דנית גרינברג התארחה היום (ו') ב"גלית ואילנית" כדי לדבר על החיים אחרי הפרידה, ההתמודדות עם הקורונה והשאיפות לעתיד. כשנשאלה על הראיון של האקס, אליאב אוזן, למגזין סוף השבוע של mako בו אמר "אם אני מפחד שאשתי תיכנס להריון ממני, אנחנו צריכים להתגרש". ענתה: "קשה לי נורא להתייחס למשפט הזה, אני אשאיר לעצמי מה שאני חושבת".

"אנחנו גרושים שנה והאמת שאני בתקופה מדהימה. לא סתם לא התראיינתי כל השנה הזו, היה חשוב לי לרפא את עצמי, את הנפש שלי ואפילו להתאבל. בניתי את עצמי מחדש בתור דנית וידעתי שכשאני אצא בראיון יהיו לי מסרים מאוד ברורים להביע".

שנה עברה וידעת שעקבות הראיונות יגיעו תגובות שיפתחו את הכל מחדש. רצית לחזור להתעסקות הזו?
"בשנה הזו קיבלתי הודעות ממאות נשים על איך להתמודד ומה לעשות. הוצאתי סרטונים על איך להתגבר על פרידה מהחוויה האישית שלי ועשיתי לייבים עם יועצים זוגיים. ידעתי שבאיזשהו שלב אני אתראיין ושהמסר יעבור טוב יותר אם אציג את כל הסיפור ולא אזרוק משפט קלישאתי כמו 'הזמן מרפא את הכל'".

דנית גרינברג ואליאב אוזן מבלים בתאילנד, אפריל 2019
"המסר העיקרי הוא פשוט להפסיק לקחת גברים בלתי מושגים כפרויקט" | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של דנית גרינברג

שמת על השולחן הכל, גם דברים שהיה קשה לקרוא.
"שהכל היה טרי ועוד לפני שהיינו גרושים, אליאב יצא באיזשהו ראיון וידעתי שאני לא מתכוונת להגיב. ידעתי שאני רוצה לבנות את עצמי, לחדד את המסרים שאני רוצה להעביר ואיזה סיפור בכלל אני רוצה לספר. אני חושבת שהסיפור שהעברתי זה סיפור שנוגע בהמון נשים. קיבלתי המון הודעות מנשים שעדיין נמצאות במקום שלא טוב להן בו ומנשים שנתתי להן את הכוח לקום ולעשות".

מה את באה להגיד, שהיית זו שמנסה ליישר עץ עקום?
"כן. המסר העיקרי הוא פשוט להפסיק לקחת גברים בלתי מושגים כפרויקט, זה לא הולך לכיוון טוב. הייתי בת 22 ומבחינתי זה היה 'וואו', רציתי את סיפור הסינדרלה הזה. זה קורה בגיל צעיר ויש כאלו שעדיין, גם בגילאים מבוגרים יותר, מנסות לעשות את זה".

"אני לגמרי לא הייתי מוותרת על דקה מהחמש שנים האלה. כל דקה זה שכר לימוד, כל דקה הובילה אותי לחשיבה אחרת ולראות אנשים באור אחר. אני יודעת כיום מה אני לא רוצה בעיקר ומה אני רוצה".

מה את מאחלת לעצמך לשנה הקרובה?
"אני מאחלת לעצמי להיות מאושרת, להגשים את החלומות שלי ושיהיה לי טוב עם עצמי בזכות עצמי".

אז תפתחי לזוגיות הבאה?
"כנראה, הוא זה שייצטרף לחיים שלי".