רגע לפני שידור התחקיר ב"חשיפה" הערב (ראשון, אחרי החדשות, ערוץ 12) אודות סוכן הדוגמניות שי אביטל, מי שמייצג כמה מהכוכבות הגדולות בישראל כמו נטע אלחמיסטר, אסתי גינזבורג, קורל סימנוביץ' וטיילור מלכוב, נודע כי אביטל יצא מגבולות ישראל - כך עידכן מגיש התוכנית, חיים אתגר, באינסטגרם.

במשך שנים התרוצצו שמועות סביב אביטל (43), על כך שהוא מנצל לכאורה את כוחו ומעמדו כדי לפגוע בנשים צעירות שחולמות להתפרסם - והערב ב"חשיפה" ידברו בפנים גלויות חלק מהנשים שנפגעו לכאורה על ידו. אחת מהן היא שני (שם בדוי) שהייתה בת 16 וחצי בלבד כשהכירה את אביטל והוזמנה על ידו לפגישה שבמהלכה, לדבריה, הוריד את מכנסיו, תפס את הראש שלה בכוח והצמיד אותה אל איבר מינו.

הבוקר אנו מפרסמים כי לפני שעזב את הארץ, פנה אביטל למיוצגות בסוכנות שלו וכתב להן בין היתר, "שוב אני על הכוונת של התקשורת. ההצלחה שלי פגעה כנראה בהמון מקומות. חזרו לחפור בעבר שלי ולחקור את הטענות שכבר נבדקו ונסגרו".

עוד הוסיף סוכן הדוגמניות: "אני בטוח בדרך שלי ומאמין שכל מה שקורה יעבור מהר בעזרת השם. יש אנשים בתעשייה שרוצים את הכישלון שלי".

לקראת שידור התחקיר פנו למערכת "חשיפה" נשים נוספות שביקשו להעיד על מה שאביטל עשה להן לכאורה בזמן שהיו מיוצגות אצלו. אחת מהן טענה כי במהלך מפגש שלה עם מקורב לאביטל, הוא הופיע לפתע במקום - "הדלת נפתחה בלי ששמתי לב ושי פשוט עמד שם עם המבט המקריפ שלו".

"ביקשתי ממנו לעוף משם, אבל הוא התקרב אליי ואמר - 'אני לא מפריע, תמשיכי'. הוא נגע בי בצורה הכי מקריפה בעולם. באותו רגע קמתי והלכתי בוכה הביתה".

_OBJ

נפגעת נוספת מעידה, "הגעתי לסוכנות שלו לבדי. הוא הכניס אותי לחדר ומדד לי היקפים, במקומות ובצורה הכי מטרידה מינית שיכולה להיות. סתמתי את הפה כי הוא הבטיח לי הרים וגבעות".

מיוצגת אחרת לשעבר שטוענת כי נפגעה על ידי אביטל מספרת, "למה לא התלוננתי? מפחיד. זה שי אביטל, סוכן גדול. היה בו משהו מאיים, והוא גם חבר של כל המפורסמים. לא רציתי שזה יפגע בי חלילה, אז שתקתי. לא חשבתי שזה משהו כזה גרוע, אבל היום אני מבינה שזה מזעזע ושאף אחד לא צריך לגרום לבחורה להרגיש ככה".

תגובת עורך דינו של אביטל, ששי גז: "שי אביטל נמצא בחו"ל על פי לו"ז קבוע ומתוכנן מראש, שכן רוב עבודתו נעשית בחו"ל ואין לכך כל קשר לתחקיר כזה או אחר. חופש העיסוק וחופש התנועה הן זכויות יסוד במדינת ישראל, כמו גם הזכות לשם טוב והגבלה בחוק ולא על ידי תחקירים"

.