ויולט אפלק, בתם הבכורה של בן אפלק וג'ניפר גארנר, חושפת שהיא נאבקת במשבר בריאותי. בת ה-18 מתועדת לא אחת ברחובות לוס אנג'לס עם מסכה על פניה כאילו השנה היא 2019 – אלא שכעת מתגלה הסיבה. בנאום שנשאה למועצת המפקחים בעיר, הסבירה ויולט שהיא סובלת מתסמונת פוסט-קורונה (לונג קוביד), אחרי שנדבקה בנגיף.

בנאום, שביקש מהממשלה בין היתר להתנגד לאיסור על מסכות, סיפרה ויולט, שהחלה לסבול מתסמינים שונים ב-2019, שראתה "ממקור ראשון שלרפואה אין תמיד תשובות להשלכות אפילו של וירוסים קלים". בנוסף, דיברה בנאום על מחלות לב וכלי דם שנובעות מההתמודדות הלא פשוטה עם מצבה, בדומה לרבים אחרים.

View this post on Instagram

A post shared by Daily Mail (@dailymail)

אפלק הבת, זכתה לדעות חלוקות מאוד ברשתות החברתיות, חלקן כינו אותה "אמיצה" ו"נועזת", אולם אחרות היו קצת פחות מרימות. בחשבון האינסטגרם של "הדיילי מייל" נכתב בתגובות "זה נשמע כמו הפרעה טורדנית כפייתית שעדיף לטפל בה עם איש מקצוע לבריאות הנפש, ולא עם מסכה", לצד עוד רמז מעודן: "נשמע שמישהי צריכה טיפול".

בנוסף נכתב בין התגובות "עצוב. נראה שיש לה חרדה או הפרעות קשת וריכוז, או גם וגם", לצד "אבל היא לא יכולה לנשום גם כשהיא נלחמת על זה" ו"אף אחד לא עוצר אותה מלעטות מסכה".

בן אפלק (צילום: 	Bellocqimages/Bauer-Griffin, getty images)
אבוש בן אפלק. ידע גם הוא ימים טובים יותר | צילום: Bellocqimages/Bauer-Griffin, getty images

לפי בית החולים מאיו קליניק, לונג קוביד מתרחש "חודשים לאחר ההדבקה וכולל עייפות, חולשה לאחר מאמץ, קוצר נשימה, אובדן זיכרון, כאב מפוזר וירידה חדה בלחץ הדם". בנוסף, מדובר במצב בריאותי ש"גרם לאבטלה נרחבת בארה"ב ולאובדן שכר של מיליארדי דולרים". מה שחשוב, לטעמנו, זה שבסוף הנאום, ויולט, שרק לאחרונה הפכה את ההורים גאים וסיימה תיכון, ציינה "אני בסדר, עכשיו". רק בריאות.