אחרי שסקרנו את השווי המטורף של המיועד לכתר, הנסיך וויליאם, הגיע הזמן לפשפש קצת בחשבונות הבנק של אחיו הקטן והמנוכר – הנסיך הארי. בשנת 2020 הארי ומייגן עזבו את חיי המלוכה הבכירים ועברו להתגורר בארצות הברית, מה שמצד אחד נישל אותם מנכסים וכספים שהיו מגיעים להם לו היו נשארים בחיי המלוכה, מצד שני פתח להם הזדמנויות עבודה שהם לא היו מקבלים לו היו נשארים בארמון. אז כמה שווה הארי היום – אחרי כל הבלגן?

הירושה של הנסיכה דיאנה

לפי פורבס, הנסיכה דיאנה השאירה גם לנסיך וויליאם וגם לנסיך הארי 10 מיליון דולר לאחר מסים, והם החלו לקבל דיבידנדים שנתיים בגיל 25 בהיקף של 450 אלף דולר בשנה. היא גם השאירה לבנים שלה אוסף מדהים של תכשיטים, אבל את זה כמובן – לא ניתן להעריך בכסף. 

הנסיכה דיאנה (צילום: Tim Graham, Photo Library via Getty Images)
צילום: Tim Graham, Photo Library via Getty Images

משכורת מחיל האוויר

פורבס גם מדווח שהארי הרוויח בין 50-53 אלף דולר כטייס מסוקים עבור הצבא. אומנם זה הרבה פחות ממקורות ההכנסה האחרים שלו, אבל עדיין - המון כסף. 

הסתיים מזמן אך עדיין בכותרות. השירות של הארי (צילום: POOL/Tim Graham Picture Library/GettyImages)
הנסיך הארי בתקופת שירותו בצבא הבריטי באפגניסטן | צילום: POOL/Tim Graham Picture Library/GettyImages

קרן הנאמנות מסבתא רבה שלו, המלכה האם

בשנת 1994, אמה של המלכה אליזבת המנוחה, המלכה האם, העבירה שני שליש מכספה (בערך 23 מיליון דולר) לקרן נאמנות עבור ניניה, כולל וויליאם והארי. ה-Guardian מדווח כי האחים חלקו כ-8 מיליון דולר מהנאמנות הזו בגיל 21, ותאמינו או לא, הארי לקח את רוב הכסף הזה כדי "לפצות על אי הפיכתו למלך בעתיד". ולמרות זאת, לא ברור אם הארי נושל מהכסף הזה אחרי שהוא ומייגן פרשו מחיי המלוכה. 

אליזבת המלכה האם (צילום: Georges De Keerle/Getty Images)
הכספים שהורישה לו סבתא רבה שלו - יעברו אליו אחרי המגזיט? | צילום: Georges De Keerle/Getty Images

בגיל 40, וויליאם והארי אמורים לחלק ביניהם עוד 10 מיליון דולר (מה שוויליאם כנראה כבר עשה – כי הוא הגיע לגיל) מקרן הנאמנות של המלכה האם, בעוד שנכדיה האחרים שנמצאים רחוק יותר בקו הירושה (כמו יוג'יני ואחותה ביאטריס) יקבלו כמה מיליוני דולרים כל אחד. שוב, לא ברור האם הארי עדיין יקבל את הסכום בהתחשב בהתפתחויות המלכותיות שלו בשנים האחרונות.

עסקאות נטפליקס וספוטיפיי

הארי ומייגן חתמו על עסקאות משתלמות במיוחד עם נטפליקס וספוטיפיי לאחר שהתפטרו מתפקידם כבני משפחת מלוכה בכירים. לפי דיווחים, העסקה שלהם עם נטפליקס שווה סכום עתק של 100 מיליון דולר, אם כי לא ברור כמה כסף מתוך זה הזוג רואה אצלו בחשבון הבנק.

מצד שני, העסקה שלהם עם ספוטיפיי נחתכה, אבל ההערכות הן שהם עדיין יקבלו פיצוי גדול על הפודקאסט שלהם, Archetypes. 

מייגן מרקל, הנסיך הארי, "הארי ומייגן" (צילום: באדיבות Netflix, יחסי ציבור)
מייגן מרקל, הנסיך הארי, "הארי ומייגן" | צילום: באדיבות Netflix, יחסי ציבור

אז מה השווי הנקי של הנסיך הארי?

מדובר בכ-60 מיליון דולר נטו, שהם 40 מיליון פחות מאחיו הבכור, וויליאם.