זה לא נגמר עד שזה לא נגמר: כבכל יום, קניה ווסט שם לו למטרה אדם או גוף אחר כדי לצאת נגדו ולהטיח בו האשמות שמהר מאוד מוצאות את עצמן בכותרות. הפעם, הראפר בן ה-46 מחליט להצית מחדש את הסכסוך עם חברת "אדידס", שכזכור סיימה את השותפות ביניהם לאחר אמירותיו האנטישמיות אי-אז באוקטובר 2022.

ווסט פרסם אמש (שני) סרטון נוקב בעמוד האינסטגרם שלו, ובו האשים בחריפות את אדידס על כך שלטענתו, החברה מוכרת נעלי Yeezy 'מזויפות' - כל זאת בזמן שהם תובעים אותו על 250 מיליון דולרים. "לא מספיק שהם מוכרים נעליים מזויפות שלא אושרו, הם גם תובעים אותי ב-250 מיליון דולר", אמר הראפר השנוי במחלוקת בסרטון שהעלה.

View this post on Instagram

A post shared by Ye (@kanyewest)

"הם גם לא משלמים לי על הנעליים האלה שהם מוכרים עם השם שלי עליהן", הוסיף להתלונן ווסט. עוד טען קניה, שהציג לראווה בסרטון את שיני הטיטניום שלו בשווי 850 אלף דולר, כי חברת הספורט מנצלת "סעיפי חוזה" כמו גם חמישה עשורים של "ניסיון עסקי" במטרה "לאנוס אמן אל מול כולם לאור יום".

ואם חשבתם שזה הסתיים שם - אז אתם טועים. בפוסט נפרד, ווסט שיתף תמונה של הנעל "המזויפת", לדבריו, והפציר ממעריציו האדוקים שלא לרכוש אותן. "כל הסלבס והציבור ייצאו נגד חולצה או צבע של כובע שאני חובש, אבל כשכולכם רואים שהילדים שלי מוסתרים ממני, או כשכולכם רואים שחברת ענק אונסת את אחד הגיבורים שלכם בחיים האמיתיים, אף אחד לא אומר או עושה כלום", כתב בתקיפות. "מה המערכת תעשה בשלב הבא אם היא תוריד את האלבום החדש שלי או תקפיא את חשבונות הבנק שלי?", הוסיף ווסט. 

View this post on Instagram

A post shared by Ye (@kanyewest)

כזכור, אדידס חתכה את השותפות עם ווסט ועם מותג האופנה שלו Yeezy לפני כשנה וחצי, אחרי ההתבטאויות האנטישמיות שלו - וגם אחרי שלבש חולצת White Lives Matter בתצוגת אופנה. רק כדי לסבר לכם את האוזן, העסקה של ווסט עם אדידס הכניסה לחשבון הבנק של הראפר השנוי במחלוקת כ-1.5 מיליארד דולרים, ובעקבות סיום השותפות איתם, ווסט איבד את הסטטוס המיליארדר שכל כך אהב להתפאר בו. הונו העצמי צנח ל-400 מיליון דולר בלבד, כך על פי מגזין פורבס.

במאי 2023 אדידס הגישה תביעה פדרלית נגד ווסט שייעדה הלקפיא 75 מיליון דולרים מתוך הרווחים של המותג של הראפר, אולם בסופו של דבר היא חזרה בעצמה. אדידס וקניה נותרו עד היום בסכסוך בוררות פרטי, שבו טוענים כי "התנהגותו הפוגענית" של ווסט הובילה להתמוטטות שיתוף הפעולה ביניהם.