אין תמונה
הדיירים הנותרים בעונה הנוכחית של "האח הגדול" הספרדי. בקרוב יהיה להם אורח ישראלי

בימים אלו מתקיימת העונה ה-12 של "האח הגדול" הספרדי, בה המתמודדים סגורים כבר כ-60 יום בתוך הבית. הם השיקו את העונה ב- 17 לאוקטובר וברגע זה נמצאים בבית 11 דיירים בלבד. ספרד היא אחת המדינות הראשונות שקנו את פורמט "האח הגדול", כשהוא עוד היה ממש חם מהתנור. העונה הראשונה עלתה שם לאוויר באפריל 2000 ובנוסף היו שתי עונות VIP ועונת אולסטארס אחת. "האח הגדול" - או בשמו הספרדי Gran Hermano - משודרת בערוץ המסחרי Telecinco. 

אין תמונה
לוגו התכנית

בספרד בגלל הרגלי החיים השונים ושעת ה'סיאסטה' המפורסמת בצהריים, ה"פריים טיים" הוא בשעות קצת אחרות משלנו. הפיק הראשון של היום הוא בשעות המנוחה של הצהריים והפיק השני הוא מאוחר בלילה . שעות השידור של התוכנית הן: תוכנית הלייב מתחילה ב- 22:00 ומסתיימות ב- 02:15. הרייטינג הוא גבוה עד השעות הקטנות של הלילה כי זה בדיוק הזמן שקורה בו כל האקשן. התוכניות היומיות (סיכום אירועי הבית השוטפים, חלק אינטגרלי של הפורמט שמתקיים בכל העולם כמעט) משודרות כל יום בין 13:00 ל- 14:00.

במהלך 12 העונות התכנית הצליחה לספק לא מעט אקשן: ריבים שהפכו לפיצוצים מטורפים על סף מכות, קללות וגידופים הם עניין שגרתי שם, וגם עירום וסצנות סקסיות הן חלק בלתי נפרד מהאג'נדה.למעשה, מוטיב "השמיכה הזזה" בשילוב עם מיזמוזי ג'אקוזי לוהטים הם עניין של מה בכך לדיירי הבית.

נכון להיום אחת המתמודדת החזקות ביותר של העונה הנוכחית היא לאורה, שזוכה להכי הרבה סימוסים (בספרד יודעים מי מוביל בקולות). לאורה בת ה-26 אמנם מתוארת כאדם אצילי והגון, אבל ממש לאחרונה לאורה עשתה הרבה רעש לאחר שהיה לה סטוץ לוהט (ומצולם כמובן) עם משתתף אחר בשם מרסלו, וזאת למרות שיש לה חבר קבוע מחוץ לבית האח כבר די הרבה זמן. 

אין תמונה
לאורה ומרסלו. אהבה מול המצלמות

חשבתם שאצלנו יש דרמות עם המיני-רומן בין ליהיא המאורסת ועתי, אז אצל הספרדים הטלנובלה מרקיעה שחקים. לכבוד חג המולד הפקת התכנית ארגנה מפגש מפתיע ומרגש בין המשתתפים למשפחותיהם. כל המשפחות הפגינו נוכחות מלאה והגיעו לבית האח הגדול כדי לאחל למשתתפים חג מולד שמח, אבל הוריה ואחיותיה של לאורה לא הגיעו.

אז לא, לא למדובר במקרה שרונה פיק שנשארה לבדה בביקור המשפחות של עונת ה-VIP שלנו ("למה אף אחד לא בא? מה, כולם עסוקים?"). מסתבר, שמשפחתה של לאורה לא רצתה להגיע לבית האח לאחל לה חג שמח בגלל שהם התביישו בהתנהגות שלה. כאשר נשאלו בני משפחתה אם הם רוצים להעביר לה מסר כלשהו, הם ענו שאין להם מה להגיד לה. במילים אחרות, המשפחה של לאורה הכריזה עליה חרם. לאורה הגיבה על כך בכעס, שלווה בהרבה צעקות ובכי כמיטב המסורת הספרדית. מסכנה, אפשר להבין אותה.

אין תמונה
הטלנובלה של לאורה ומרסלו עדיין ממשיכה שם

>> אמא של ליהיא על הארוס: "הוא היה איתה אבל תמיד חיפש אחרות"