רגע לפני שידור תחקיר "חשיפה" הערב בקשת 12, ואחרי שתלונה ראשונה הוגשה במשטרה נגד סוכן הדוגמניות שי אביטל, אחת המיוצגות הוותיקות ביותר שלו, אסתי גינזבורג מגיבה לראשונה. הדוגמנית בת ה-31 שעבדה עם אביטל יותר מ-15 שנה ברציפות, התייחסה באינסטגרם לפרשה.

גינזבורג כתבה: "מאז שהחלו לצוץ הפרסומים על התלונות נגד שי אביטל, מתהפכת לי הבטן. אחרי שראיתי את הכתבות ששודרו בטלוויזיה אתמול, ואת הפרסומים והעדכונים שאחריה, אני ממש חסרת מילים. אני נדהמת וכואבת לגלות שמי שאני מכירה כדמות ״אח גדול״ במשך למעלה מ-15 שנה, היה ככל הנראה דמות כל כך טראומטית עבור כל כך הרבה בנות ונשים אחרות. כאב לי במיוחד לראות פרסומים בהם נראה לכאורה כאילו שי השתמש בשמי בהתכתבויות, בנסיון להעניק לאותן בנות תחושת בטחון. ליבי ומחשבותיי נמצאים עם כל מי שנפגעה בכל צורה".

אסתי גינזבורג, 2021 (צילום: esti_ginzburg_, מתוך instagram)
אסתי גינזבורג, 2021 | צילום: esti_ginzburg_, מתוך instagram

עוד הוסיפה גינזבורג: "אציין ששי לא מייצג אותי כבר למעלה משנה. לכל הבנות שמצאו את האומץ לדבר, אני מצדיעה לכן. לכל הבנות שעדיין לא דיברו, אני שולחת לכן חיבוק גדול. אתן לא לבד. אני מאמינה לכן.
אלו לא שעות קלות עבורי. אמשיך לגבש את מחשבותי ולראות איך אני יכולה להיות חלק מהפתרון.
תודה ❤️ אסתי".

אחרי גינזבורג, הדוגמנית קורל סימנוביץ', שיוצגה גם היא על ידי אביטל, והסירה היום את סוכנות עלית מודלס מפרופיל האינסטגרם שלה, פרסמה ברשת: "כמו כולם, גם אני נחשפת בימים האחרונים לעדויות והגילויים הקשים על די אביטל. הקשר שלי עם שי היה מאז ומעולם קשר עסקי מקצועי בלבד. הדברים והסיפורים שצפים עכשיו הם חמורים מאוד! וקשה המחשבה שהם מיוחסים לאדם שחשבתי שאני מכירה טוב.
כבחורה, אני מחזקת את כל אותן בנות שהיו בחושך עד כה. מייחלת לכך שצדק יעשה ואמת תראה אור. באף תחום אין מקום לאי שיווין, לשימוש בכוח ולניצול מעמד. מחזקת את כל אותן הבנות ורק מאחלת שאף אחת לא תצטרך לחשוש מלהגשים את חלומה".

קורל סימנוביץ' בקמפיין חדש. יולי 2021 (צילום: פרטי, יחסי ציבור)
צילום: פרטי, יחסי ציבור

מוקדם יותר היום הודיעה טיילור מלכוב כי היא עוזבת את אביטל לאור הפרסומים הקשים, ועוד מיוצגת מפורסמת של אביטל, הדוגמנית נטע אלחמיסטר כתבה: "אין לאף אחת מאיתנו זכות לשתוק כשאחרות נפגעות. גם לא לי. אני לעולם לא אשתוק. צפיתי אמש, אצפה היום, ותגובתי לאחר השידור תהיה ברורה ומוחלטת".

בנוסף, כוכבת הריאליטי נועה יונני חשפה באינסטגרם כי גם היא אחת מהבנות שנפגעו מאביטל: "אף גבר בחיים לא ידע את התחושה של בחורה צעירה שיושבת ברכב עם איש גדול שמוכר לה חלומות ומכניס לה את היד מתחת לשמלה, וכשהיא לא רוצה לקנות את החלום הוא מעיף אותה באמצע ברחוב וצועק לה שהיא סתם אפס. מי לא פנה אליי? כל החברים הכי טובים שלו איימו עלי שאם אני לא אשתוק זה יגמר גרוע יותר. חשבתי שאני גיבורה גדולה שיכלה להתמודד מולו וטעיתי. הוא ניצח אותי והשאיר אותי עם הבושה לבד. האמת הוקל עלי לראות שיש אמיצות ממני שישר חשפו את עצמן".

נועה יונני מגיבה על הקשר החדש שלה (צילום: יחסי ציבור)
צילום: יחסי ציבור