הנסיך הארי נחל הפסד כואב במשפט - וכעת פורסם שהוא ייאלץ לשלם על כך, ובגדול. הדוכס מסאסקס עתר לבית המשפט בבריטניה בבקשה להשאיר את סידורי האבטחה המוקפדים שלו ושל אשתו, זאת על אף שהם עזבו את חיי המלוכה כבר ב-2020. אבל בית המשפט קבע בפברואר האחרון שהארי אינו זכאי עוד לאבטחה. נוסף על ההפסד המר - כעת עולים דיווחים כי הארי יצטרך לשלם על כך ביוקר.

הנסיך צפוי לעמוד בפני חשבון של כמיליון ליש"ט (4.5 מיליון ש"ח), כאשר ההוצאות המשפטיות שלו נלקחות בחשבון. השופט דחה את בקשת עורכי דינו של הנסיך להפחית בחצי את הסכום שעליו לשלם, באומרו שהדוכס מסאסקס "הפסיד באופן גורף" במשפט.

הנסיך הארי, הארי (צילום: 	Leon Neal , getty images)
צילום: Leon Neal , getty images

שופט בית המשפט העליון סר פיטר ליין גם דחה את בקשתו של הדוכס לערער על פסק הדין, ותיאר את הבקשה כ"חסר תקווה למען האמת". הארי, שנשבע בעבר לערער על התיק, עדיין יכול לפנות ישירות לבית המשפט ולערער אם ברצונו להמשיך בו.

הארי תבע את משרד הפנים הבריטי בגלל שהוא לא קיבל את "אותה מידה" של הגנה לאחר שהוא ומייגן עזבו את חיי המלוכה בינואר 2020. הוא השווה את הסכנות לו ולמשפחתו לסיכונים שאמו, הנסיכה דיאנה, התמודדה איתם לפני מותה ב-1997 בזמן שנרדפה על ידי פפראצי.

הנסיך, הארי, הארי. מייגן מרקל, הארי ומייגן (צילום: 	Samir Hussein, getty images)
צילום: Samir Hussein, getty images

משרד הפנים הוציא יותר מ-500,000 פאונד מכספי ציבור במאבק בהצלחה בתיק מול הארי. לאחר שהפסיד, עורכי דינו של הארי טענו שהוא צריך לשלם רק מחצית מההוצאות המשפטיות של הציבור, אבל השופט חשב אחרת וטען שמאחר והארי הפסיק באופן גורף בתיק - אין כל סיבה שהוא ישלם פחות.

השופט אומנם הסכים עם עורכי הדין של הארי שמשרד הפנים ביצע הפרות מסוימות של כללים משפטיים, אך הוא אמר כי אלה "לא שינו את העובדה שהארי הפסיד באופן מקיף". השופט הורה לדוכס לשלם 90 אחוז מהחשבון המשפטי של הציבור.

הסכום המדויק אומנם לא צוין, אבל נתונים שפורסמו לפני מספר שבועות חשפו שהממשלה הוציאה עד כה 514,128 ליש"ט, כולל יותר מ-180,000 ליש"ט על עורכי דין, 320,000 ליש"ט על עורכי דין במחלקה המשפטית הממשלתית ו-2,300 ליש"ט באגרות בית משפט.

הנסיך הארי, מייגן מרקל, ארצ'י (צילום: Pool/Samir Hussein/WireImage via GettyImages)
צילום: Pool/Samir Hussein/WireImage via GettyImages

העלויות המשפטיות של הארי עצמו לא נחשפו, אך הן עלולות להיות דומות. השופט גם סירב לבקשתו של הארי לערער. לדבריו, "אין סיבות משכנעות" לאפשר לערעור להמשיך. בעקבות הפסיקה הקודמת בפברואר, דוברו של הדוכס אמר שהוא מתכוון לערער על פסק הדין, והוסיף כי הארי "מקווה שישיג צדק מבית המשפט לערעורים".

הנסיך הארי ממשיך להתעקש שההפחתה של ההגנה המשטרתית עליו הופכת אותו לפגיע בעת ביקור בבריטניה. מצב האבטחה של הארי כרגע הוא שהנסיך נדרש להודיע 30 יום מראש על ביקור בבריטניה כדי שניתן יהיה להעריך כל ביקור לגופו ולהתאים לו את האבטחה. מקורות המקורבים אליו צוטטו שאמרו שהוא לא מוכן לחזור עם מייגן או עם ילדיהם אם לא יקבל את רמת האבטחה שהוא מרגיש שהוא צריך.