ג'ים קארי לא שמע, כנראה, שאסור לדבר סרה במתים. כבר חלפו שנתיים מאז שקת'ריונה וויט, בת זוגו לשעבר של קארי, שמה קץ לחייה. היא עשתה זאת זמן קצר אחרי שקארי סיים את הקשר איתה פעם נוספת (בני הזוג הכירו והחלו לצאת כבר ב-2012, נפרדו, וחידשו את מערכת היחסים ב-2015). קארי השתתף בלוויה של וויט ועזר לשאת את ארון הקבורה שלה, אולם לטענת רבים (בהם גם בני משפחתה של המאפרת המנוחה), היחסים המתוחים בין השניים היו אחת הסיבות למצוקה הנפשית ממנה סבלה וויט.

ג'ים קארי ובת הזוג, אוקטובר 2015 (צילום: Splashnews, splash news)
הבטיח לשלם על הלוויה - קארי ו-וויט | צילום: Splashnews, splash news

קארי ומשפחתה של בת הזוג לשעבר מתקוטטים ביניהם כבר שנתיים בהליך משפטי מכוער במיוחד. משפחתה של וויט טוענת, למשל, כי הכוכב ההוליוודי הבטיח לשלם עבור סידורי הלוויה של קת'ריונה ומעולם לא עשה זאת. כמו כן, הם תבעו את קארי על כך שדרדר ביודעין את מצבה הרגשי של קת'ריונה – לטענתם, היא נדבקה מקארי בהרפס, והתקשתה להתמודד עם הגילוי.

מקורה של טענת המשפחה על ההדבקה בהרפס במכתב שכתבה קת'ריונה עוד ב-2013. במכתב, שהתגלה לאחרונה על האייפד של וויט, כתבה המנוחה: "הדבקת אותי בהרפס וב-HPV (וירוס הפפילומה), אני רוצה שתתנצל על זה כי אכפת לך" ו-"לא חשבת על הסטיגמה שאחיה איתה בשארית חיי, לא התנצלת בפני אפילו פעם אחת ולא שאלת אם תוכל לעשות משהו כדי לעזור לי". "לפני שהכרתי אותך", כתבה וויט, "לא היה לי הרבה, אבל היה לי כבוד... הכרתי אותך – הצגת בפניי קוקאין, זנוּת, אלימות רגשית ומחלות".

ג'ים קארי (צילום: ספלאש)
עזר לשאת את ארון המתים - קארי | צילום: ספלאש

וויט כתבה שהיא פנתה לעורך דין באותה תקופה, אבל הכחישה שעשתה זאת כדי לסחוט מקארי פיצוי כספי. "אני בטח אסתבך בצרות כי כתבתי לך", כתבה במכתב. "אני בטוחה שתשתמש בזה נגדי... לא אכפת לי מה עורכי הדין יגידו לי לעשות".

ואכן, לקארי יש גרסה אחרת לאירועים. בשבוע שעבר, הוא הגיש לבית המשפט את תגובתו לתביעה, שם טען כי וויט היתה נשאית הרפס עוד לפני שהכירה אותו. קארי טען שעוד ב-2013 (כשהמכתב נכתב) וויט שלחה לו תמונה של פריחה באזור המפשעה  - אבל שהפריחה נגרמה כתוצאה מהסרת שיער מהאזור באמצעות שעווה. קארי הוסיף וטען שוויט ועורכי דינה אכן השתמשו בהרפס כדי לנסות ולסחוט ממנו מיליוני דולרים אבל הוא החליט לא להיכנע לסחטנות שלה פעם נוספת.

ג'ים קארי (צילום: Vittorio Zunino Celotto, GettyImages IL)
הציג בפניה קוקאין וזנות - קארי | צילום: Vittorio Zunino Celotto, GettyImages IL