מייקל לואיס גיבורים מהדורה מוגבלת (צילום: אורגד אדרי)
צילום: אורגד אדרי

למייקל לואיס, האיש והקוביות, כבר קשה להפתיע אותנו אחרי אתגר הבקבוק, הסרטונים מהמקלחת ולאחרונה פרשת האצבע המדממת שלו שהוא חיבר מחדש. אבל לזה ממש לא ציפינו: לואיס יככב בסדרת רשת חדשה שמצטלמת בימים אלה, ולטובתה יעלה על חליפת גיבורי על צמודה במיוחד ויפגין את כישורי הסופר הירו שלו - כמו שרק הוא יודע.

היום ציין העולם את היום להעלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות וזו הזדמנות מעולה לספר שדווקא היום התחילה להצטלם הסדרה "גיבורים - מהדורה מוגבלת", שמספרת אודות גיבורי-על עם מוגבלויות שנקראים כמוצא אחרון להציל את מדינת ישראל. הסדרה תתן הצצה לעולם המוגבלויות מזווית חדשה, שהופכת אותן משוני לכוח על. היוצרים והתסריטאים של הסדרה הם אליאור אליהו אמסלם, אדם הירש וליאור בלגזל והיא מופקת בעזרתה של עמותת שלוה ובשיתוף mako. בקרוב תוכלו לצפות בה ב-MakoTV. 

גיבורים מהדורה מוגבלת (צילום: טל קילשון)
שגיא אלוש | צילום: טל קילשון
 
גיבורים מהדורה מוגבלת (צילום: טל קילשון)
צילום: טל קילשון

לצד מייקל, ישחקו בסדרה ניב סולטן, דין מירושניקוב, מיקי קם, דון לני גבאי ואלינה לוי, כמו גם היוצרים אמסלם והירש. אבל הכוכבים האמיתיים של הסדרה יהיו אנשים עם מוגבלויות שונות, ביניהם דניאל מורס שאובחן בגיל 8 בתסמונת טורט, אודי סמט כהן שהוא נמוך קומה, שגיא אלוש - שחקן עם תסמונת דאון, ענבל ניסל שנולדה עם לקות ראיה ועל הספקטרום של הלבקנות ואסתי סגל, מנחה ואשת תוכן שנעזרת בפרוטזה. את התלבושות המרהיבות עיצבה טל קילשון.

הסדרה נכתבה יחד עם שחקנים עם מוגבלויות שישחקו בתפקידים ראשיים ותביא אותם לקדמת המסך בצורה הכי אותנטית ומרגשת שיש: "החזון שלנו ליצור את הסדרה נוצר מהצורך של אנשים עם מוגבלויות להציג את עצמם מזווית חדשה, קומית ולא מתנצלת או מתמסכנת", סיפרו יוצרי הסדרה אמסלם, הירש ובלגזל. "היא מוקדשת לכל מי שאי פעם הרגישו שמחפשים אותם בגלל מוגבלות, נטייה מינית, מגדר, צבע או בקיצור – בגלל מי שהם". 

גיבורים מהדורה מוגבלת (צילום: טל קילשון)
מצליחים לדמיין את ניב סולטן בשריון של גיבורת העל? | צילום: טל קילשון