בתחילת תקופת הקורונה יאנה יוסף וציון ברוך בילו בחדר הלידה עם מסכות על הפנים כשילדה את הבייבי החדש שלהם. הלידה הייתה לא קלה, אבל מסתבר שיש עוד קשיים מלבדה, עליהם יוסף סיפרה הערב (שישי) לגלית ואילנית, ביניהם ההתמודדות שלה עם גידול הילדים בשילוב הקריירה.

בתוך חמש שנים יוסף וברוך הקימו משפחה בת שלושה ילדים כשיוסף רוצה להמשיך לפתח את קריירת המשחק שלה ואולי גם לפרוץ מחוץ לגבולות הארץ, אבל היא מרגישה את הקונפליקט הפנימי בהחלטה האם להישאר עם הילדים בבית או להמשיך לטפח את הקריירה שלה, כשגם התחום בו היא עובדת הוא לא פשוט. "זה כל כך קשה, זה לא מקצוע כמו שעובדים בבנק שאת יכולה לעבוד עד חודש תשיעי, ללדת ולחזור לעבוד אחרי כמה חודשים", אומרת יוסף.

View this post on Instagram

A post shared by MOM (@yanayosefbaruch)

יוסף ממשיכה ומשתפת: "הגזרה לא איתך כמעט תשעה חודשים, ואחרי שאת יולדת את צריכה לחזור לגזרה כי זו העבודה שלך, במקביל ללמוד טקסטים כשאין לך לילות ויום צילום הוא 12 שעות שאת לא נמצאת בבית, כשעבודה רגילה היא שמונה שעות. זה לא נורמלי".

את מוצאת את עצמך נקרעת בין שני העולמות?

"כן, ממש".

יש לא מעט ביקורת על נשים שהן מוותרות על הקריירה כדי לטפל בילדים, אבל יש גם את הצד השני שהן שמות את רוב הפוקוס על הקריירה. "יש לי חברה שיש לה חמישה ילדים והיא אומרת 'אני עקרת בית ולא מעניין אותי לעשות שום דבר אחר'", מספרת יוסף. "יש נשים שאוהבות להיות בבית ושלמות עם זה ויש נשים שרוצות גם וגם, ויש גם כאלה שרוצות להיות רק קרייריסטיות וזה גם בסדר. מספיק עם הביקורת".