זה לא סוד שאמונתו הסיינטולוגית של טום קרוז – וגם נטיותיו המיניות, אם להאמין לשמועות – היו אלה שהביאו לסיום נישואיו לניקול קידמן ומאוחר יותר גם לקייטי הולמס.

אבל הסרט התיעודי החדש "Going Clear: Scientology and the Prison of Belief", שהוקרן בסוף השבוע האחרון בפסטיבל סאנדנס, חושף פרטים חדשים ומצמררים על הדרך שבה התערבה הכנסייה הסיינטולוגית – ובראשה דיוויד מיסקביג', שהפך לחברו הטוב של קרוז – במערכת היחסים שלו ושל קידמן.

כזכור, קרוז הצטרף לכנסייה הסיינטולוגית בעקבות אשתו הראשונה מימי רוג'רס, והשניים התגרשו אחרי שלוש שנות נישואין. זמן קצר לאחר מכן, ב-1990, טום וניקול התאהבו על הסט של סרטם "ימי הרעם" ונישאו.

עוד ב-mako סלבס:

עבור הכנסייה, קידמן נחשבה ל"אויבת" כיוון שאביה הוא פסיכיאטר, והסיינטולוגים לא מאמינים במקצוע הזה. כשקרוז החל להתרחק מהדת, דיוויד גיבש תוכנית שמטרתה היתה לנטוע בו ספקות לגבי נישואיו ולהפוך אותו לפרנואיד.

אחד הסיינטולוגים מספר בסרט כי טום התבקש לצותת לטלפון של קידמן כיוון שחשדו שדיברה עם אנשים מחוץ לכנסייה על נושאים הקשורים בדת.

בנוסף, חברי הכת הסיתו את ילדיהם המאומצים של קרוז וקידמן, קונור ואיזבלה, נגד אימם. כל המאמצים הללו השתלמו, בסופו של דבר, כשכוכבי הקולנוע נפרדו ב-2001 אחרי 11 שנות נישואים.  

 

ניקול קידמן
שמע אותה מדברת בטלפון על ניתוחים ונתן לזה לקרות. קידמן | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

טום קרוז ולורה פריפון
איך לא זיהינו אז את הטירוף בעיניים. קרוז | צילום: Christopher Polk, GettyImages IL

_OBJ

_OBJ

mako סלבס בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם ובגוגל +