בדרך לשטיח האדום. השחקנית הדס ירון (צילום: רויטרס)
הדס ירון: "נפלתי על פרויקט ממש מדהים" | צילום: רויטרס

"אני עוד לא מעכלת, זה מטורף", כך אמרה הבוקר הדס ירון, בת 22 מתל אביב שזכתה אתמול בפרס השחקנית הטובה ביותר בפסטיבל ונציה היוקרתי. הפרס ניתן לה על הופעה בסרטה החדש של רמה בורשטיין "למלא את החלל". בסרט משחקת ירון את שירה, בחורה בת שמונה עשרה מהמגזר הדתי שנכנסת לעולם השידוכים החרדי וצריכה להחליט האם להתחתן עם בחיר ליבה או עם חתנה של אחותה שנפטרה.

 

הבוקר התראיינה ירון לתוכנית "נכון להבוקר" עם ניב רסקין וסיפרה על תחושותיה לאחר הזכיה:" אני עוד לא כל כך מעכלת, לא כל כך חשבנו בכיוון הזה כשהלכנו לפסטיבל, שהיה בעצמו חוויה מרגשת ומטורפת". ירון סיפרה כי כבר הספיקה לחזור מן הפסטיבל, אך בששי בצהריים קיבלה שיחת טלפון מהמפיק שאמר לה כי היא נדרשת לחזור. "הוא אמר לי, כדאי שתחזרי לטקס, ברגע הזה אתה כבר מבין שרוצים לתת לך משהו הרי לא מזמינים אותך סתם", סיפרה בהתרגשות.

בראיון לתכנית הבוקר יום חדש היא אמרה: "הופתעתי מאד, פחות מ24 שעות מאז חזרתי, טסתי שוב לשם. הכל היה מאד מבלבל". בתפקיד השחקן הראשי זכו כוכבי הענק חואקין פניקס ופיליפ סימור הופמן ועל כך היא אמרה: "זה באמת יוצא דופן. אני לא יודעת מה יהיה בעתיד, אבל מה שבטוח, הגיע הזמן לשפר את האנגלית".

עוד סיפרה ירון על חוויותיה מעשיית הסרט. "נפלתי על פרוייקט ממש מדהים, עם אנשים מעולים וצוות הדרכה מעולה, בסופו של הדבר הכל התחבר ביחד. רמה בורשטיין עבדה איתנו צמוד: הלכנו לאירועים, טקסים, ישבנו איתה בארוחות שישי. היא ממש הכניסה אותנו לחיים שלה וזה היה מרתק".

כששאלה על פרוייקטים עתיידים השיבה ירון כי מקווה לזכות בעוד פרסים והזדמנויות "יש לי רזומה קצר יחסית למדתי במגמת תיאטרון בתיכון והשתתפתי בסרט "למראית העין" כשהייתי בת 15. אני מקווה לזכות בעוד הזדמנויות טובות שכאלה, אני ממש רוצה את זה".