ביום שלישי המלך צ'ארלס הסיר את הלוט מעל דיוקן רשמי חדש שלו מאת האמן ג'ונתן יאו. הדיוקן מתאר את צ'ארלס לבוש במדי המשמר הוולשי, אליו הוא מונה כקולונל הגדודי בשנת 1975. הציור נחשף בחגיגיות בחדר האורחים הכחול בארמון בקינגהאם בפני מקורבים וצלמים, ובנוכחות הצייר.

מי שפחות התחברו לציור הענק הם המעריצים המלכותיים שמיהרו למלא את הרשתות בהערות שפחות החמיאו ליצירה. "האם הציור מייצג את כל הדם שעל ידיו?", שאל מגיב אחד. אחר הוסיף: "חשבתי שזו סאטירה". עוד נאמר על ידי מעריץ אחר: "הייתי אוהב את זה אם זה היה צבע אחר ולא אדום. הציור באמת תפס את המהות של הפנים שלו, אבל הקשיחות של האדום לא תואמת את הרכות של ההבעה שלו. אז סליחה, זה קצת מפחיד". אחר אמר, "אני מצטער אבל הדיוקן שלו נראה כאילו הוא בגיהינום". עוד כתבו כי הציור נראה "מעט מטריד", ו"כאילו המלך מתרחץ בדם".

המלך צארלס (צילום: WPA Pool, getty images)
צילום: WPA Pool, getty images
המלך צארלס (צילום: WPA Pool, getty images)
צילום: WPA Pool, getty images

האמן מצידו פחות התייחס לתגובות הלא מפרגנות - ואמר: "זו הייתה זכות ותענוג שהוזמנתי לצייר את הדיוקן הזה של הוד מלכותו המלך, הציור הראשון שנחשף מאז הכתרתו", אמר יאו בציטוט שפורסם באינסטגרם הרשמי של משפחת המלוכה. "כשהתחלתי את הפרויקט הזה, הוד מלכותו עדיין היה הנסיך מוויילס, ובדומה לפרפר שציירתי מרחף מעל כתפו, הדיוקן הזה התפתח ככל שתפקידו של המלך בחיינו הציבוריים השתנה".

View this post on Instagram

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

יאו הוסיף: "אני עושה כמיטב יכולתי ללכוד את חוויות החיים והאנושיות שנחרטו על פניו של כל מי שאני מצייר, ואני מקווה שזה מה שהשגתי בדיוקן הזה. לנסות וללכוד זאת עבור הוד מלכותו המלך, שממלא תפקיד כל כך ייחודי, היה גם אתגר מקצועי אדיר, וגם אחד שמאוד נהניתי ואני אסיר תודה עליו".