מאז סילוקה בבושת פנים של אביבית בר זוהר מחתונתה של ליהיא גרינר, לא רעשה ביצת הריאליטי המקומית כפי שרעשה בחודש האחרון, מאז הכרזנו כאן ב-mako סלבס על בחירת כוכב הריאליטי הגדול בכל הזמנים.

הרשימה המפוארת שכללה 70 שמות גרמה להתגייסות כללית מצד הכוכבים ומעריציהם וגרמה גם לכמה תהיות ("דנה פרידר הייתה בריאליטי?"), פרצי נוסטלגיה ("איך אהבתי את משה מלצר חולון") ואנשים ששאלו מי זה צ'ינו אלמיזרק והאם הוא הצלם שלנו (לא, זה צ'ינו אחר).

למעלה מ-100 אלף הצבעות נקלטו במערכת במהלך החודש האחרון ויצרו בסופו של דבר את רשימת 50 הגדולים. בתואר תכנית הריאליטי שהכניסה הכי הרבה כוכבים לרשימה זוכה "האח הגדול" עם 18 נציגויות, ואחריה "הישרדות" ו"כוכב נולד" עם 9 נציגויות כל אחת.

mako סלבס בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם ובגוגל +

למרות שרבים חשבו כי נינט טייב תהיה זאת שתכבוש בקלות את המקום הראשון, טייב הסתפקה בסופו של דבר במקום השלישי כשהמאבק על התואר היוקרתי היה בין זוכי "האח הגדול"-אלירז שדה וקותי סבג, שלבסוף הוכרע בהפרש של קולות בודדים.

אלירז, מברוק.
"תודה רבה, זה מרגש לדעת שאחרי כמעט 5 שנים מאז ההיכרות הראשונה של הקהל ושלי עדיין קיימת מעורבות ואכפתיות הדדית. וכמו שאני בכל תכנית על המסך או שידור בוקר ברדיו נותן הכל כדי להסב הנאה לקהל, כך הם נוהגים, ובכל הזדמנות ברחוב, בכביש, במכולת או כאן בסקר המכובד, הם מגיעים ואומרים מילה חמה או מקליקים וזה מחמם את הלב ונותן רוח גבית אדירה".

חשבת שתזכה?
"השם שלי עלה בהרבה סקרים לאורך השנים בכל מיני וריאציות כאלה ואחרות. הפעם הסקר שלכם הכיל כמות מאוד גדולה ומקיפה של משתתפים שמוכרים, מעניינים ואהובים מאוד. לכן מלכתחילה לא תיארתי לעצמי שאזכה וממש הופתעתי כשהגיעה ההודעה. בעיקר משום שהיו ברשימה מתמודדים שרק לאחרונה התמודדו בתכניות הריאליטי השונות".

אלירז שדה ואילנית לוי (צילום: צ'ינו פפראצי)
אלירז עם אילנית. גם הצביעה | צילום: צ'ינו פפראצי

כמה אנשים דיברו איתך בחודש האחרון על התחרות הזאת?
"מיליון! זה הגיע לכל מקום וכולם היו מעורבים וחיכו לתוצאה".

מבאס אותך התואר "כוכב ריאליטי"?
"הריאליטי במהותו הראשונית הינו הכרה של בן אדם ותהליך, בשונה מתוכן מתוסרט שמדובר בדמויות אשר מנסים בכל דרך להעביר אותן תהליך אותנטי. עולם הריאליטי עבר שינויים לאורך השנים. המתמודדים שמגיעים היום לתכניות השתנו וכך גם בתי ההפקה של התכניות ודרישת הצופים שלרוב לא וודאית ומוחלטת. כל הגורמים הללו הביאו את היוצרים ואת המשתתפים למילכוד בתוך חוסר הוודאות אשר לא בהכרח ניתן להבין איך להתמודד בתוך העניין. ועם נסיקת סף הרגש של כל הסביבה מעלה מעלה כך גם הגבולות נפרצים וזוכים להכיר אנשים שונים במהותם זה מזה. אין אחד שדומה לשני וכך גם נפתח עולם הריאליטי, ונותן הזדמנות לכולם. 

היית חוזר לבית האח הגדול?
"הייתי חוזר על החוויה שוב בוודאות משום שמצאתי מקצוע שאני מאוד אוהב למרות הקושי והתחרות בשוק מאוד קטן. בדיעבד, לא היה בי את החלום לתחום הזה ובטח לא את האומץ לנסות.

ואם ירצו לעשות עונת אולסטארס?
"הלו"ז שלי מורכב מתכנית בוקר ברדיו לב המדינה ומיד לאחר מכן אני רץ לתכנית עד הבית בערוץ 24, שדורשת נסיעות למקומות רחוקים ולבקר משפחות בבתים שלהן. בזמן שנשאר אני מכין עבודות סמינריוניות לסוף התואר הראשון וצריך גם לישון קצת. בקיצור, תלוי כמה ישלמו (צוחק)".

אגב, מה דעתך על העונה הנוכחית של "האח הגדול", יש לך פייבוריט?
"עדיין אין לי פייבוריט. העונה מעניינת אבל חייבת לתפוס כיוון במיידי. מרוב אג׳נדות לא רואים את בני האדם. לדעתי יש כל כך הרבה עניין ברגשות והתנהגות בין בני אדם. וחבל שבוחרים להתעטף במסרים גדולים ומפוצצים במקום לחשוף מה כואב ומה חסר לבן אדם עצמו. לכן אני מקווה שבקרוב מאוד יתנערו מהרעש הגדול ויכנסו לנקודות השקטות, האנושיות והקטנות בינם לבין עצמם. כך גם תיגבר ההזדהות עם הקהל".

לסיום, מה אילנית אמרה, מפרגנת?
"ברוררררר. כמו בכל עניין. היא גם הצביעה בסקר".