אחרי תכנונים וארגונים של חודשים, המלך צ'ארלס חגג אתמול (שלישי) את יום הולדתו ה-75. למרות שהמלך לא רצה שהאירוע יהפוך למשהו גדול מדי, נראה שציון הדרך המשמעותי הזה לא באמת יכול לעבור ללא התרחשויות מעניינות. ההתרחשות שתפסה את רוב הכותרות קשורה כמובן לבנו המרוחק הארי, איתו לא דיבר כבר מעל שבעה חודשים. 

כבר לפני תקופה הגיעו דיווחים מעבר לים שהארי ומשפחתו לא יוזמנו ליום ההולדת, וגם אם היו מוזמנים כנראה לא היו מגיעים. אבל הארי החליט שאי אפשר שלא להתייחס ליום ההולדת המשמעותי של אביו, החליט לשבור את הנתק הארוך והרים אליו טלפון כדי לברכו במה שעל פי מומחים עשוי להיות הצעד האולטימטיבי שיסיים את הריב המתמשך בין הדוכס והדוכסית מסאסקס לשאר משפחת המלוכה.

הנסיך הארי, המלך צ'ארלס (צילום: Samir Hussein, getty images)
צילום: Samir Hussein, getty images

מקורות מקורבים לארמון אמרו כי זו הייתה "הפתעה נחמדה" עבור המלך, שלא שמע מהארי, לא בטלפון או בהודעה, "במשך זמן מה". המקורות מדווחים שהמלך ניהל שיחה ידידותית ולבבית עם בנו. צ'ארלס גם דיבר בטלפון עם אשתו של הארי, מייגן מרקל, וקיבל סרטון של הנסיך ארצ'י בן הארבע והנסיכה ליליבט בת השנתיים, שרים שירי יום הולדת לסבא שלהם.

מקורות חשפו כי שיחת הטלפון מוכיחה כי "לשני הצדדים יש רצון לשים העבר מאחור ולהתחיל לתקן את מערכת היחסים שלהם". עוד נאמר לעיתון ה"טלגרף": "כשהמלך הצטרף לחברים קרובים לארוחת יום הולדת בבית קלרנס ביום שלישי בערב, הוא ללא ספק הרגיש הקלה אחרי השיחה.

הנסיך הארי ומייגן מרקל חשפו את ליליבת (צילום: instagram)
צילום: instagram

"היום, אנשיהם של הארי וגם של צ'ארלס מקווים שהשיחה הלבביים בין הארי למלך תהווה נקודת מפנה אמיתית, ותציע הזדמנות גם לאב וגם לבן להתקדם הלאה". זו הייתה הפעם הראשונה שהאב והבן שוחחו ביניהם מאז אפריל, זמן קצר לפני שצ'ארלס הוכתר למלך. על פי הדיווחים, צ'ארלס עדיין פתוח לשמוע מהארי, "הילד היקר" שלו.