הלילה שודר הראיון לו ציפו בקוצר רוח מיליונים בכל רחבי העולם, ובמרכזו הנסיך הארי ומייגן מרקל, שדיברו בפתיחות עם אופרה ווינפרי על השנה המורכבת בחייהם. השניים, כזכור, עזבו לפני כשנה את בריטניה ואת משפחת המלוכה, וזאת אחרי תקופה ארוכה בה ספגו ביקורת מהתקשורת הבריטית, ממשפחת המלוכה ומהמעריצים המושבעים בכל רחבי העולם.

במהלך הראיון הארי ומייגן העלו טענות קשות נגד משפחת המלוכה: מייגן חשפה כי סבלה מדכאון קשה וממחשבות אובדניות, אמרה כי "היו בארמון דאגות ושיחות על כמה כהה העור של ארצ'י יהיה כשהוא יוולד", הוסיפה כי קייט מידלטון הייתה זו שגרמה לה לבכות ביום חתונתה, ולא ההיפך, והנסיך הארי אמר שאביו ואחיו "לכודים במערכת". טרם שידורו הצליח הראיון לעורר סערה לא קטנה בבריטניה, וכעת, אחרי שעלה לאוויר, רבים מהבריטים מביעים את זעמם ברשתות. הנה חלק מהתגובות של הדמויות הבולטות בתקשור הבריטית.

פירס מורגן, מגיש תוכנית הבוקר "Good Morning Britain", שתקף וביקר את הארי ומייגן עשרות פעמים בעבר, צפה בראיון, ועם סיומו יצא בסדרת ציוצים קשים נגד הזוג המלכותי לשעבר. "הראיון הזה הוא בגידה מחפירה במלכה ובמשפחת המלוכה", הוא צייץ. "הייתי מצפה לשטות הנתעבת וההרסנית הזו ממייגן מרקל, אבל העובדה שהארי אפשר לה להוריד את משפחתו ואת המלוכה פשוט מבישה".

מורגן המשיך ותקף את הזוג המלכותי בציוצים נוספים: "הארי רוצה שאמריקה ושאר העולם ישנאו את המשפחה שלו, את המלוכה ואת בריטניה", הוא אמר, והתייחס לטענות על בריונות כלפי עובדים מצד מייגן מרקל שעלו בשבוע שעבר: "אני מציע לכולם להמתין לקורבנות של אשתו, שיגיבו על הטענות התמהוניות שלה לפני שהם יעשו זאת".

מעריץ אחר של משפחת המלוכה צייץ אף הוא בזעם, והציע לשלול את התארים המלכותיים הנותרים של הארי ומייגן – הדוכסים מסאסקס. "האם מייגן כינתה בעצם את משפחת המלוכה גזענית?", הוא שאל. "נכון שהיא מנסה לעורר סערה בראיון הזה, אבל זו המשפחה של הארי. באופן אישי, אני חושב שצריך להסיר את התארים של הארי ומייגן. הם הלכו רחוק מידי הפעם".

"המלכה צריכה לשלול את הארי ומייגן מתאריהם, לסלק את הארי מהירושה, לאסור עליהם להגיע לכל אירועי המדינה ולשלול מהם כל תמיכה כספית", כתב מעריץ זועם אחר. "המשפחה צריכה לנתק אותם לגמרי. להארי בכלל לא אכפת ממשפחתו, ולמייגן אכפת רק מתשומת לב וכסף".

התגובות בבריטניה היו ברובן זועמות על הראיון של הנסיך הארי ומייגן מרקל, שדווקא מתקבלים בברכה ובאהדה בארצות הברית. "כל אישה צריכה לחלום על בעל כמו הנסיך הארי", צייצה השחקנית האמריקנית, שרי שפרד. "כשהוא ראה את המוסד בו הוא גדל שם את חייו ואת חיי אשתו ומשפחתו בסכנה, הוא הפסיק להיות נסיך והפך לאביר בשריון נוצץ".