שלושה שבועות עברו מאז הראיון השערורייתי של הנסיך הארי ומייגן מרקל אצל אופרה ווינפרי, והעולם עדיין לא נרגע מהדברים שנחשפו אחריו. אחרי סערת החתונה הסודית של הארי ומייגן, שהתבררה כשקר אחד גדול, כעת הארכיבישוף מקנטרברי מגיב לראשונה לסערה ומבהיר: "זו הייתה יכולה להיות עבירה פלילית".

כזכור, במהלך הראיון מייגן חשפה כי היא והארי לא נישאו באירוע המתוקשר בטירת וינזדור במאי 2018, אלא שלושה ימים קודם לכן בטקס אינטימי בחצר הארכיבישוף מקנטרברי. "נישאנו שלושה ימים לפני החתונה, אף אחד לא ידע את זה", מייגן גילתה לאופרה. "תלינו את הנדרים בחדר שלנו והיינו רק אנחנו בחצר האחורית של הארכיבישוף מקנטרברי".

הנסיך הארי ומייגן מרקל מתנשקים אחרי טקס חתונתם (צילום: Ben Stansall, ap)
חתונה סודית? יום החתונה של הנסיך הארי ומייגן מרקל | צילום: Ben Stansall, ap

בשבוע שעבר ה"סאן" חשפו כי בתעודת הנישואים של השניים מצויין בפירוש שהם נישאו ב-19 במאי בטירת וינזדור, ופקיד בכיר לשעבר במשרדו של הארכיבישוף הוסיף שהם "החליפו כמה נדרים או שהם רק עשו חזרה פשוטה, אבל לא נישאו". הסערה הגיעה עד לשלוחנם של הנסיך הארי ומייגן מרקל, ובהודעה רשמית מטעמם נמסר כי "הזוג החליפו נדרים אישיים", ולא נישאו כמו שמייגן טענה. כעת הארכיבישוף מגיב לראשונה לסערה – והוא לא מקל ראש בטענות.

"החתונה החוקית התקיימה ב-19 במאי", הוא הבהיר בשנית, ונשאל שוב מה קרה באותו מפגש לפני החתונה. "היו לי מספר פגישות אישיות עם הדוכס והדוכסית לפני החתונה. החתונה החוקית התקיימה בשבת, ואני חתמתי על התעודה. מדובר במסמך משפטי, והייתי מבצע עבירה פלילית חמורה אם הייתי חותם עליו בידיעה שהוא שקרי. מה שכן, אני לא אגיד מה קרה בשאר הפגישות עם השניים". עכשיו אנחנו סקרנים.