בובליל (צילום: יוסי סודרי)
מתוך החזרות. יהלום לא לגמרי מלוטש | צילום: יוסי סודרי

בזמן שיוסי בובליל שהה בבית "האח הגדול" וסחף אחריו מאות אלפי מעריצים, עמל מנהל התיאטרון העברי, גדי צדקה, על כתיבת מחזה קומי בשם "השיפוצניק שהצחיק אותי". כישרונו של בובליל לא נעלם מעיניו של צדקה, שהחליט לקחת את בובליל תחת חסותו והציע לו את התפקיד הראשי לכשיצא מהבית, תמורת שישה חודשי לימודי משחק אינטנסיביים.

 אחרי לא מעט שיעורי משחק, תנועה וטקסט, ניגש בובליל לאודישן ועבר אותו בגדול. צוות התיאטרון היה המום מיכולותיו לבצע משימות בימתיות ולהקריא טקסטים מורכבים כאילו היה שחקן מקצועי. ביום ראשון האחרון חבר בובליל לשחקנית אילנה אביטל, ויחד עם השחקנית שרון שמש החלו השלושה בחזרות אינטנסיבות לקראת ההצגה, שתעלה בסוף חודש פברואר.

 בובליל יגלם את דמותו של פיני השפיץ, שיפוצניק ישראלי טיפוסי שנקלע בטעות לקליניקה לטיפול מיני אותה מנהלת אביטל. "בגדול, המשחק היה כל הזמן היה בתוכי", אומר בובליל בסיפוק, "תמיד שיושבים באירוע חברתי או בבית קפה, אני גורם לשולחן להמשיך לשבת ולא להתייאש, בין אם זה עם סתלבטים או בדיחה או פתגם או סיפור. תמיד אהבו את השירים שכתבתי ואת הדברים שאמרתי וידעתי שיש לי כישרון, עכשיו אני נותן לזה לפרוץ בתיאטרון".

בובליל (צילום: יוסי סודרי)
אומרים לו מה רוצים והוא כבר מהבהב במוח | צילום: יוסי סודרי
חשבת ברצינות על קריירת משחק אחרי שיצאת מבית "האח"?
"אחרי 'האח הגדול' אנשים רצו לראות אותי, שאלו אותי ברחוב מה איתי ולאן נעלמתי, אז זה עלה לי לראש והתחלתי ללמוד. אני כבר שישה חודשים לומד משחק וזה קשה. לא קל להיות שחקן, לכן יש לי מורים פרטיים. אבל הכל אצלי זורם. תגיד לי רק מה אתה רוצה ואני מתחיל להבהב את זה במוח ועושה לך את זה. אני מחכה כבר להצגה הראשונה".

ומה עם העבודה בבניין?
"זה לא מפריע לי בעבודה. המשחק זה משהו שעושה לי טוב מבפנוכו, וההצגות יהיו גם בשישי ושבת. אין מה לדאוג".

אישתך ורד מרוצה מזה שנהיית כוכב?
"היא מרוצה, אבל היא פוחדת שיחשבו שיוסי גמר עם הבניין. אתה יודע, מכל החארטות האלה אי אפשר באמת לעמוד על הרגליים ולהתפרנס".

יוסי בובליל- השיפוצניק שהצחיק אותי (צילום: יוסי סודרי)
בובליל ואילנה אביטל. בתפקיד השחקן - הדורבן | צילום: יוסי סודרי

איך אתה עומד בסטנדרטים של אילנה אביטל?
"אני בסטנדרט שלה ועוד איך, היא צוחקת ממני כל הזמן, מזה שאני משנה באינסטינקטים את הטקסט. היא נהנית כל הזמן ויודעת מי זה יוסי".

ואיך היחסים שלך עם הבמאי?
"הוא ידע שיש לו יהלום ורק צריך ללטש אותו. אני עושה את כל התנועות כמו שצריך, וכל מה שאומרים לי אני עושה בקלילות. אני מפתיע אותם כל הזמן, הם לא האמינו שאוכל להיות מקצועי כל כך מהר. הם אומרים שזה כאילו שאני כל החיים על הבמה".

שנקרא לך רוברט דה נירו?
"אל תצחק, הבמאי אמר לי שאני הולך להיות זאב רווח הבא".

>> החזה שלא היה: בירדי בל עשתה הגדלה