יואב לפיד, בנו הבכור בן ה-33 של שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד, הציע נישואין לבת הזוג שלו שי, אחרי שנים של זוגיות יציבה במהלך חופשה זוגית רומנטית בפריז. שם, כך סיפר לפיד האב, כרע ברך והציע לה להיות אשתו. יואב, כידוע, הוא בנו הבכור של יאיר מנישואיו הראשונים לעיתונאית תמר פרידמן. 

לפיד שיתף את המאורע המרגש באינסטגרם ובפייסבוק שלו וכתב, "יואב ושי שלחו לווטצאפ המשפחתי תמונה עם הטבעת. הוא עשה את זה כמו שכתוב. בפריז, כורע ברך מול הצעירה היפה ביותר בעיר הרומנטית בעולם. יום יבוא בני, בעוד הרבה שנים, ואתה תבין שהבוקר הזה היה היום החשוב בחייך. אבא שלך כתב ספרים ושירים, הגיש תוכניות טלוויזיה, הקים מפלגה ואפילו ממשלה, אבל עדיין הדבר החשוב ביותר שעשיתי בחיי, ללא תחרות, הוא להיות הבעל של ליהיא ואבא של שלושתכם.

יואבי, אתה עומד להתחתן עם אחת הצעירות המקסימות והנבונות ביותר שפגשתי בחיי. היא גם מחברת אותנו למשפחה נהדרת ולהורים שאנחנו אוהבים מאוד. אמא תמר, ליהיא ואני שמחים בהם, ונדמה לי שגם הם בנו. בגילנו אנחנו יודעים שאדם לא מתחתן רק עם בן או בת הזוג, אלא גם עם המשפחה שלהם. במקרה של שי, עשינו עסקה מצויינת...".

ללפיד עוד שני ילדים צעירים יותר מאשתו העיתונאית ליהיא לפיד - ליאור ויעל. בנו ליאור עלה לכותרות כאשר הציע נישואים לחברתו בשנת 2016, כשהיה בן 20 בלבד, אולם השניים נפרדו וביטלו את החתונה כשנתיים לאחר מכן, בפברואר 2018.