אפשר לומר שבאופן מפתיע ובניגוד לתחזיות, טל גלבוע ניצחה בגמר של האח הגדול והגיעה למקום הראשון. בתגובה ראשונה לזכייה היא אמרה: "אושר גדול. לא האמנתי. הייתי מי שאני מהתחלה. אני עושה למען בעלי חיים כל חיי.  הצלחתי להעביר את הנתונים שמוסתרים מעיני הציבור, היה חשוב לי שאנשים ידעו מה מסתתר באורח החיים שלהם".

למצביעיה היא פנתה במסר חשוב: "תלוי בכן שהמטרות של הטבעונות יעברו הלאה. הייתה לי מטרה אחת והשגתי אותה. מפה אני הולכת לחגוג. לא אשן הלילה".

המנצחת הגדולה
המנצחת הגדולה של העונה | צילום: רועי ברקוביץ

"הייתה עלי דאחקה בבית שכל שבוע הוא השבוע האחרון שלי כי חשבתי שכל שבוע אני יוצאת, לא האמנתי שאנשים יסמסו בשביל להשאיר אותי. האמת לא כזו נעימה והייתי בטוח שיעיפו אותי מהר. זה שזה בא על ההתחלה עם יאיר - זה הוציא אותי כמו שאני. בשורה התתונה - עשיתי את השינוי, נשאר פשוט שאתם תשחררו אותם. הם לא ראוים לכאב הזה".

"אין דבר יותר ענק שקרה לי בחיים מטל גלבוע", מסכם בן זוגה של טל, ערן. "אין לי מילים. עבדנו בזה שלושה וחצי חודשים ופתחתנו חפ"ק, יש המון אנשים שהתנדבו חינם בשביל הטבעונות באהבה גדולה - וזה עבד. סקר שפורסם לאחרונה גילה נתונים מדהימים על ההשפעה של טל, יש לי ספר עם מלא ברכות ומכתבים שנשלחו אלי בפייסבוק, ייקח לטל שלושה חודשים לקרוא את זה".

"ממש כיף להרגיש אותה, לראות אותה ולשמוע אותה", אמרה בתה הבכורה של טל, "זה אחד הדברים הכי מרגשים שקרו בכל שלושת החודשים וחצי האלה".

אירוע הגמר – האח הגדול 6
באופן מפתיע במקום השני - אלדד גל-עד | צילום: נופר יורן

גם אלדד גל-עד, שהיה במרחק קולות ספורים מהניצחון, פירגן לאשה שנשארה אחרונה לצדו: "מגיע לטל, היא האדם הכי אלטרואיסט ועם כמה שהיא מעצבנת לפעמים, היא בן אדם מדהים שלקח על עצמו לתת המון בשביל אחרים שאין להם קול, ועשתה את זה בהצלחה מרובה. לי יש חיוך של מנצח כי הגעתי לאן שרציתי. היה מסע מדהים".

עוד ב-mako סלבס:

יחד עם זאת, משפחתו של אלדד נותרה קצת מאוכזבת ולא טרחה להסתיר את זה: "קיווינו ליותר, כבר ראינו אותו לוקח אבל כיהודים מאמינים - הכל משמיים והכל נכתב למעלה, ומה שצריך להיות קורה. את שלו הערכים הוא העביר הלאה ואנחנו מפרגנים לטל". "אנשים יותר חשובים מחיות", סיכמה אחותו של אלדד, "הוא עשה מהפך הרבה יותר חשוב עבור אנשי גוש קטיף אחרי תשע שנים". על קארין, לעומת זאת, היו להם רק דברים טובים לומר: "היא מהממת, מותק, אחלה בחורה. אלדד אוהב אותה וגם אנחנו, והיא חלק מהמשפחה".

אירוע הגמר – האח הגדול 6
חלק מהמשפחה. אלדד וקארין מתאחדים | צילום: נופר יורן

למרות היריבות, לינור, שהגיעה למקום השלישי, מסרה: "אני מפרגנת לטל. אין בי כעס". משפחתה,לעומת זאת, פרגנה קצת פחות כשהטיחה צעקות וקללות על טל וקריאות שהמשחק מכור. 

