פרשת הסמים שמטלטלת את ביצת הסלבס המקומית מסרבת לדעוך. אחרי שמפיק האופנה מוטי רייף חשף את זהותו בפוסט ארוך בפייסבוק, ואחרי שהותר לפרסום כי השחקנית המדוברת שנחקרה היא קרן מור, ממתינים כעת כולם לחקירת סלבס נוספים ובראשם שחקן טלוויזיה מוכר.

החקירות המדוברות גררו תגובות נזעמות נגד המשטרה מצד חבריהם של הנחקרים, כאשר הראשון לצאת להגנתם אתמול היה השחקן משה אבגי, שטען כי רבים מהשוטרים והמחוקקים בישראל מעשנים גראס, ואין סיבה לחקור איש על דבר כזה.

אופירה אסייג (צילום: אביב חופי)
אופירה והבעל. בעד התנהלות המשטרה | צילום: אביב חופי

מי שמחזיקה בדעה הפוכה מזו של איבגי היא עיתונאית הספורט אופירה אסייג, שעומדת לצד המשטרה. "אני נגד סמים, נגד סמים קשים ונגד סמים קלים, חד משמעית", חורצת אסייג. "אני מציעה לכל מי שמשתמש שיחליף את זה במים, זה בריא יותר. תפקיד המשטרה הוא לחקור, אם היא מגיעה לממצאים זה מביך ואם היא לא מגיעה אז היא תחקור עד שתגיע לממצאים. לא תמיד החקירה מגיעה למקום שאנשים שבעי רצון ממנה".

סיוון קליין (צילום: mako)
קליין. מצדיעה למוטי רייף | צילום: mako

סיוון קליין חושבת אחרת לגמרי. "המשטרה אוהבת לעשות כותרות עם שימוש בשמם של מפורסמים", אומרת קליין, "ככה מהר מאוד זה נכנס לתקשורת. אני חושבת שיש בעיה עם ההתנהלות של המשטרה, לפני שהם בודקים דברים הם מדליפים חצאי אמיתות. זו התנהלות בעייתית. אני חושבת שמוטי רייף הוא מלך. איש אמיץ וכל הכבוד לו".

ליהיא גרינר (צילום: עודד קרני)
ליהיא. ידעה כל הזמן מה קורה | צילום: עודד קרני

ליהיא גרינר לעומת זאת, ממש לא הופתעה מהתפוצצות הפרשה. "אני ידעתי את כל זה מלא זמן. אני ידעתי מה קורה כאן עם המפורסמים. יש פה סוחר סמים גדול שסיפק סמים מאוד קשים למפורסמים, וכנראה שהוא היה חייב לתת שמות או משהו, והמשטרה עושה את העבודה שלה". עם זאת, כשזה נוגע למשטרה גרינר לא חוסכת בביקורת נוקבת. "אני בכלל לא מרוצה ממשטרת ישראל, הם לא החכמים הכי גדולים. הם נראים כמו ליצנים כשהם עומדים מחוץ לרכב שלהם ומעשנים. אין את זה באמריקה ששוטרים יושבים על רכב ומעשנים".

אביבית בר זוהר (צילום: צ'ינו פפראצי)
אביבית. לא שותה, לא מעשנת ולא משחקת סנוקר | צילום: צ'ינו פפראצי

דווקא היריבה המרה של ליהיא, ואישה שידעה פרובוקציה אחת או שתיים בחייה, נוקטת בגישה הרבה יותר שמרנית לגבי כל מה שקשור בשאיפת עשן סמיך לריאות. "קודם כל אני אישית מעולם לא ניסיתי סמים, לא קשים ולא קלים, אפילו לא עישנתי סיגריה", אביבית בר זוהר ממהרת לחשוף. "אני לא מבינה איך הדור של היום הביא את זה למשהו תקין בחיי השגרה שלו. אני חושבת שדווקא המפורסמים ואנשי תקשורת צריכים להוות מודל לחיקוי לדור שגדל ובא אצלנו ולא לתרץ את זה כדבר שיגרתי ונורמטיבי. אנשים שצורכים סמים הם אנשים שההתנהגות שלהם יכולה להיות לקויה מדי פעם ולא אמתית וזה לא מה שהדור שלנו צריך ללמוד. עצוב מאוד". למרות הדברים, בר זוהר ממש לא אוהבת לראות את מה שהמשטרה עושה לידוענים שחשודים בעישון הסמים. "אני לא חושבת שצריך לעצור אנשים שעושים את זה בצורה פרטית. אם כל אחד עושה בבית שלו זה בסדר, כל עוד אין סחר זה בסדר גמור. אם מוטי רייף או קרן מור מעשנים בבית שלהם זה בסדר גמור".

עוד ב-mako סלבס:

mako סלבס בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם ובגוגל +