג'קסון".

מקורב למשפחת ג'קסון מוסר כי בעקבות חשיפתו הרשמית של עומר באהטי כבנו של מייקל ג'קסון הוא מתכוון לעבור בקרוב בדיקות DNA רשמיות להוכחת מורשתו. "מאז הלוויה, בה אמצה אותו המשפחה פומבית בכך שהושיבה אותו בשורה הראשונה ביניהם, הוא מרבה לבלות איתם ועם שלושת ילדיו של מייקל. אין ספק ששבט ג'קסון רואה בו עכשיו אחד מהם".

במקביל דווח לפני כמה ימים כי ראיון אותו התכוונה להעניק האומנת לשעבר של ילדיו של מייקל ג'קסון, גרייס רואמבה, לעיתונות הבריטית בוטל ברגע האחרון. ככל הנראה בהתערבות משפחת ג'קסון שאיימה עליה בתביעת דיבה.

רואמבה בת ה-42 עבדה 17 שנים עבור הזמר המנוח, מתוכן יותר מעשור כאומנת האישית של ילדיו פרינס מייקל, פריס ופרינס מייקל השני (בלנקט). כמה שבועות לפני מותו של ג'קסון פוטרה על ידו, ומאז הספיקה לתרום כמה אייטמים עסיסיים לצהובונים, ככל הנראה בתמורה לתשלום כספי גבוה. בין השאר טענה האומנת לשעבר כי נהגה לשאוב באופן קבוע כמויות גדולות של תרופות הרגעה מבטנו של הזמר.

מייקל ג'קסון 1958-2009 סיקור מיוחד