אירוע הגמר – האח הגדול 6
לינור שפר קוטפת את המקום השלישי | צילום: רוי ברקוביץ'

אורטל בן דיין, התומכת הגדולה בבית ומחוצה לו אמרה: "הצדק נעשה. הבחורה שהגיע לה זכתה". מתמודדת שלקחה קשה במיוחד את ההפסד של אלדד הייתה מרטין שפרצה בבכי גדול ונקלעה לעימות עם המתמודדת שתמכה בטל, אורטל בן דיין. במהלך השידור החלה מריבה קשה בין השתיים ומרטין צעקה לעבר אורטל: "תסתמי את הפה שלך". לסובבים אותה אמרה: " אורטל בוגדת ישראל. מעודדת את ואנונו ובחורה שקרנית ששיקרה על השירות הצבאי של אלדד".

חוץ מהזכייה הגדולה של טל, היה מסקרן לא פחות מה יקרה כשדנית ונופר יפגשו באליאב מחוץ לבית. ביציאתה אחרי שהגיעה למקום הרביעי, דנית חיבקה את אליאב בקרירות ובקושי ניגשה אליו. גם עם המתמודדת שעוד לא יודעת שבה הוא בחר, נופר, לא נרשמה קרבה. השניים התחבקו בקצרה בעוד שאת הצפייה בהמשך התכנית נופר העבירה בצמוד דווקא אל אלדד. גם דנית העדיפה את קרבתה של אנה והשתיים פתחו בשיחה בלתי נגמרת.

"היא יצאה על הקרקע, יודעת מה היא אומרת, יותר מבסדר", אמרה אחת מחברותיה. "היא חזרה לעצמה, זו דנית שאני מכירה ואפילו משהו קטן בה לא השתנה". מה בכל זאת עבר עליה בבית? "התפכחות, תהליך פנימי עם עצמה. היא לקחה מזה את הכלים הטובים החוצה". ולשאלה הגדולה מה יקרה עם אליאב יש בעיני חברותיה תשובה מאוד ברורה - "היא פנויה לשידוכים. אני לא חושבת שהם יהיו זוג בחוץ וגם היא אמרה את זה".

אירוע הגמר – האח הגדול 6
תמיד דוגמנית. אנה בול | צילום: נופר יורן
אירוע הגמר – האח הגדול 6
קרוב אבל לא מספיק. אחי | צילום: נופר יורן

על אליאב אמרה נופר: "פיתחתי רגשות אליו שלא ציפיתי. זה לא היה זה בסוף. נראה מה יהיה איתו בחוץ, נשב ונדבר. אני מאוד אוהבת אותו ובקרוב תדעו מה יהיה בינינו.". גם דנית הלכה בקו דומה: "לא יודעת מה יהיה עם אליאב. מאמינה שניפגש ונדבר". זוג אחר עם סיכוי גדול יותר הם דווקא אלדד וקארין. אלדד טען נחרצות: "אני וקארין נהיה ביחד". 

אנחנו נמשיך לעקוב מה יקרה כשהמתמודדים יצפו בכל מה שאנחנו ראינו והם לא. נתראה בעונה הבאה.

אירוע הגמר – האח הגדול 6
חיבוק קריר. דנית ואליאב | צילום: נופר יורן
אירוע הגמר – האח הגדול 6
פה אולי פחות קריר. אליאב ונופר | צילום: נופר יורן
אירוע הגמר – האח הגדול 6
צחי ונופר מרוצים | צילום: נופר יורן
אירוע הגמר – האח הגדול 6
לקחה קשה. מרטין מודאגת | צילום: נופר יורן
אירוע הגמר – האח הגדול 6
לינור מתכננת על בקבוק יין | צילום: נופר יורן
אירוע הגמר – האח הגדול 6
תומכת בבית ומחוצה לו. אורטל בן דיין | צילום: נופר יורן
אירוע הגמר – האח הגדול 6
מחכה לו. קארין זלאיט | צילום: נופר יורן
אירוע הגמר – האח הגדול 6
בסטיות. אנה ודנית | צילום: נופר יורן
אירוע הגמר – האח הגדול 6
אורטל גושן מודאגת | צילום: נופר יורן
אירוע הגמר – האח הגדול 6
זוכרים את ההוא משמאל? | צילום: נופר יורן
14 מודחי העונה עולים על במת הגמר
נתראה בעונה השביעית | תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת
_OBJ

 צפו בתצוגה השנתית של קסטרו

mako סלבס בפייסבוק,  בטוויטרבאינסטגרם ובגוגל +