האסירה ציפי רפאלי התגלתה היום כחיובית לקורונה, יחד עם שתי אסירות נוספות בכלא נווה תרצה. בשיחה עם mako מקורביה התייחסו לראשונה להדבקתה. "היא דווקא שמרה על עצמה כל הזמן כדי לא להידבק בקורונה. היא חבשה מסיכה בכל מקום, גם בתא עצמו והקפידה על כך שהתא יהיה נקי. היא לא יודעת מאיפה זה בא".

מקורבה של רפאלי אף התייחס להיסטוריה הרפואית שלה, עוד בטרם נדבקה בנגיף: "בהתחלה היא הייתה בפאניקה בגלל מחלת הלב שלה, אבל הצוות בשב"ס הרגיע אותה. כרגע אין לה שום תסמינים מיוחדים אבל היא עדיין חיה בפחד שהיא עלולה להיפגע מזה. מי יודע מה יהיה בעוד כמה ימים. גם ככה היא בקבוצת סיכון".

רפאלי נבדקה אתמול יחד עם שאר האסירות בכלא לאחר שנודע כי שני אנשי צוות נדבקו בקורונה, והיום נודע נדבקה בנגיף. נכון לעכשיו, מקור ההדבקה עדיין לא ידוע ולא ברור אם אנשים הצוות נדבקו בתוך שב"ס או ממבקרים חיצוניים שהגיעו לביקורים בכלא. "הנושא הזה עדיין נבדק. מה שאנחנו כן יכולים לאשר הוא שהאסירות מרגישות טוב, לא גילו שום תסמינים למחלה והן נמצאות בבידוד רפואי", הסבירו גורמים בשב"ס.

אסירה בנווה תרצה שוחחה עם מקורבים של רפאלי והרגיעה: "ציפי הייתה מבוהלת מאוד כשקיבלה את ההודעה וזה נורמלי לגמרי כי היא נחשבת לאסירה בסיכון גבוהה בגלל מחלות הרקע שלה. הצוות ושאר האסירות הרגיעו אותה".