מוטי רייף (צילום: צ'ינו פפראצי)
רייף. לא מתבייש | צילום: צ'ינו פפראצי

"קוראים לי מוטי ואני מעשן גראס.זהו, הוצאתי את זה", כך פותח מפיק האופנה מוטי רייף פוסט ארוך ויוצא דופן בפייסבוק אותו פרסם הערב. "אני לא אומר את זה בגאווה, לא בבושה, אני לא צועק את זה ולא לוחש את זה.זו עובדה. חלק משגרת חיי. צחצוח שיניים, עבודה, אוכל, קצת עצוב, קצת שמח, קצת עייף, אוהב,כואב, ג'וינט".

דבריו של רייף מגיעים לאחר שביום חמישי האחרון עצרה המשטרה את איש חיי הלילה אייל פלג בחשד להפצת סמים. על פי החדש בין לקוחותיו היו גם שחקן טלוויזיה מפורסם, שחקנית שנחקרה ומפיק אופנה שנחקר גם הוא. שמם נאסר לפרסום, אך רייף העדיף, לדבריו, לא להסתתר מאחורי איסור הפרסום והחליט לחשוף את זהותו.

"אחרי היומיים האחרונים אני חושב שאני חייב להגיד את זה בקול", ממשיך רייף בפוסט המדובר, "זו חובה אנושית, מוסרית ואזרחית שלי, כי אם לא, אז אני ועוד אלפים כמותי נמשיך להחשב כהוללים, פורעי חוק, עבריינים ודוגמא רעה לדור הצעיר. אני בן 49 ובמשך כל חיי הלא קצרים הקפדתי להיות אזרח שומר חוק וסדר, לא פגעתי באיש ולא עברתי ולו פעם אחת על החוק (חוץ מכמה דוחות תנועה, ובאלוהים שוטרת לא הייתי אשם). אני רוצה להאמין שאני אדם מועיל לחברה ומנסה במסגרת העבודה שלי לגרום שהעולם בו אנו חיים יהיה קצת יותר יפה ואוהב.

"במירוץ החיים המטורף שעברתי ואני עדיין חי ומתנשף בו ,נחשפתי לעשרות דרכים להתמודד עם קשיי החיים. 
קלונקס, ואבן, ציפרלקס, ריטלין ועוד רשימה ארוכה שיוכל להמשיך ואפילו להמליץ לכם רופא המשפחה, הרבה מאד מהאנשים סביבי נעזרים באלה. תקראו לי מיושן, תקראו לי שמרן, ניסיתי להתמודד ולדלג מעל מהמורות הנפש שמרימות לפעמים ראש בלי כל אלה. אלכוהול, החבר הטוב של הקשיים (והמיוחצן במליארדי דולארים) מעולם לא עשה לי באופן אישי (קלוריות, האנג אובר ואדמומיות לעור הפנים).אבל מצאתי לי משהו שכן מצליח לעשות לי טוב, מרגיע, מנחם, מלטף, מעלה לי חיוך על הפנים העייפות.

"התרופה שלי היא טבעית, צמח ירוק שאין בו חומרים כימיקליים, כל אחד יכול לקטוף או לגדל אותו (בגלל זה תאגידים ענקיים של אלכוהול וטבק ישחירו אותו ויילחמו נגדו). בשנים האחרונות יש 'ברי מזל' שמקבלים אותו כמרשם, כי גם הרפואה הקונבנציאלית מודה סוף סוף שמדובר בתרופת פלא. היום זה עובד ככה: אם יש לכם מיחושים וכאבים עזים בגוף אתם תקבלו היתר.

"אני בטוח שבעוד כמה שנים יבינו שגם אם הנפש צועקת שהיא רוצה את זה יהיה מותר בחסות החוק לקבל את זה, אבל היום אם הנפש שלי רוצה את זה אני נאלץ לדבר ללמפה או לאייל פלג. בגללו, בגלל הרוקח הלא מורשה שלי התנוססתי (מטושטש ונטול שם כאחרון העבריינים) בעמוד הראשון של העיתון. מבחינתי אין סיבה לטשטש את התמונה (אלא אם כן היא ממש לא מחמיאה) ולא להסתיר את השם שלי, אני לא מתבייש בתרופה שלי. זה בדיוק מה שאמרתי לשני השוטרים המקסימים שהזמינו אותי לפגישה בתחנת המשטרה, ועוד אמרתי להם בשמי ובשם כל מי שמשתמש בתרופה הזו כמוני 'תניחו לי , תניחו לנו'!

 יום הולדת מוטי רייף - מוטי רייף (צילום: אלעד דיין)
למה הג'וינט שלי מגיע למהדורות החדשות? | צילום: אלעד דיין

"בישראל 2014 כשראש ממשלה מואשם בפלילים, נשיא יושב בכלא על אונס, משפחות פשע משתוללות ברחוב אני באמת לא מבין איך ולמה הג'וינט שלי מגיע לעמוד הראשון ולמהדורות החדשות. צביעות, התחסדות, צדקנות או סתם בורות. לא משנה מה תהא הסיבה, זה לא צריך להיות ככה.

בסיום דבריו כותב רייף כי "החלטתי שאני לא רוצה להיות פנים מטושטשות ושמישהו בארץ יחשוב שעשיתי משהו שהוא לא בסדר. אני יושב עכשיו בצאת שבת קודש אחרי יומיים של המהומה על לא מאומה הזאת עם הרגשה שאני לא רוצה לטאטא את זה אלא להשמיע ואני מודה, גם לשמוע ולקבל חיזוק מקול שפוי, הגיוני ומתקדם שבתוך עמו הוא יושב , מכיר את המציאות אבל נכנע לצדקנות.מה השלב הבא? לרתום את הכוח הציבורי שלי לקידום לגאליזציה של סמים קלים? להתחפר בפינה שלי ולהתבייש? להחליף לעצמי את המרשם ולהתמכר למרשמים כימיים של רופאים (שמגלגלים מיליארדי דולארים)? בשלב ראשון, החלטתי פשוט להגיד את מה שיש לי ובקול, קוראים לי מוטי ואני מעשן גראס, גם אני".